2024. november 22. | péntek | Cecília nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Mi történt augusztus 23-án? - a nap viccével
Kapcsolatok
Kohánszky Roy
Roy és Ádám Trió

Roy "A szerelem dzsungelében" kezdte

Kohánszky Roy, zenész életében nagy nap az augusztus 23, ugyanis e napon ünnepli a születésnapját: ma éppen a 37. van a soron

Roy 1971. augusztus 23.-án született Budapesten az oroszlán jegyében. Miután kijárta az általános iskolát, tanulmányait a Pesti Barnabás élelmiszeripari szakközépiskolában folytatta, de végül is a Kós Károly gimnáziumban érettségizett. Kb. 10 éves korától rendszeresen futballozott sportegyesületekben (Úttörőstadion, Ganzvill, Vasas, Láng-Vasas), majd 13 éves koromban határozta el, hogy zenész lesz.

- A iskolatársaimmal elhatároztuk, hogy zenekart alapítunk és dalokat, dalszövegeket írunk. “Kedvenc” lett volna az együttes neve, de igazából senki nem játszott semmilyen hangszeren. Egyetlen dal mégis született, mely “A szerelem dzsungelében” címet kapta. Ezt a dalt egy kis szintetizátoron “szereztem”. Azt hiszem, Szabó Péter nevű osztálytársam írta a dal szövegét. – mondta Roy.

- Később elkezdtem gitározni, énekelni, dalszövegeket, gondolatokat leírni. Az első amatőr zenekarom a Shakers volt, ahová Nagy Gábor gyerekkori barátom ajánlott be énekesnek, akinek nagyon sokat köszönhetek, többek között talán azt is, hogy zenész lettem! Főleg rock & roll dalokat játszottunk (Buddy Holly, stb.), de belefért a műsorba egy-egy U2 és Sting dal is!

Az One-nal kezdte

Ez az időszakom ’91 novemberéig tartott, amikor is 20 évesen elvitték katonának. Határőrként a Ferihegyi reptéren szolgált egy évig. Leszerelése után volt még egy “búcsúfellépés” a Shakers-el, majd elváltak útjaik, majd egy újsághirdetés alapján kerültem be a One együttesbe, ami az első úgymond “profi” zenekara volt.

Kizárólag saját dalokat játszottak, amiket közösen írtak, s angolul énekelt. - Csináltunk egy tíz dalból álló demo-t, majd később még két dalt magyarul, amit már a Magyar rádió 8-as stúdiójában vehettünk fel! Lemezkiadásra is majdnem sor került, de nem készültek elfogatható magyar dalszövegek, így meghiúsult a dolog. – folytatta az ünnepelt.

- Közben megismerkedtem Szabó Leslie-vel, akivel azóta is közösen írjuk a Roy&Ádám dalszövegeket. Pub-okban és az utcán zenéltünk kb. 4-5 nyáron keresztül. Közben egy demo-kazettát is elkészítettünk, mely kelendő portékának számított a Halászbástyánál, merthogy általában ott zenéltünk a legtöbbet. Közben Czerovszky Heninek és Tóth Edinának köszönhetően egyre több reklámzenére kaptam felkérést (Mountin Dnew, Levi’s, Westel 900, Thomas Jeans, stb.). ’94-ben megismerkedtem Kiss Áronnal (jelenleg is a Roy&Ádám producere), aki egy rockklub programszervezője volt és felajánlotta, hogyha érdekel a dolog, Ő szívesen intézné az ügyeinket (fellépések, TV felvételek, stb.), így elkezdtünk együtt dolgozni. - tette hozzá az énekes.

Egy év múlva Gátos Bálint hívta fel (jelenleg a Warpigs oszlopos tagja), hogy jelenleg a Tramps zenekarban játszik és azonnal szükség lenne Royra, mert az énekesük kilépett. Rá három napra volt az első fellépés a budapesti Irish pub-ban, így már próbálni sem maradt idő. Így került a Tramps-be, ami a korszak klubéletének legjobb bulizenekara voltak, Royon és Ádámon kívül megfordult még a zenekarban (a sok tagcsereberének köszönhetően): Takáts Tamás, Mihalik Viktor, Gyenge Lajos, Giret Gábor és még sokan mások.

Majd eljött az 1998-as esztendő. Az ezer sebből vérző zenekar – a már említett folyamatos tagcserék, kiadó keresés és egyéb gondok miatt Roy és Ádám úgy döntöttek, kettesben folytatják zenei pályájukat és leszerződtek a BMG Ariola Hungary kiadóval.

Első maxi CD-jük 1998 májusában jelent meg „A csapból is én folyok” című dallal, ami végül is meghozta az országos népszerűséget. Ez a dal nemcsak a közönség, de még a szakma elismerését is egy csapásra kivívta, nem is vártak túl sokat, hiszen még ebben az évben megjelent első debütáló albumuk is „Tartsd életben” címmel.

Még mindég 1998-at írunk és a lemezzel egyidőben elkészült a második videó klipje Trambulin címmel. Egy évvel később 300.000 ember előtt léptek fel a Kapcsolat koncerten az LGT vendégeként. Majd jöttek az újabb slágerek és sorlemezek, fellépések, 2000-ben ismét meghívást kaptak a Kapcsolatnapi koncertre.

Szuperkoncerttel ünnepeltek

Ez év novemberében elsősorban koncepciós problémák miatt a fiúk megváltak addigi zenésztársaiktól, majd session-zenészként bevették a bandába a már feloszlott Up! zenekarból Papp Szabit (bass) és Mozsik Imit (dob).

A zenekar jobb lett mint valaha, mind zeneileg, mind emberileg! Majd ismét sorlemezek következtek, New York-ba is eljutottak a Magyar ház meghívására. Végül ismét tagcserék, Papp Szabi átnyergelt a Supernem élére…., talán ennyit tömören az elmúlt tíz esztendőről.

A szuperkoncertet a PeCsában 2008. április 4-én tartották, erre a bulira rengeteg sztár, zenésztárs és barát kapott meghívást, hogy kik jöttek el a bulira: Emilio, Papp Szabi, a BON-BON-os fiúk, Fekete Jenő, Benkő Balázs, Kontor Tamás, a No Thanx és még sokan mások.

A Csillag születik egyik lehetséges meglepetésért klikk IDE! Magyar zenészek, ahogyan eddig ritkán láthattad őket - a fotókat ITT találod. A Zene.hu legizgalmasabb híreit ITT találod.

- bíró -

[2009.08.23.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még