2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Az 5 legjobb hazai dal 1992-ből - szerintünk, első rész
Az 5 legjobb hazai dal 1992-ből - szerintünk, második rész
Az 5 legjobb hazai dal 1992-ből - szerintünk, harmadik rész
Az 5 legjobb hazai dal 1992-ből - szerintünk, negyedik rész
Kapcsolatok
Bonanza Banzai
Ákos (Kovács Ákos)

Az 5 legjobb hazai dal 1992-ből - szerintünk, ötödik rész

Ők azon zenei formációk közé tartoznak, akikről még a feloszlásukat követően évekkel is beszélnek. Nem véletlenül, hiszen őket valóban a fiatalok választották kedvenceiknek.

Folytatódik a sorminta, ismét egy háromszög következik, íme a Bonanza Banzai: Hauber Zsolt, Kovács Ákos és Menczel Gábor. A ’80-as évek végén alakultak, majd kisebb mizéria után nyerték el a végleges felállást, amellyel befutottak. Szó szerint, hisz őket nem a média és a pénz tolta hátulról, hanem a sokasodó klubfellépések következtében az emberek. Egyik kiváló slágerük 1992-ből: ’Valami véget ért’.

Forró betonon hasalok,
távoli hang csak a gyász,
lassan lüktet egy ér,
fellobog halkan a láz.
Sima tenyér a hátamhoz ér.
Ó csak játszik a szél.
Tudom, már messze vagy rég..
Bennem minden halk szavad él.

Halott virágok illatát nyögik a fák
és megrázkódik a táj,
valami véget ért, valami fáj.

Külön utakon, más utakon

A szöveget egyébként Zsolt írta, aki manapság zeneszerzéssel és producerkedéssel foglalkozik, nem eredménytelenül. Gábor a feloszlást követően távolabb került a hivatásos muzsikától, foglalkozott szoftverek fejlesztésével, ma pedig leginkább a természetvédelem foglalkoztatja. Ákos meg még mindig nyomja, mint ahogyan ezt a dalt is sok fellépésén, és változatlanul imádják az emberek.

További 4 kedvenc 1992-ből Nézd meg!

Íme a  legnépszerűbb Valami véget ért sláger klipje



-Bíró/ Fábián-

[2009.03.23.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még