Mindenki nekimegy a saját fóbiáinak is - Microphobia a KINO-ban
Aki csütörtök este ellátogat a KINO-ba, az egy igazán különleges és sokszínű este résztvevője lehet. Igazi művészeti kuriózumokkal találkozhat, melyekkel a fellépők a saját határaikat is feszegetik. Az est két főbb szereplőjével, Pápai Zsanettel és Gödri Bulcsuval beszélgettem a Microphobia lényegéről, és arról, mégis mire lehet majd számítani.
Microphobia a rendezvény neve, ahol többfajta produkcióval is találkozhatunk majd. Mit jelent maga az elnevezés?
Gödri Bulcsu: A kicsinyes, pitiáner dolgoktól való viszolygásunkat fejezi ki. Az undort a kicsinyes viszonyoktól, a kicsinyes sikerektől, a pitiáner inerciarendszerektől, amelyektől meghatározva élünk, és amikkel szemben elszámolnivalónk van az ihlet, a szenvedély, és a nagylelkűség mércéjével.
Milyen tematika alapján raktátok össze az estét? Mi volt a koncepció?
Pápai Zsanett: Ami mindegyik előadásban közös, azt leginkább talán úgy fogalmazhatnánk meg: a kifejezés mindenek felett. Nem fogjuk vissza magunkat, bármilyen (verbális, képi, zenei, retorikai, stb.), akár hatásvadász eszköz megengedett, ha lehetőség adódik valami lényegi kifejezésére. Itt mindenki kilép a komfortzónájából, nekimegy a saját fóbiáinak is – ez a valódi színpadi jelenlét szükséges velejárója. Nem célunk a szórakoztatás. Ha időnként az is megtörténik, az csak bónusz.
Gödri Bulcsu: A személyes, átélt és szenvedélyes kifejezésmód az egyetlen és állandó tematikai közös nevező.
Helyszín szempontjából miért a KINO-ra esett a választásotok?
Gödri Bulcsu: A KINO mindig is elkötelezett volt az alternatív, műfajteremtő kulturális kísérletezések hosztolásában. Természetesen adódó választás volt.
A Jazzin' the Box Trióval készültök valami olyan dologgal, amit mondjuk a közönség az eddigi koncertjeiteken nem láthatott, hallhatott tőletek?
Pápai Zsanett: Éppen egy repertoárfrissítésen vagyunk túl, úgyhogy sok új dal lesz.Jellemzően a microphobiás koncertjeink sötétebb hangulatúak, kevesebb a hagyományos értelemben vett jazz (de persze megmarad a kísérletezés), hangsúlyosabb a rockos, darkos, grunge-os vonal – saját dalokkal és egyedi átiratokkal. Ez alkalommal lesz egy Jazz Poetry blokkunk is, amelyben Tojás és én improvizálunk Bulcsu verseire.
Tervezitek, hogy a Microphobiának lesz folytatása a későbbiekben? Esetleg már több résztvevővel?
Pápai Zsanett: Igen, folyamatosan kísérletezünk, szeretnénk minden alkalommal egy kicsit mást és máshogy csinálni az előzőkhöz képest.
Gödri Bulcsu: A Microphobia egy keret, amely az egyedi, átélt és improvizatív kifejezésre épül. Önmagában nincsen stílusa, stábja vagy programfüzete. Alternatívát kell kínálni mind a slam poetrynek, mind a stand-up comedynek, mind a konzumzenéknek, ezek a sarokkövek. De ezeken belül a lehető legnagyobb szabadsággal fogunk mozogni.
Microphobia
Időpont: 2014. szeptember 11.
Fellépők:
18.00 Stand Up Tragedy: Csepeli Zoltán
18.30 Laptop Tragedy: Pálfalusi Zsolt
19.30 Stand Up Tragedy + Jazz Poetry: Gödri Bulcsu
21.00 Jazzin' the Box koncert
Helyszín: KINO Kávézó/ 1137 Budapest, Szent István körút 16.
Esemény facebook linkje
Rosta N. Napsugár
[2014.09.10.]