2024. június 10. | hétfő | Margit, Gréta nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások » Cikkhez

Maradok tisztelettel - nyílt levél Gáspár Lacinak

Hiszti Eszti nyílt levélben közölte Lacival kapcsolatos gondolatait.

Teljes cikk »»»

Témaindítás: 2008.02.06.
Utolsó hozzászólás: 2008.02.23.
Hozzászólások: [6.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

toromon 2008.02.23. 15:50 • [6]
A Jekót szeressem, de van pár aranylemezes (népszerű) csapat, egyén, akit kiszavaznék a körből. Már kezdem megszokni az árukapcsolást, de egy picit finomítsanak a rendszeren.
Tamás! Ebből egy kukkot nem értek. Milyen díjat kell előre kifizetni és miért csak a (kis) magánkiadóknak?
zfanclub 2008.02.23. 08:52 • [5]
Szerintem teljesen normális az a mondat. Azt ugy kell venni, hogy köszönöm, hogy megvetted, pénzt adtál ki érte, mikor le is tölthetted volna! Még szép, hogy megköszöni!
Tamás 2008.02.13. 15:17 • [4]
Azért azt is tudni kell, hogy aki saját kiadásban adja ki a lemezeit, annak előre ki kell fizetni a teljes összeget a jogvédő irodának, míg egy kiadónál megjelenő lemeznél eladások után kell fizetni...
nagyM 2008.02.13. 14:14 • [3]
Hi Toromon!

Pontosan úgy van ahogy mondod. elméletileg fekete pákkót is támogatod vele (bár annál "sejtelmesebb" módon osztják szét azt a pénzt, tehát akárhova kerülhet). Én speciel már vagy 5 éve nem írtam ki cd-re (jogvédett) zenét, mégis fizettem folyamatosan ezt a beépített díjat (mert üres cd-t azért veszek). És igen, ha a családi képeket, videókat írod ki pl egy dvd-re, akkor is fizeted a díjat és lehet, hogy májköl dzsekónál csapódik le a haszon. szép, új világ ez! :(
toromon 2008.02.13. 09:43 • [2]
Kedves nagymester! Azzal a beépített díjjal csak az a bajom, ha én teszem azt veszek egy üres lemezt, és tévéműsort, vagy családi cuccot teszek rá, azzal gondolom kiemelten az aranylemezeseket támogatom, például Fekete Pákót. Pedig...
Jól gondolom? Ha pedig így van, akkor már megint a magam ellensége vagyok.
nagyM 2008.02.06. 10:58 • [1]
„Valamint köszönöm NEKED, HOGY LEMEZEMET MEGVETTED, NEM MÁSOLTAD ILLETVE MÁSOLOD ÁT, ÉS EZZEL LEHETŐVÉ TESZED, HOGY KÖVETKEZŐ LEMEZEM IS MEGJELENHESSEN!” - ez szerintem is gáz.

Hogy mondhatja ezt egy olyan előadó, akibe több millió forintot öltek (ruha, stílus, stúdió, pr, reklám, médiamegjelenés..stb). Ezt gondolom nem Laci fizette. Szóval demagóg dolog azt mondani, hogy ha nem veszik meg a lemezt, hanem letöltik, akkor nem lesz következő. És ha nem lesz? Akkor sem dől össze a világ.

Vannak zenészek/együttesek, akik ingyen adják a lemezüket, pofátlanul keveset kapnak 1-1 fellépésért és a több százezres hangszerüket is részletre veszik meg. Ja, meg természetesen a zenélés mellett DOLGOZNAK! (igazi munkahelyen). És hogy mégis miért csinálják? Háát biztos nem a pénzért.....

Egyébként meg minden adattárolóra kivetettek szerzői jog-díjat. Vagyis, ha egyszerűen csak átmásolnám a lemezét és odaadnám egy barátomnak, azzal semmi "rosszat" nem tennék, hiszen az (minden) üres cd árába be van építve. ha másolsz lemezt, ha nem, ezt fizeted.
lap teteje
További oldalak 1
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.06.09.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.06.07.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Először koncertezett Magyarországon a Jelusick
Végre, a stílus kedvelőinek örömére...

Hibátlan klubkoncertet adott Marco Mendoza
Újra ellátogatott hozzánk Marco Mendoza és ismét...

30 másodperc kilövésig - Jared Leto ismét elvarázsolt minket 
Dimash nagykoncert Budapesten
Horváth Tomi kilencedik Budapest Parkos koncertjén jártunk
Éjszakai bevetésen jártunk a Totális Metállal - képriport
A bíbor legmélyebb árnyalata - Glenn Hughes (nap)szemüvegén át
beszámolók még