2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Nem felejtünk el Tunyó!
Deák Bill Gyula mesél a vadonatúj albumáról, és készülő Életmű koncertjéről
Exkluzív: további hírek a P. Mobilról
Megérkezett a Rockinform idei utolsó előtti száma - ismét exkluzív anyagok
Képgalériák
Deák Bill a Papp László Sportarénában
Kapcsolatok
Deák Bill Gyula
Presser Gábor
Hobó (Földes László)

Deák Bill Gyula bemutatta az Életművét a Papp László Sportarénában - fotókkal

A Blues kedvelői boldogok lehetnek, hiszen egymást követő második pénteken hatalmas buli várta őket. A elmúlt héten a világ egyik legkiválóbb gitárosa, Gary Moore látogatott el Budapestre a Syma-ba, most pedig a Papp László Sportaréna színpadán lépett fel a világ egyik legkiválóbb énekese, akinek talán csak a Hazánk határai jelentettek átléphetetlen szakadékot a világhírnév felé. Deák Bill Gyula neve összeforrt a blues-zal.

Ismét bebizonyosodott, hogy mekkora ereje van a magyar rocknak, mekkora tömeg szereti és hajt fejet a művész előtt, hiszen teltház várta a Királyt és annak meséit. Generációkat átívelő volt a közönség összetétele, jó volt látni, hogy az egészen apró srácoktól a meglett korú bőrdzsekis rockerekig mindenki itt volt és kortól függetlenül, kívülről fújta az összes Bill slágert. Sláger pedig volt jócskán, hiszen közel 3 órás bulin vagyunk túl, ami maximálisan kiszolgálta a nagyérdeműt, ahol mindenki megtalálta a neki legkedvesebb dalt, amihez a legtöbb emléke köti vagy ami a legtöbb szép emléket juttatja az eszébe.

Volt olyan, aki a kultikus „Kopasz Kutya” című filmből jól ismert, Hobo által viselt, fehér alapon piros feliratos „Kutya” pólóban jelent meg, mintegy visszacsalogatva a filmbéli időket és ezzel is plusz hangulatot adva az estének.

Az ország összes pontjáról érkeztek rajongók, hogy a 20.15-kor színpadra lépő Bill Kapitányt köszöntsék, és teljes torkukból kiabálják a régi és mindmáig örök rigmust: „Bill a KIRÁLY!”

Majd elsötétedett minden, egyedül a színpad háta mögötti, illetve a kétoldali kivetítőn jelent meg egy „Kőbánya alsó” tábla, ami azt hiszem tökéletes kezdés volt, ezzel párhuzamban egy rövid intro és máris a húrokba csaptak a fiúk. Keményen szóltak a hangszerek, tisztán és acélosan, akárcsak Bill hangja. Hatalmas lángnyelvek és robbanásszerűen „Hatvan csapás”! Bill hatalmas kalapban lépett a színpadra, ahol az egész megjelenítés, vegyük akár a kivetítőket, igen modern volt, remek képeket sugárzott, ezzel is kiszolgálva a közönséget.

A második „Országút előttem” pörgős ritmusa után egy hatalmas sláger és máris a „Kopasz Kutya”-ról, mégpedig a „Tetovált lány”. Azt hiszem, már itt érezni lehetett, hogy érdemes volt elmenni és meghallgatni a Királyt! A sorokat teljes átéléssel üvöltötte a közönség, szívhez szólóan szólt az összes hang és Bill hangja emelkedetté tette a pillanatott. A szám után köszönetet mondott a közönségnek és mindenkinek, aki a pályáján segítette. Ezt az este folyamán még nem egyszer hangsúlyozta, ezzel is teljesen baráti légkört teremtve és átszakítva a színpad és nézőtér közötti távolságokat.

A háttérben hatalmas boros üvegek jelentek meg és máris felcsendültek a „Kéne egy üveg bor” sorai. A zenekar és a vokalisták is nagyon éltek ezen az estén, kijátszottak magukból mindent, igazi társak voltak. De tőlük már ezt meg is szokhattuk.

Aztán hamarosan áttért az új, nem régen megjelent lemezre a „Király meséi”-re és onnan is a címadó dalt játszotta, amelynek végén, hatalmas ováció közepette bemutatta a zenekart. Kis ízelítőnek mondta ezt a számot, de azt hiszem, hatalmasat ütött.

Aztán megkezdődött a vendéget sora, először a komplett zenekar cserélődött ki. A jól ismert tagok belecsaptak az „Édes otthon”-ba, és már tombolt is a közönség. Ugyanezekből az időkből a „Kastély a hóban”, ami igen meghatóra sikerült, a kivetítőn megjelent havas tájat a színpadra zúduló hóesés tette teljessé. Gyönyörű volt.

Azt hiszem a közönség csak kapkodta a fejét ezen az estén, hiszen olyan slágerek követték egymást, mint a „Felszarvazottak balladája” vagy a „Közép Európai Hobó Blues”. Tökéletes volt a hangulat, csodálatosak a gitárok és Bill hangja is szívbemarkoló volt.

Radics Bélát szólította meg a következő dal előtt, Ő volt a nagy kedvence, de azt hiszem, nem csak a Király van így ezzel. Egy óriási zenészt veszített el a magyar rock és az egész magyar zenei társadalom. És ha már Radics, akkor „Zöld csillag”. A megható sorok után átadásra került a decemberi, „60 éves” koncertből készült dvd aranylemeze, amiért köszönetét nyilvánította ki a Mester a közönség felé és hálát adott az Égnek!

Aztán „István a király” és az „Áldozatunk fogadjátok”, ami még mindig csak Bill-től tökéletes! Hatalmas lángnyelvek, hatalmas tombolás. Hátul képek a rockoperából, ezzel is teljessé téve az időutazást.

Utána a színpadra érkeztek a legnagyobbak. Először Babos Gyula kiváló játékát csodálhattuk meg, majd utána szép sorjában a már kultikus tagság: Tátra Tibor, Solti János, Póka Egon és természetesen Földes László Hobo, a „nagy haknis”, ahogy a Király jellemezte! Közös dalok, a régi hangzásvilág és az örökérvényű, mindmáig töretlen kincs a „Hey Joe!”. Óriási Tibusz szólóval és a két ének hamisíthatatlan játékával.

Egy pár számot átívelő Hobo blokk után Bill újra visszatért a színpadra és együtt eljátszották még a „Kopasz kutyát”, ami tökéletes megkoronázása volt a koncert ezen részének.

Ezek után jöhetett az újabb vendég, és természetesen egy újabb hatalmasság, Presser Gábor, aki egyből a zongorához ült és máris a billentyűkbe csapott. Billel közösen eljátszották a „Ne szeress engem” című balladát. Csodálatos volt a zongora és a Király hangja, megható, csodálatos. Igazi nagy találkozó követte ezt a dalt, hiszen a Babos, Póka, Tátrai, Solti, Presser, Bill csapat eljátszotta a „Hosszúlábú asszonyt”.

Ezt követően visszaállt a színpadra az eredeti banda és olyan szerzeményeket adott elő, mint a „Bill kapitány”, „A zöld, a bíbor és a fekete”, vagy a Tátraival kiegészült „Rossz vér” illetve a „Kőbánya blues”.

Az utolsó két szám igazi fináléja volt az estének, amikor megjelent az összes tag és meghívott vendég a színpadon. Közösen játszották el a „Johnny be good”-ot illetve záróakkordként a „3:20-as blues”-t. Hatalmas konfetti-eső borította be a színpadot és a küzdőteret, kápráztató szépséget adva az egész estének.

Öröm volt ott lenni ezen az estén és tisztelegni egy olyan csodálatos életút előtt, mint amilyen Deák Bill Gyuláé! Jó volt együtt látni ezeket a hatalmasságokat és együtt énekelni azokat a sorokat, amelyek mindnyájunknak nagyon sokat jelentettek és a mai napig jelentenek!

Köszönjük Bill, köszönjük Király!

Olvass tovább: Deák Bill Gyula mesél a vadonatúj albumáról

Deák Bill Gyula Életmű Koncert - galéria

-zene.hu-

 

[2009.12.01.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még