2024. december 22. | vasárnap | Zéno nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Szuper hír! Kállay-Saunderst a világhírű zenész kiséri a színpadra
Eurovízió 2014 döntő: Túl a fellépésen Kállay-Saunders András! Most már a voksokon múlik minden!
Eurovízió 2014: Gundel Takács Gábor bemutatja a kommentátori fülkét!
Eurovíziós Dalfesztivál - Osztrák győzelem, Kállay-Saunders András ötödik
Eurovíziós Dalfesztivál: Conchita Wurst megnyerte - íme a győztes dal, a Rise Like a Phoenix
Eurovíziós Dalfesztivál - Kállay-Saunders András: "Sajnálom, hogy vége, de..."
Megszólal a szakállas hölgy - nyilatkozott Conchita Wurst
Szakállas nő hazatért: ünneplik és támadják
Kapcsolatok
Eurovíziós Dalfesztivál 2014 (Eurovision Song Contest)
Kállay-Saunders András
Conchita Wurst

Eurovízió 2014 döntő: Ausztria győzött, Magyarország az 5. lett

Hónapokon át tartó válogatási folyamatot követően ma este végre megkezdődött az Eurovíziós Dalverseny döntője Koppenhágában! Két elődöntőt követően a hat eleve döntős országgal kiegészülve állt össze a huszonhat fős döntő mezőnye, akiknek egy céljuk van: megnyerni a dalfesztivált és egyben megszerezni a verseny jövő évi rendezésének jogát!

A második elődöntőt követően alig telt el két óra, és máris meghatározták a döntő rajtsorrendjét. Magyarországnak ismét szerencséje volt, a mezőny második felének vége felé, huszonegyedikként lép színpadra Kállay-Saunders András. A Running rendkívüli népszerűségnek örvend Koppenhágában, reméljük, ez a szavazatokon is meglátszik majd!

A 2014-es Dalverseny győztesét a közönségszavazás és a nemzeti zsűrik pontszámainak összegzése alapján hirdetik majd ki.

 Nyomj egy tetsziket, ha szereted a zenét.

A döntő fellépési sorrendje a következő:

01 Ukrajna: Mariya Yaremchuk – Tick-Tock
02 Fehéroroszország: Teo – Cheesecake
03 Azerbajdzsán: Dilara Kazimova – Start a Fire
04 Izland: Pollapönk – No Prejudice
05 Norvégia: Carl Espen – Silent Storm
06 Románia: Paula Seling & OVI – Miracle
07 Örményország: Aram Mp3 – Not Alone
08 Montenegró: Sergej Ćetković – Moj svijet
09 Lengyelország: Donatan & Cleo – My Słowianie – We Are Slavic
10 Görögország: Freaky Fortune feat. RiskyKidd – Rise Up
11 Ausztria: Conchita Wurst – Rise Like a Phoenix
12 Németország: Elaiza – Is It Right
13 Svédország: Sanna Nielsen – Undo
14 Franciaország: TWIN TWIN – Moustache
15 Oroszország: Tolmachevy Sisters – Shine
16 Olaszország: Emma – La mia città
17 Szlovénia: Tinkara Kovač – Round and Round
18 Finnország: Softengine – Something Better
19 Spanyolország: Ruth Lorenzo – Dancing in the Rain
20 Svájc: Sebalter – Hunter of Stars
21 Magyarország: Kállay-Saunders András – Running
22 Málta: Firelight – Coming Home
23 Dánia: Basim – Cliche Love Song
24 Hollandia: The Common Linnets – Calm After the Storm
25 San Marino: Valentina Monetta – Maybe (Forse)
26 Nagy Britannia: Molly – Children of the Universe

És a show máris megkezdődött a dánok kedvence, Emmelie de Forrest bemutatásával, aki egy évvel ezelőtt kivívta a győzelmet Dániának. Bár most nem énekelt, a megnyitó nem volt kevésbé színpompás, mint azt a korábbiakban megszokhattuk.

Az est főszereplőinek színpadra szólítása után felvonult ismét a három műsorvezető is. Akik azt is elmondták, összesen 45 ország 180 millió nézője követheti figyelemmel ma este a döntőt élőben Koppenhágából!

Óriási szám, hatalmas érdeklődés! De mire felfognánk mennyi az annyi, már meg is kezdődött a verseny Ukrajna dalával, a Tick-Tock-kal.

A 21 éves Mariya Nazarivna Yaremchuk, vagyis Maria Yaremchuk versenydala a „szerelmes szív dobbanását” hivatott megidézni. Hogy valóban így dobban-e egy szerelmes szív, kérdés, de az biztos, hogy az energikus dal népszerű a szavazók körében. Mariya egyébként az Ukrajnában jól ismert és kitüntetett Nazar Yaremchuk lánya, a fiatal énekesnő azonban korán, két éves korában elvesztette édesapját. Ez azonban nem gátolta meg abban, hogy énekesi pályára lépjen. Dalának nem csak előadója, szerzője is egyben.

Fehéroroszország

Teo valódi neve Yuriy Vaschuk, 1983-ban született egy kis fehérorosz városban, Hidry-ben. Nem csak a szóló éneklés, de a zeneszerzés és a vezénylés terén is óriási tapasztalattal bír. Pályafutását komolyzenészként kezdte, de nem bírt ellenállni a kísértésnek, és a pop irányába evezett. Hogy milyen jól tette, azt eurovíziós szereplése és döntőbe jutása is bizonyítja, de hogy miért pont egy sajttortáról énekel, talán sosem tudjuk meg. Annyi viszont bizonyos, hogy sokan nem vártak nagy eredményt Teo-tól, többek között azért, mert dala „nem építkezik” megfelelően.

Azerbajdzsán

Ismét rendkívül erős dallal, Dilara Kazimova – aki számos műfajban, így az opera, a rock- és népzenében is - Start a Fire című szerzeményével indult el Azerbajdzsán az Eurovízión. Az ország rendre nagyon sikeresen szerepel a fesztiválon, 2011-ben például megnyerték, így a 2012-es megmérettetést Bakuban rendezték – a magyar Compact Disco részvételével. Bár eddig mindössze öt alkalommal vettek részt a dalversenyen, sikerült egy nyolcadik, egy harmadik és egy ötödik helyezést megszerezni, mielőtt megnyerték volna a showt. Tavaly a kimagaslóan elegáns második helyen fejezték be a versenyt.

Izland

297 versenydal közül választották ki a ránézésre is színes, Pollapönk nevű izlandi csapatot és No Prejudice című dalukat az ország képviseletére. Az együttes érdekessége, hogy zenéjük egyszerre szól gyermekekhez és felnőttekhez. Egyszerű, könnyen érthető módon fogalmazzák meg az élet nagy igazságait, ez esetben az előítéletesség ellen szólalva fel. Üzenetük: akármilyen furcsán is nézhetünk ki, mindannyian egyformák vagyunk.

Norvégia

A tetovált külsejű Carl Espen Silent Storm című dalától többet vár a hallgató, mint amennyit valójában kap. Bár egy kellemes balladáról van szó – ami akár a „Csendes Vihar” címhez is alkalmazkodhatna -, mégis valahogy többet, ütősebbet, erőteljesebbet várna az ember egy olyan énekestől, aki rockernek álcázta magát.

Románia

Rendkívül tehetséges páros képviseli idén Romániát az Eurovíziós Dalversenyen a Miracle című dallal. Paula Seling énekes, dalszerző, producer és televíziós személyiség, aki a román mellett francia és angol nyelveken is beszél, ír valamint énekel. Szókimondó támogatója a szabadság- és polgári jogoknak.

OVI „szintén zenész”, aki akkor érzi magát „otthon”, amikor előad. Képessége a közönséggel való azonnali kapcsolatteremtésre megadta neki azt a hátteret, amivel hosszú évek óta szórakoztathatja az embereket szerte a világon. Nem állandó partnerek, számos formációban zenélnek külön-külön is.

Örményország

Az örmény versenyzőt Kállay-Saunders András egyik legnagyobb ellenfelének tartják, sokan az Eurovíziós Dalverseny győztesét látják benne. Bár a furcsa nevű Aram Mp3 Not Alone című dala erőteljes piano balladaként indulva majdhogynem unalmasnak is mondható, nagyjából a felénél felpörög, és a végére egészen élvezhetővé, már-már kedvelhetővé válik. Ha valami, hát a vége a titka, „építkezés” hiányáról itt biztosan nem beszélhetünk!

Montenegró

Kétméteres elbűvölő „óriás” - Montenegrónak most először van igazi esélye közel kerülni a győzelemhez. Sergej Ćetković kiválasztásával most először kerültek be a döntőbe. Dalának címe Moj svijet, vagyis Szerelmem. Sergej első stúdióalbuma 2000 decemberében jelent meg, azóta Montenegró egyik legnépszerűbb előadójává vált. A dalversenyen való indulásra azonban idáig képtelenség volt rávenni.

Lengyelország

Donatan – alias Witold Czamara – és Cleo manapság a legkeresettebb lengyel előadók közé tartoznak. My Slowianie című versenydaluk nagy népszerűségnek örvend Lengyelországban, valamint Németországban, az Egyesült Királyságban, Skandináviában és Olaszországban is. Hogy ez mire lesz elég az Eurovízió döntőjében, az est folyamán kiderül! Donatan egyébként nem lépett fel Cleo oldalán az Eurovízióban, mint mondta, rá úgysem figyelne senki.

Görögország

A Freaky Fortune nevű görög duó egy Riskykidd nevű rapperrel kiegészülve léptek idén a dán színpadra. Formációjuk ideiglenes, de ha sikerrel zárják a megmérettetést, talán meggondolják a folytatást. A versenybe az EuroSong 2014 elnevezésű műsorból jutottak, ami egyben Görögország rubint évfordulóját is jelentette - már ami az Eurovízió történetét illeti. Hogy az immár negyvenedik dalverseny szerencsét hoz-e majd Görögországnak nem tudni, izgatottan várjuk az eredményhirdetést!

Ausztria

A toleranciát és elfogadást hivatott népszerűsíteni a mezőny legmegdöbbentőbb és talán legmegbotránkoztatóbb előadója Conchita Wurst. Aki csak a hangját hallotta, egy gyönyörű énekesnőt képzelhet maga elé, és talán igaza is lenne. Ha nem tudnánk, hogy ez a nő valójában férfi. Szakállas férfi. Hosszú hajjal, vörös rúzzsal, női ruhában, dívaként pózolva. Ez azonban semmit nem von le előadása értékéből: Rise Like a Phoenix című dala gyönyörű, produkciója remek – egy merész választást láthattunk Ausztriától (…és a tomboló közönség a bizonyíték: Koppenhágában jelen van a tolerancia.).

Németország

Az Elaiza egy rendkívül „fiatal” lánycsapat. 2013-ban alakultak, de már ugyanabban az évben megnyerték a legjobb újoncnak járó elismerést a híres Women-of-the-World-Fesztiválon. A banda frontembere Ela (Elżbieta Steinmetz), akire az együttes neve is utal. Az énekesnő Ukrajnában született lengyel anya és ukrán apa gyermekeként. A kevert kulturális háttér megmutatkozik a csapat zenéjében is. Versenydaluk címe Is It Right, automatikus döntősök lévén ez az egy lehetőségük van meggyőzni a közönséget és a nemzeti zsűriket, hogy alkalmasak a győzelemre.

Az első tizenkét produkció után a legmagasabb hang rekordjával folytatódott az Eurovíziós rekordok felidézése. 1996-ban Osloban járunk, ahol egy horvát énekesnő, Maja Blagdan sikoltásszerű megnyilvánulása örökre beírta őt a dalverseny rekordjainak könyvébe.

Svédország

A Svédországot képviselő Sanna Nielsen hét alkalommal vett részt az Eurovíziós Dalverseny legrangosabb nemzeti döntőjének tartott Melodifestivalenen. Kitartása ellenére korábban nem sikerült kivívnia hazája képviseletét, ellenben most, 2014-ben végre színpadra állhatott Undo című dalával, hogy esélyt szerezzen hazájának a végső győzelemre. És erre minden esélye megvan, legalábbis a hozzáértők előkelő helyre várják őt is.

Franciaország

Vidám és figyelemfelkeltő egyéniségeket látunk és hallunk a francia Twin Twin soraiban. Bár a csapat a bajuszról énekel – daluk címe Moustache -, mondanivalójuk komoly: a fogyasztásorientált társadalom visszásságaira mutat rá. Dallamaival, egészséges mennyiségű és minőségű giccsel és élénk dalszövegeivel a Twin Twin tökéletes példája a YOLO (You Only Live Once), vagyis Egyszer Élsz generációnak.

A Twin Twin korán felhívta magára a kritikusok figyelmét magabiztos dalaival és extravagáns stílusával, ami egyaránt táplálkozik a párizsi mindennapokból, az elit divatból és az előadóművészetből.

Oroszország

Az első elődöntőben szereplő Tolmachevvy ikrek mindenkit elvarázsoltak szimpatikus előadásmódjukkal, és „ragyogó” dalukkal, melynek címe Shine. Az eredményhirdetésnél azonban sajnálatos módon fordult a kocka. Bár a szavazatok alapján a mindössze 17 éves testvérpár egyértelműen döntőbe jutott, a közönség mégis fújolással adott hangot nem tetszésének. Negatív kritikák ide vagy oda, a lányok itt vannak, és ragyogóbbak mint valaha!

Olaszország

Emma Marrone gyermekkora óta vérében van a zene, bár az igazi áttörést csak 2010-ben érte el egy tehetségkutató megnyerésével. Akkor jelent meg első lemeze is. Azóta számos fesztivált megnyert és óriási népszerűségre tett szert Olaszországban. Az Eurovíziós Dalverseny dán színpadán La Mia Citta című pop/rock felvételével képviseli hazáját – és az öt nagy ország egyikének képviselőjeként neki sem kellett elődöntőben helytállnia.

Szlovénia

Tinkara Kovač profi karrierje énekesként 1997-ben kezdődött, amikor megnyerte a „Legígéretesebb énekes díjat” a Portorož fesztiválon. 2004-ben, amikor negyedik koncertjét adta a ljubljanai Cankarjev dómteremben, meghívta Ian Andersont, a Jethro Tull nevű formáció énekesét. A közös zenélés élete meghatározó élménye volt. Viszonzásul részt vehetett a csapat turnéján Horvátországban, Olaszországban, Ausztriában és Németországban. Később a Led Zeppelinből ismert Robert Plant-tel is együtt énekelhetett. Az Eurovízió színpadára azonban szólóban lépett, és be is jutott a döntőbe, hogy ismét előadja a Round and Round című dalt – fuvolával kísérve önmagát.

Finnország

A Softengine nevű fiúcsapat annyira kezdő, hogy az Eurovíziós Dalverseny volt az első komolyabb fellépése – bár 2011-ben alakultak! Nem csoda, hiszen a srácok középiskolás zenekarból nőtték ki magukat. Az öttagú banda ugyanakkor rendkívül népszerű, amit mi sem bizonyít jobban, hogy a fesztivál döntőjébe jutottak 2014-ben Koppenhágában!

Szlovénia

Tinkara Kovač profi karrierje énekesként 1997-ben kezdődött, amikor megnyerte a „Legígéretesebb énekes díjat” a Portorož fesztiválon. 2004-ben, amikor negyedik koncertjét adta a ljubljanai Cankarjev dómteremben, meghívta Ian Andersont, a Jethro Tull nevű formáció énekesét. A közös zenélés élete meghatározó élménye volt. Viszonzásul részt vehetett a csapat turnéján Horvátországban, Olaszországban, Ausztriában és Németországban. Később a Led Zeppelinből ismert Robert Plant-tel is együtt énekelhetett. Az Eurovízió színpadára azonban szólóban lépett, és be is jutott a döntőbe, hogy ismét előadja a Round and Round című dalt – fuvolával kísérve önmagát.

Finnország

A Softengine nevű fiúcsapat annyira kezdő, hogy az Eurovíziós Dalverseny volt az első komolyabb fellépése – bár 2011-ben alakultak! Nem csoda, hiszen a srácok középiskolás zenekarból nőtték ki magukat. Az öttagú banda ugyanakkor rendkívül népszerű, amit mi sem bizonyít jobban, hogy a fesztivál döntőjébe jutottak 2014-ben Koppenhágában!

Spanyolország

A Spanyolországban többnyire ismeretlen előadót, Ruth Lorenzo egyfajta csodagyerek volt, már hat éves korában felismerték rendkívüli zenei tehetségét. Bár hazájában egyelőre nem igazán ismert, a legjobb öt között végzett az egyesült királyságbeli X-Faktorban, ahol Dannii Minogue volt a mentora. Miután megpróbált betörni a cseppet sem egyszerű brit piacra, hazatért, és egy új lemezkiadóhoz szerződött, amitől azt várta, hogy nem csak hazájában, de nemzetközi szinten is sikeres legyen. Ehhez jó lehetőség az Eurovízió, ahol most Dancing In The Rain című dalát adja elő.

Svájc

A svájciak 22 éves szépfiújáról, Sebalterről nem sokat tudni. Annyi bizonyos, hogy az olaszul beszélő Ticino városából származik, és pályafutása során soha nem hiányozhatott mellőle a hegedűje. Hunter of Stars című versenydalához az inspirációt hónapokon át tartó útja adta az Amerikai Egyesült Államokban. Álma, hogy elérje a csillagokat nem csak dalában nyilvánul meg, de immár biztos: helye van az Eurovíziós dalverseny koppenhágai döntőjében, ami talán valóban a csillagokig repíti majd!

Magyarország

Kállay-Saunders Andrásban mára talán a kételkedők is elkezdtek bízni. Running című dala ütős, erőteljes, megrázó, magával ragadó, ahogy András előadásmódja is. Kedveljük a dalt, bízunk a sikerében, hajrá András, meg tudod csinálni!

Málta

A Máltát képviselő Firelight tagjai négy testvér, egy nagybácsi és egy unokatestvér. Így biztosítva van, hogy amiről énekelnek, át is érzik: otthon érzik magukat a zöld fűvel és piros pipacsokkal tarkított színpadon. Daluk címe Coming Home, amit az együttes hajtómotorja, Richard Edwards énekes, dalszövegíró és zeneszerző ad elő olyan átéléssel, hogy átérezzük, milyen lehet hazatérni.

Dánia

Nagy teher nehezedik Anis Basim Moujahid, ismertebb nevén Basim popénekes és dalszerző vállára. A dán versenyző a fesztivált rendező ország képviselőjeként különös figyelemmel követi Európa. Basim 15 évesen, 2008-ban részt vett az X-Faktorban és a negyeddöntőig jutott, mielőtt kiszavazták volna. Bár még csak 22 éves, már két lemeze jelent meg: az Alt Det Jeg Ville Have Sagt 2008-ban, míg a Befri Dig Selv egy évvel később látott napvilágot. Versenydalának címe: Cliché Love Song.Hollandia

A The Common Linnets Calm After The Storm című country dalával kísérli meg Hollandia 2014-ben, ami már régen sikerült neki: megszerezni az első helyet, vagy ha nem, legalább dobogóra állni. Hollandia egyike volt annak a hét országnak, amik részt vettek a legelső, 1956-ban rendezett Eurovíziós Dalfesztiválon. Rendkívül sikeres nemzetnek számítanak, 1975-ben már a negyedik győzelmüket ünnepelték. Azóta azonban még a dobogóra sem állhattak, bár 1998-ban közel jártak hozzá: a negyedik helyen végeztek.

San Marino

Gundel Takács Gábor san marinoi kollégája az elődöntő során azt mondta, Valentina Monetta a miniállam egyetlen énekesnője. Azóta kiegészítette azzal is, hogy most már a legnagyobb is! Maybe, vagyis Talán – énekelte bizakodva Valentina Monetta az elődöntőben, bízva abban, hogy idén talán összejön neki, ami tavaly és tavalyelőtt nem: döntőbe jutni, majd „talán” győzni San Marino színeiben az Eurovíziós Dalversenyen. A döntőbe jutás sikerült, kíváncsian várjuk milyen helyen zárja majd a megmérettetést a bájos énekesnő.

Egyesült Királyság

Viszonylag ismeretlen előadó, a 26 éves Molly Smitten-Downes képviseli az Egyesült Királyságot az Eurovíziós Dalversenyen Koppenhágában. A fiatal énekesnő dalának címe Children of the Universe, és óriási nyomás nehezedik rá. Az elmúlt két évben ugyanis az Egyesült Királyság csúnyán leszerepelt az Eurovízión olyan veterán legendákkal, mint Bonnie Tyler és Engelbert Humperdinck. Talán a fiatalos lendület és könnyedség előrébb repítheti az ország szekerét. Mollyt a fogadóirodák az első ötbe várják.

Hamarosan döntés

A britek fellépésével lezárult az Eurovíziós Dalverseny döntőjének első része – mind a huszonhat versenyző előadta dalát. S mielőtt elindulna a szavazás, a dán műsorvezetők megköszönik az egyes műsort közvetítő országok kommentátorainak közreműködését, akik segítenek abban, hogy minden fontos információ eljusson a nézőkhöz.

És a szavazás ebben a pillanatban elkezdődött!

És amíg a közönség voksol, az Örömódára épített produkcióval színesítik a programot a dánok. Majd a show műsorvezetői énekelnek nekünk.

Majd a 11 éves Gaia Cauchi kapott 15 perc helyett nagyjából 15 másodperc hírnevet, mint a 2013-as, Kijevben rendezett Junior Eurovízió máltai győztese

A szavazás lezárult

És ebben a pillanatban megkezdődött a visszaszámlálás, a vonalak azonnal zárulnak, méghozzá most! Nem lehet tovább szavazni sem telefonon, sem sms-ben!

De az eredményhirdetés még odébb van, addig is betekinthetünk a Koppenhágában létrehozott Eurovíziós „történeti múzeumba”.

Benézünk közben a green roomba is, ahol a versenyzők pihennek, és történetesen a máltai Firelight egyik tagját, majd a brit Mollyt szólaltatják meg. Előbbi reggelit, utóbbi tortát kapott a show női műsorvezetőjétől. A francia előadókat kedvenc ázsiai éttermük étlapjával, majd személyesen a séf által felszolgált étellel lepték meg.

S ha már Eurovízió, ha döntő, akkor nem maradhat ki az előző évi győztes fellépése. A színpadon Emmelie de Forrest és az Only Teardrops, ami 2013-ban Malmöben a legnépszerűbb dalnak bizonyult.

Ezzel azonban lezárult a második szakasz is, nem maradt más hátra, mint a nemzeti zsűrik voksainak nyilvánosságra hozása.

Lássuk a pontokat!

Azerbajdzsán: 8 pont Magyarországnak, 10 pont Ukrajnának, 12 pontot Oroszországnak ajánlottak – amit ismételten felhördülve fogatott a nagyérdemű.

Görögország: 6 pont Magyarországnak, 8 pont Hollandiának, 10 Oroszországnak, 12 Ausztriának megy.

Lengyelország: 8 pontot Németországnak, 10-et Svájcnak, 12 pont Hollandiának ítélnek.

Albánia: 8 pontot Magyarország, 10 pontot Olaszország, 12-t Spanyolország kap.

San Marino: Magyarország 7 pont, Izland 8 pont, Svédország 10 pont, 12 pont Azerbajdzsán.

Dánia: 3 pont Magyarországnak (32), 8 pont Ausztriának, 10 pont Hollandiának, 12 pont Svédországnak megy.

Montenegro: 8 pontot kap Szlovéniá, 10-et Örményország, 12-t Magyarország!!! Ezzel vezetünk 44 ponttal!

Románia: 8 pontot kap Ausztria, 10 pontot Magyarország, 12-t Svédország.

Oroszország: 6 pontot kap Magyarország, 8-at Örményország, 10 pontot Azerbajdzsán, 12-t Fehéroroszországnak. Az orosz pontszámokat is óriási felhördülés kíséri.

Hollandia: 4 pont Magyarországnak, 8 Svédországnak, 10 Norvégiának, a 12 pontot Ausztria kapja. És még mindig Magyarország vezet!

Málta: 8 pontot kap Románia, 10 pontot Ausztria, 12-t pedig Olaszország.

Franciaország: 8 pontot kap Hollandia, 10-et Ausztria – ezzel az élre áll, Örményország kapja a 12 pontot. Jelenleg a negyedik helyen állunk.

Egyesült Királyság: 8 pontot kap Hollandia, 10-et Málta, 12 pedig Ausztriához vándorol.

Lettország: Magyarország 1 pontot kap, míg 8 pont megy Svédországnak, 10 Örményországnak, 12 pedig Hollandiának, akik ezzel a negyedik helyre jönnek fel, míg mi az ötödikek vagyunk.

Örményország: 8 pontot kap Fehéroroszország, 10 pontot Oroszország (hurrogás), 12-t Montenegro könyvelhet el.

Izland: 6 pontot kap Magyarország, 8-at könyvelhet el Dánia, 10-et Ausztria, 12-nek pedig Hollandia örülhet.

Macedonia: 8 pontot kap Örményország, 10 pontot Magyarország, 12-t Montenegro.

Svédország: 7 pontot kap Magyarország, 8-at Dánia, 10-et Hollandia,12-t Ausztria.

Fehéroroszország: 5 pontot kap Magyarország, 8 pontot kap Ukrajna, 10-et Örményország, míg 12 pontot könyvelhet el Oroszország.

Németország: 8 pontot kap Dánia, 10-et Lengyelország és 12 pontot Hollandia.

Részeredmény

Ausztria 10 ponttal vezet jelenleg. Őket a hollandok és az örmények követik. Magyarország jelen pillanatban az ötödik helyet foglalja el, ami végeredmény esetén a második legjobb helyezés lenne Bayer Friderika negyedik pozíciója után.

Rövid rekordok könyvés megszakítás után folytatódik a nemzeti zsűrik pontszámainak ismertetése.

Izrael: 7 pont Magyarországnak, 8 pont Romániának, 10 pont Svédországnak, 12 pont Ausztriának vándorol. Ezzel a hatodik helyre csúszunk vissza.

Portugália: 6 pontot kap Magyarország, 8-at Svédország, 10-et Hollandia és 12-nek Ausztria örülhet. Ausztria 24 ponttal vezet az élen.

Norvégia: 8 pontot kap Svédország, 10 pontot Ausztria, 12-t Hollandia könyvelhet el.

Észtország: 7 pontot kap Magyarország, 8 pontnak örülhet Ukrajna, 10-et Svédország, 12-t Hollandia.

Magyarország: 8 pontot kap Svédország, 10-et Ausztria, míg 12 pontot adunk Hollandiának.

12 pontra csökkent a különbség Ausztria és Hollandia között. Mi ismét az ötödik helyen állunk.

Moldova: 4 Magyarországnak, 8 pont Oroszországnak, 10 Ukrajnának, 12 Romániának vándorol.

Írország: 1 pont Magyarországnak, 8 pontot kap az Egyesült Királyság, 10 pontot kap Hollandia és 12-t Ausztria.

Finnország: 5 pontot kap Magyarország, 8-at Hollandia, 10-et adnak Svédországnak, 12-t pedig Ausztriának ítélnek oda. 202 pontja van Ausztriának (123 Magyarországnak).

Litvánia: 8 pontot kap Norvégia, 10-et Ausztria, 12-t Hollandia.

Ausztria: 7 pontot kap Magyarország, 10 pontot Hollandia, Örményország 12-t. Továbbra is tartjuk ötödik helyünket.

Spanyolország: 2 pont Magyarországnak, 8 pont Romániának, 10 pont Svédországnak, 12 pont Ausztriának megy.

Belgium: 7 pontot kap Magyarország (139), 8 pontot Hollandia, 10 pontot Svédország, 12 pontot pedig Ausztria.

Olaszország: 8 pontot kap Lengyelország, 10 pontot Ukrajna, 12-t Ausztria.

Ukrajna: 3 pontot kap Magyarország, 8 pontot Ausztria, 10-et Örményország, 12-nek Svédország örülhet.

Megvan a győztes!

Három országgal a vége előtt Ausztria megnyerte az 59. Eurovíziós Dalversenyt!!! Conchita Wurstnak köszönhetően jövőre Bécsben lesz a 60. jubileumi dalfesztivál!

Svájc: 1 pont Magyarországnak, 8 pont Spanyolországnak, 10 Hollandiának, 12 Ausztriának vándorol.

Grúzia: 8 pont Oroszországnak, 10 pont Ausztriának, 12 Örményországnak megy.

Magyarország ötödik helyen zárta a versenyt.

Szlovénia: 8 pontot ítél Svédországnak, 10-et Hollandiának, 12-vel Ausztria zárja a versenyt, az első helyen.

Győzött 209 ponttal Ausztria, Hollandia a második, Svédország a harmadik, Kállay-Saunders András 143 ponttal ötödik helyen végzett az Eurovíziós Dalverseny döntőjében! Magyarország ezzel második legjobb eredményét érte el.

Szép verseny volt, büszkék lehetünk az eredményre!

Gratulálunk Kállay-Saunders Andrásnak és mindenkinek, aki részt vett a Running színpadra állításában!

Conchita most köszönetet mond, miután Emmelie de Forrest átadta neki jól megérdemelt trófeáját. És ahogy az már lenni szokott, ismét meghallgatjuk a győztes dalt, szól Conchita Wurst és a Rise Like a Phoenix!

Hallgasd meg a győztes dalt ITT.

András ezt mondta a döntőt követően.

Hány pontot adsz Kállay Saunders Eurovízió döntőjében bemutatott produkciójára? VOKS LENT!

-kiko -

[2014.05.11.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
AZONNALI PRIVÁT ONLINE HITELEK szolgáltatás [2024.12.18.]
EXPRESS HITELEK 30 PERCEN BELÜL szolgáltatás [2024.12.16.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Happy metal party az Analog music hallban
Happy Heavy Metal, azaz Freedom Call klub koncert az...

A cselló metal királyai újra elvarázsolták Budapestet - Apocalyptica koncert a Barba Negraban
A...

Phoebe és Jason: Egy elfojtott szerelem története 
Szabó Kimmel Tamás és Hermányi Mariann David Mamet drámájában a Centrálban - képekkel
Melodikus death metal szeánsz a Barba Negraban
Elbúcsúztunk a Sepulturatól  
Az olasz életérzést Budapesten is megmutatta az Il Volo
beszámolók még