2024. május 29. | szerda | Magdolna nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások » Cikkhez

Rossz a magyar zene? A rádiók teszik tönkre a hazai muzsikát?

Hamarosan újra megpályázható a Danubius és a Sláger Rádió frekvenciája. Eddig bevált szokás volt, hogy a két nagy rádió legtöbbször éjszakai sávokba sűrítve letudta az általuk vállalt, magyar zenék játszására vonatkozó,...

Teljes cikk »»»

Témaindítás: 2009.07.15.
Utolsó hozzászólás: 2009.08.09.
Hozzászólások: [20.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

Rockxy 2009.07.28. 13:10 • [10]
Komolyan Kordát kértem. Hogy régi? Nem számít. Sláger az sláger.

De kértem Nickelt meg Kiscsillagot, Madonnától a Perfect Stangert a Nagy Sláger rádiótól.
És nem játszották le.
Nem a hallgató a fontos. Hanem az "arculat".
Persze, az fontos aki belefér az arculatba.

Kértem volna Erasure-t. Csak nekem meg az nem tetszik.
Előzmény: Maurice16 • 2009.07.27. 21:07 • [9] • Előzménykövetés 
Maurice16 2009.07.27. 21:07 • [9]
Te komolyan Korda Györgyöt kértél?

Leírtam a véleményemet a témával kapcsolatban de még csodálkozol hogy ezt a kérést nem kaptad meg?

Én XXI. századi, elsősorban 2009-es magyar zenére gondoltam nem az őskor magyar zenéjére
Előzmény: Rockxy • 2009.07.26. 16:33 • [7] • Előzménykövetés 
anjez 2009.07.27. 20:19 • [8]
Osztom véleményed nagyon szép dalaink vannak ,sajna én is kénytelen vagyok nap mint nap dobhártya szaggato külfőldi zenéket hallgatni az Alizka rádiotol a halálom amikorreggel 6-kor amcsi zenét nyomnak .Én minden zenei stilust szeretek ,de tudnikéne a zeneszerkesztőknek mikor mit játszanak ,és ez vonatkozik minden rádiora .Egyébként ,Bocsitol hallottam ,hogy az unioban az átutazo ,ha rádiot halgat az alapján nem tudja eldőnteni ,hogy holjár ,mert mi olyan kevés magyar számotadunkelő,ellentétben a szomszédainkal.
Előzmény: Rockxy • 2009.07.26. 16:33 • [7] • Előzménykövetés 
Rockxy 2009.07.26. 16:33 • [7]
Azt állítani, hogy rossz a magyar zene, egyáltalán nem nevetséges. De sokkal inkább aljasság.
Az alattomos Danubius, Sláger(nek nevezett) rádiók elhallgatják, hogy van jó magyar zene. Nem egyszer kértem a kívánságműsorban magyar és angol(!) számokat.

Egyiket sem teljesítették. Megmondom, mit kértem.
Többek között Uriah Heep - Free 'n' easy és Korda György - Engedd meg, hogy... című számát.
Szerintem a külföldit is szelektálják, mégpedig úgy, hogy a gagyi legyen túlsúlyban. Hogy csak kettőt említsek,
Madonna összes ótvaros számát játssza a Sláger, pedig vannak jó számai is. Azokat nem. Whitney-vel ugyanaz a helyzet.
És akkor Kerekes band, Csík band, Paya Bea, Molnár Dixieland és sorolhatnám még, ők hol vannak? Rossz a zenéjük?
El ne felejtsem. A Petőfi "nagyon zene" Hajósandráson kívül kinek tetszik?

Most a Petőfi fanok egy emberként hördülnek fel, hogy "mit képzel ez? "
Hát azt képzelem (tudom) hogy a Petőfin is hallható néha egy-egy jó szám. Meg minden adón.
Csak az a gond, hogy a moslék van túlsúlyban.

Biztosan emlékeztek még arra, hogy a nyolcvanas évek végén valaki (tényleg nem tudom, ki volt!) megkérdezte: Miért divat manapság unalmas zenét játszani?

Én most kérdezem, hogy miért divat még mindig unalmas zenét játszani?

Van egy - egyelőre erőtlen - próbálkozásom. A honlapomon indítottam egy slágerlistát. lehet kérni számokat is.
http://rockxy.extra.hu/?q=slagerlista
Maurice16 2009.07.19. 19:03 • [6]
Az egyértelmű hogy a külföldi..nem is a külföldi hanem az USA és Anglia zenéje jobb mint a magyar de amit a magyar rádiók csinálnak az enyhén szólva nevetséges.
Minden héten megnézem a frissített MAHASZ slágerlistákat és minden alkalommal elborzadok.
Először is az Editors' Choice listáró szeretnék beszélni aminek a lényege hogy a JÖVŐBEN sikeres számok vannak rajta amik megjegyzem egytől egyig több hónaposak és az már másodlagos hogy a 40-ből ezen a héten 1 magyar dal van a Magna Cum Laude-től a Pálinka dal. A Rádiós Top 40-es listán egy számot szeretnék kiemelni: Santana feat. Chad Kroeger - Into The Night amely már több mint 91 hete van fent a listán. Ez önmagában nevetséges de ezen kívül az össze szám ilyen. Néha azt veszem észre hogy 2007-ben megállt a világ a magyar rádiókban. Az ismét feltűnő hogy a 40-es MAGYAR listán egy magyar van: Király Linda Can't let go száma immár 78 hete. Azt most mindkét listában kritizálom hogy nemhogy nem magyarok vannak a listán de a világsztárok helyett olyan külföldi előadók akikről ebben az országban senki sem hallott :MILOW, ULTRA NATE, CHRIS LAKE, MANDO DIAO, OCEANA akik nemzetközi szinten nullák de a magyar rádiók inkább őket játsszák mint a magyarokat.

És most egy kis ellentmondás: Több interjúban azt mondták a rádiósok hogy azért nem játszanak magyar zenét mert nincs igény a magyar zenére. Akkor szeretném ha megnéznénk a letöltési és az albumeladási listát. A 10-es letöltési listából amit a hallgatók töltenek le 8 magyar. A 40-es albumeladási listán általában több mint a fele magyarokból áll, és ráadásul olyan magyarokból akiknek a neve a köztudatban semmitmondó.

És mindezek ellenére nemhogy magyar zenét nem hallok de 3 hónapnál frissebbet sem.

Az én válaszom a két kérdésre: A magyar zene jó, csak a rádiók tönkre teszik a magyar muzsikát.

Gondolom azért mert egy ismeretlen külföldi előadó dalainak játszása olcsóbb mint egy magyar előadó dalának játszása

Egyébként tényleg az a vicces hogy ez csak Magyarországon van így
Laci89 2009.07.16. 16:04 • [5]
A Rádiók adhatnának több magyar zenét. Magyarok vagyunk,nem a külföldi zenéket kéne nyomatni,hanem a haziakat. Még,hogy nincs jó magyar zene...pl. a Crystal színvonalas zenét játszik. Remélem több maygar dal lesz halható a rádiókban.
toromon 2009.07.16. 13:09 • [4]
"Persze eleve értelmetlen a külföldi zenék többségével összehasonlítani a magyar zenéket, ahogy azt egyes zenei szerkesztők teszik, hiszen a magyar zenészek nem a külföldi piacra szeretnének betörni"
Ez hiba. Mivel idehaza nem nagy a piac... Másrészt a külföldi előadók se kifejezetten a magyar piacra készítik a lemezeket, mégis becsúsuk, mint kés a vajba. Lehet, hogy mégsincs ilyen különbség magyar és külföldi közönség között?
A rádiók persze külföldiek és mint minden nemzetközi cég hozza az üzleti partnereit és nem itthon keresi őket. Másrészt a külföldi dalok már előválogatva, késleltetve jutnak el hozzánk. Ez tuti üzlet. Ennél már csak a musical nagyobb üzlet, ahol a nemzetközi sikert negélt darabot lefordítják. (Ja a magyar énekesek legnagyobb sikerei is az amerikai filmslágerek magyarul.)
Babos Gyulának teljesen igaza van, de az is cél lenne, hogy a magyarok nyelvet tanuljanak, műveltek, tájékozottak legyenek. Ehhez meg az is kell, hogy zenében is kapjon az ember új ingereket.
Engem tehát még mindig a "This video is not available in your country due to copyright restrictions. "felirat zavar. Ugyanis a magyar énekeseket már elég könnyü elérni rendezvényeken.
2009.07.15. 13:00 • [3]
(kimoderált hozzászólás)
la rochelle 2009.07.15. 09:26 • [2]
Azt állítani, hogy a magyar zene rossz, egyszerűen nevetséges. Szerintem ezen ne is vitatkozzunk. A mai zenészek helyzete pedig egyszerűen kétségbeejtő! Régóta nem állja meg a helyét az az állítás, hogy az embereknek erre vagy arra van szükségük! Az átlagembernek nincsen olyan zenei véleménye, amit egyértelműen meg tudna fogalmazni, mint mi, zenészek. Ők amit kapnak, at eszik, ha Csocsesz van, azt, ha Barabás Lőrinc, akkor azt. Kötelessége nem a rádióknak, hanem a törvényeknek védeni a magyar zenét! A rádió úgyis azt játssza, ami neki gazdaságilag jobb, vagyis a magyar jogdíjfizetés semmiképp nem tartozik az érdekei közé! Egészen nevetséges, hogy bárki is elhiszi, miszerint a rádiók azért nem játszanak magyar zenét mert az rossz. Komolyan össze akarjuk hasonlítani mondjuk a Roxy rádióban játszott tictucot egy LGT-számmal?
Előzmény: bizso • 2009.07.15. 05:34 • [1] • Előzménykövetés 
bizso 2009.07.15. 05:34 • [1]
Szeretnél több magyar zenét hallani a magyar rádiókban? Mi a véleményed a kérdésről?
lap teteje
További oldalak «« 12
SÜRGŐS HITELEK zenész » dobos/ütős [2024.05.28.]
Alacsony kamatozású gyorshitel mindenkin egyéb [2024.05.27.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Éjszakai bevetésen jártunk a Totális Metállal - képriport
Április 27-én újra a...

A bíbor legmélyebb árnyalata - Glenn Hughes (nap)szemüvegén át
Április utolsó napja idén...

Lara Fabian ismét elvarázsolta Budapestet - képek
Megnéztük a The Show - a Tribute to ABBA műsorát - képekkel
Mefisztóland a Katonában
Gunson innen, Gunson túl
Megnéztük a Honeybeast koncertjét a Budapest Parkban - képekkel
beszámolók még