2024. április 28. | vasárnap | Valéria nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások » Cikkhez

A legnagyobb vesztes a zene

„Százmilliárd forint nagyságrendű kár éri a szerzői jogi iparágakat évente a szerzői jogsértések miatt Magyarországon – írta az április 26-i szellemi tulajdoni világnap alkalmából kibocsátott közös közleményben az...

Teljes cikk »»»

Témaindítás: 2010.02.19.
Utolsó hozzászólás: 2010.08.11.
Hozzászólások: [50.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

imi60 2010.08.11. 16:50 • [50]
De azért létezik az SACD, DVD-Audio sőt újabban a Pure Audio Bluray ahol vannak nagyfelbontású dolgok és nem csak sztereóban. Azért nem mindannapi megszólalás meghallgatni a Queen:A Night At The Opera-t meghallgatni Dvd-Audio változatban .
KoGer 2010.08.11. 12:19 • [49]
Ha már digitális/analóg dolgokról beszélünk keverjük egy kicsit a mostani bakelitgyártást is bele :) Az egyedül 24 bites stúdióminőségű cuccost, csak bakelitre rögzítik. A CD-re sem megy fel az a minőségű nyers formátum.
És igen, ehhez képest a gagyi mp3 sehol sincs hangzásban...
imi60 2010.08.02. 17:05 • [48]
Azt nézd meg az milyen phono bemenet mert ugye két féle van. Hifi lemezjátszó ill. kristálypiköpös lemezjátszó.
A tiéd az ndk-s az milyen ?
Előzmény: killerqueen • 2010.08.02. 10:40 • [46] • Előzménykövetés 
dombika 2010.08.02. 13:31 • [47]
így van mindíg is az volt a legjobb minőségű ami analog és ez az élet minden területére igaz, hogy a digitális változat a minőséget majd csak nagy sokára tudja felvenni!
killerqueen 2010.08.02. 10:40 • [46]
Én most Lp-ket szedtem elő, találtam jó pár darabot lent a pincében( Beatles, pet shop boys) Teljesen más ezeket hallgatni, most csak egy régi ndk-s lemezlejátszóval nyomom, de be fogok szerezni valami komolyabbat is az erősítőmőn szerencsére van phono bemenet :)
Előzmény: toromon • 2010.07.23. 14:48 • [45] • Előzménykövetés 
toromon 2010.07.23. 14:48 • [45]
Én a kazettáimat akarom megmenteni pillanatnyilag, de megvárom a telet, mert ez a meleg úgy látom nem tesz jót a lejátszónak.
Jaa! A plussz információ zavart meg, hogy boltos. :D Így már egyáltalán nem meglepő. Mindenki őrültnek néz, hogy CD-ket kérek. Minek, amikor van netem? Hül.e vagyok, vagy gazdag? Meg hasonlók. (Hát gazdag nem vagyok. )
Előzmény: imi60 • 2010.07.23. 14:16 • [44] • Előzménykövetés 
imi60 2010.07.23. 14:16 • [44]
Nálunk mindent lehet :) míg le nem bukik az ember.Szalagról vagy lemezről be lehet digizni a felvételeket. Sok kis studió is vállalja. Az asztali Philps cd írómmal én is megtudom csinálni.Ha valamelyik cd játszónál hallani recsegést vagy ugrik nem kell rögtön pánikba esni , ki kell próbálni másik lejátszóba de amíg lehet gyorsan másold át.
A végét félreértetted . Nem cd boltos a csaj !! Csak kölcsönbe kértem volna hátha van olyan ami nekem nincs meg. De egyáltalán nincs eredeti cd-je.És nagyon sok fiatalnak nincs. De olyan is van sok aki gyakorlatilag csak mp3-ba tartja gépen vagy mp3-as kütyün.
Előzmény: toromon • 2010.07.23. 10:58 • [43] • Előzménykövetés 
toromon 2010.07.23. 10:58 • [43]
Hivatalosan árulja a másoltat? :D Lehet, hogy hivatalosan ott sem volt.
Köszönöm a cikket. Ilyen részletesen még nem olvastam.
Szerencsére jó körülmények között tartom. :) A megjelent CD-t talán még be lehet szerezni, de a saját felvételek pótolhatatlanok. Persze, karcolástól már ment nekem is tönkre. (Az én két bal kezemmel elkerülhetetlen.) Az más, ha már nem olvasható, mint amit én hallok itt-ott, hogy eltűnik a felvétel.
Igen, a bakelit az jól bírja, de azért azt is lehet rongyosra hallgatni. :D
Hááát igen. A különbség akkora, mint a vidéki CD ár és a pesti között. Ahogy egyre kisebb a kereskedés, egyre többet tesznek rá.
Ilyet még nem láttam. :D Olyat ajánlottak már, hogy pult alól olcsóbb. Valószínű, hogy így nem fogy az eredeti, de hogy még alibinek se legyen...
Előzmény: imi60 • 2010.07.23. 09:12 • [42] • Előzménykövetés 
imi60 2010.07.23. 09:12 • [42]
Azt persze az együttes kapja. bár baromi kevés. Főleg ha hivatalosan árulja :)
http://kac.duf.hu/~balage/szakdoga/cdlemez.htm
ez nagyon jó cikk !!
Nekem van eredeti magyar cd-m (Illés tripla) ami tönkrement. A fényt baromira nem szeretik a cd-k. Főleg a közvetlen napfényt. Csinálj próbát nyugodtan- 1 cd-t megér. Tedd ki napra azt hetente próbáld lejátszani.Utána a karcolás amit nem szeret. Hihetetlen de eddig az lp volt az a médium ami a leghosszabb ideig olvasható. Gondolj bele hogy több mint 50 éves lp-ket simán le lehet játszani még ma is.Lehet múltkor már írtamneked , hogy egy fél éve egy ismerősnek több mint 50 éves lp-t hozattam az usá-ból.
Szóval nagyvonalakban a gyártás. Nagyipari méretekben nyomják otthon égetjük. Hát ez elég problémás. A lézer ugye az égetésnél megsérti a műanyag védő réteget. Fene tudja , hogy az írónk épp milyen állapotban van már. Milyen ócsó cd-t sikerült venni . Teljesen igaz hogy olcsó husnak híg a leve.Ne írj rá, ne ragassz rá papírt.
Ha pesti lennél írnék neked egy jó helyet ahol igen jó cd-ket igen jó árban lehet beszerezni.
Egyébként műsoros cd-ket hmv.com nézd meg az árakat. Na így kéne nálunk is . Várom válaszodat.
Még egy. Itt a szomszédban nyitott egy kis bolt, beszélgettem a szomszéd kb. 20 év körüli csajócával hátha van valami jó kis cd-je. Hát igen érdekes. Nincs neki egyetlen egy eredeti cd-je sem.No komment.
Előzmény: toromon • 2010.07.23. 07:32 • [41] • Előzménykövetés 
toromon 2010.07.23. 07:32 • [41]
"Lehet te az együttes által otthon másolt cd-t vettél."
Ez igazán aranyos, de legalább akkor az 500 Ft-ot ő kapja. Ki tudja, hogyan próbálják kihagyni egymást a bolti CD árából a résztvevők. Ügyeskedők országában élünk. A pénz megakadhat a boltnál, a kiadónál, vagy mint a fenti példánál, az előadónál.
Arról esetleg tudsz valamit írni, hogy a másolt CD és a préselt között van-e különbség? Gondolok itt a tartalomra és a tartósságra. Azt hallani, hogy a családi képek, videók egy idő után el fognak tűnni. Nekem ez a legnagyobb félelmem.
Bocs a kitérőért.
Előzmény: imi60 • 2010.07.21. 15:07 • [40] • Előzménykövetés 
lap teteje
További oldalak 1 2 3 4 5 »»
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
beszámolók még