2024. november 22. | péntek | Cecília nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Meglepő érdekességek Csepregi Éváról és Galla Miklósról
Kapcsolatok
Galla Miklós
Legnépszerűbb csengőhangok

Galla Miklós zenekarát kifütyülték

Ki hinné, hogy a ma 50 éves Galla Miklósnak több saját zenekara volt. Ezek közül a GM49 létezett a legtovább.

Galla Miklós 1959. május 18-án látta meg a napvilágot. A magyar humorista, zenész édesanyja újságíró, édesapja közgazdász. Miklós pályafutását kézbesítőként kezdte, majd később pop-rock szakíró lett. Az 1970-es években a Gallaxis nevű együttesben zenélt, később az Ikarusban, majd a Csontbrigádban. A GM49 együttes 1981-ben állt össze, két kislemezük és 1985-ben egy nagylemezük jelent meg.

A reggae-ska zenét játszó GM49  átütő siker nélkül járta a maga útját. A brit Selecter, Madness és Specials nálunk akkor még ismeretlen, szokatlan lüktetésű zenei világát ültette át hazai környezetbe, és erős dinamikájú, "sántikáló" zenéjük, ironikus, jól poentírozott szövegeik, énekesük Galla Miklós eredeti fazonja, színpadi megjelenése kezdetben sikeresnek bizonyult.

Több kislemezt adhattak ki (Kötöde, Zöldalma, Gyomrom, Hullám-reggae, Csináljatok valamit, A kása forrón jó, Bár lennék súlylökő…stb.), többször szerepeltek a tévében, felkerültek a slágerlistákra, s 1981-ben a Pop Meccs szavazásán "Az év meglepetése" kategóriában az élen végeztek.

Kifütyülték őket

A Popmajálison azonban már kifütyülték. 1982-től a Lágymányosi Közösségi Házban a KFT-vel közösen klubot hoztak létre, mérsékelt sikerrel. 1983-ban amíg Galla több mint fél évet Londonban töltött, beleszeretett a szinti-popba, itthon a GM49 szétesett. Hazatérve duót szervezett Gay Tamással, amely Gerard belépésével trióvá alakult, s immár teljesen felhagyva az 1981/1982-es enyhe közéletiséggel, bugyuta, űrkorszaki repertoárt állítottak össze. Ez végre albumérettnek nyilváníttatott, az együttes viszont nem sokkal később, 1986-ban megszűnt.

Laár Andrással már 1981-ben megkezdődött munkakapcsolata, majd 1986-ban megalakult a L'art pour l'art Társulat, 1990-ben pedig a Holló Színház. A Besenyő család Margitjaként is megismerhette a közönség, valamint emlékezetes figurája volt a saját viccein nevető humorista. Galla Miklós 1992-től dolgozott a Monty Python Repülő Cirkusza fordításán. Egyes jelenetek megértését háttérinformációkkal segítette, amiket a televíziós vetítéseknél az epizódok előtt mondott el, a DVD-kiadáshoz pedig füzet formájában mellékelték.

Később a Waczak szálló 7. és 8. részének fordítását is elkészítette. 1996. december 1-jén kilépett a L'art pour l'art Társulatból. 1999-ben önálló műsora futott az RTL Klubon Galla-Mappa néven, majd Koltai Róberttel szerepelt közösen KGG (Koltai-Galla Gála) címmel. 2002 júniusában került bemutatásra önálló estje, "Szépségem titkai" címmel, először Pécsett, később pedig a budapesti Merlin Színházban.

Ajánljuk! Meglepő érdekességek Csepregi Éváról és Galla Miklósról

[2009.05.18.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
Megnéztük Reviczky Gábor visszatérését a Magyar Színházban
beszámolók még