Francia cirkusz a Sziget Nagyszínpadán
A szombati esőzés nyomait nem sikerült igazán eltüntetni: sár, tócsák, csókolózó párok és franciák mindenütt. A Faithless pedig negyedszerre is fellépett a Szigeten, 63 ezer látogató taposta a sarat vasárnap.
Hatalmas sár borította a Sziget útjainak nagy részét, melyeket szinte élvezet volt kerülgetni. A Nagyszínpad előtt látszott, hogy itt-ott leborytottak némi homokot, de több homokbuckát el sem terítettek. Lehet, hogy arra számítottak, hogy a lelkes szigetlakók majd szétszórják a sártalanításra szánt anyagot. Hát inkább homokvárakat (homokvárost?) építettek belőle, meg felültek a tetejére.
Szóval a közlekedés nehézkes volt, a főbb útvonalak a Nagyszínpad körül szinte járhatatlanok voltak. Ilyenkor mégjobban lehet érezni a tömeget, hiszen egy csomó ember egyre kisebb területen mozog. Persze sok embert ez nem igazán érdekelt: a sárban fetrengést, verekedést, futkosást (mint szabadidős tevékenységeket) sokan gyakorolták.
És ezen a romantikusnak nem igazán nevezhető, mocsaras vidéken döntötték meg a csókrekordot, hiszen majdnem 15ezer fiatal csókolózott a Nagyszínpad előtt.
Magyarul próbálkozottA Babylon Circus fellépése előtt értünk ki a Szigetre. Vártam ezt a koncertet is, jó kis reggae-muzsikára számítottam az egy kicsit borongós, ám legalább nem poros délutánon. Meglepően tapasztaltam, hogy a Babylon Circus nem azt hozta, amire számítottam.... annál sokkal többet.
A bucsus cigányzenésznek kinéző énekes hihetetlen erővel kezdett, és ugyanez elmondható a jó sok zenészből álló zenekarra is. Pillanatok alatt hatalmas buli kerekedett, a zene egyfajta mulatós-punkos-skás-reggaes egyveleg volt, amit a Babylon Circus nagyszerű színpadi showval fejel meg. Folyamatosan ugráltak, pörögtek, a 2. számnál már mindenkiről dőlt a víz. A "frontember" magyarul is próbálkozott (egy fehér lapról olvasott fel néhány mondatot), folymatosan beszélt a közönségnek, maximálisan bevonta az embereket a produkcióba. Volt egy pillanat, amikor az egész együttes legugolt, általában össze-vissza rohangáltak, grimaszoltak, poénkodtak.
Mellettem egy 40-es úr olyat tombolt a zenére, hogy öröm volt nézni: egy csomó fiatalt simán le letáncolt: sőt arrébb kellett állni, mert teljesen megfeledkezett mindenről. A feleség mellett szintén táncolt (a papa sörére vigyázva). A közönség nagyobb részét - természetesen - megint a franciák alkották. Én talán még sosem láttam ekkora bulit ilyen korán a Nagyszínpadon (mondjuk a Gogol Bordellon nem voltam ott). Szóval le a kalappal a francia Babylon Circus előtt, azt csinálták, amit egy zenekarnak általában kellene.
Délutáni ska-körképA koncert vége felé a Bahia színpad felé vettük az irányt, ahol a Testi Egyenleg SKA Kollektíva zenélt az ilyenkor szokásos, kevés kíváncsiskodónak. A csapat annyival játszott más zenét a tipikus jamaikai változatnál, hogy néha komolyan bezúztak elektromos gitárral. Nem tett rosszat a zenével.
[2007.08.13.]