2024. május 14. | kedd | Bonifác nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások » Cikkhez

"Számomra élvezhetetlen volt a Nox koncert" - írta olvasónk felháborodottan

Hogyan érezted magad a Nox, október 24-én megtartott koncertjén?

Témaindítás: 2008.10.25.
Utolsó hozzászólás: 2008.11.01.
Hozzászólások: [46.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

Old Boy 2008.10.26. 12:18 • [26]
Köszönöm. Mókus megérdemli, hogy név szerint is ismerjük....
Előzmény: annelittle • 2008.10.26. 11:49 • [25] • Előzménykövetés 
annelittle 2008.10.26. 11:49 • [25]
A vonós-vokalista lány neve Szirtes Edina.

http://www.zene.hu/mazeszak/reszletek.php?id=2445
Old Boy 2008.10.26. 02:29 • [24]
javítanék magamon. A vonós lány a bal felsőben volt, jobb oldalra a Tomit száműzték nevetséges módon. A dobos Kisvári Ferit és a népi hangszeres Gulyás Ferit említettem, de sajnos a vonós lány nevét nem tudom. Ha tudja valaki azt megköszönném ha beírná ide. (Ebből látszik ...és be is vallom) Nem maradtam ott a koncert végéig, mert mikor az eléggé eröltetett és igazából a közönség által nem is visszatapsolt ráadásban megszólaltak a 100x ölelj még újra hangszerelt akkordjai végleg föladtam...és elmenekültem az amúgy már kifelé hömpölygő sokasággal az arénából.....így lemaradtam a vonós-vokalista lány bemutatásáról... :-(
Old Boy 2008.10.26. 02:19 • [23]
Jót is szeretnék írni, de nehéz...Csak csatlakozni tudok egy korábbi bejegyzéshez: a vonós-vokálos-kontyos lány a jobb felső sarokban. És az igazi ütős (dobos) a középső karikában... Persze a Gulyás Feri által keltett hangok is üde színfoltjai voltak ennek a produkciónak, csak az a viccesnek sem mondjató szánalmas külső, amit ráeröltettek ebben a dizájnban, rányomta bélyegét tevékenységére a produkcióban
era78 2008.10.26. 02:15 • [22]
Szia mindenki:-)
Nekem azért az előttem szólónál jobban tetszett,de abban osztom a véleményét,hogy fájdalmasan hangos volt,tényleg alig látszódott valami,és a kivetítés ábrái is butuskának tűntek,viszont a díszlet nekem nagyon tetszett,Tomit csak sejteni lehetett ,de összességében nem volt annyira rossz a koncert.Jó ötletek is voltak benne gazdagon.A tánc koreográfiák is nagyon jók voltak.
Old Boy 2008.10.26. 02:14 • [21]
Persze nem csak Tomi kamu zenélése és dobolása volt az egyetlen "play-back" produkció is ebben a koncertben...Miért kellett Szilvinek play-back-elni enyit, mint ezen a koncerten ??? Nem ezt szoktuk meg a NOX elmúlt 2-3 évében tőle koncertjeiken... Sokan azért jöttek el az Aránába, hogy az ő élő és tiszta hangját hallják....Legalább ez lehetett volna egy kis felüdülés az eddig általam leírtakban...
Old Boy 2008.10.26. 02:10 • [20]
A fénytechnika mellett másik legszánalmasabb az talán az a torz és groteszk Dave Gahan-Depeche Mode utánzat, amit a Tomiból faragtak. Ez nem csak szánalmas volt, hanem gusztustalan becsapás is egyben.... sajnálom, hogy Tomi belement ebbe a vicces szerepkörbe, amit gondolom a menedzsment kiosztott rá. Méltatlan hozzá. A buli alatt töbször legszivesebben bekiabáltam volna: TÁNCOLJ TOMI !!! Kamuból felsorakoztatott villogó LED-es kütyüket nyomkodni és kamu keyboard-ot tapogatni ebben a maskarában....??? Ez nem időntúli, hanem minden elképzelehtőn felüli csalódás volt. Egy beteg és rossz produceri elképzelés torzszüleménye. Ne csináld többet Tomi, hanem TÁNCOLJ!
Old Boy 2008.10.26. 02:03 • [19]
A korábbi koncertek (és a már említett DVD) alapján nem ezt vártuk a látványban. Unalmas egyszerű effektek, ami mintha nem is erre a zenére készültek volna....A világítás nem szolgálta a zenekar és zenéjük mondanivalóját, csak úgy volt egyszerűen, mivel lennie kellett. Nem volt öszhang sem a zenével, sem a színpadi történésekkel. A szánalmas a legjobb megfelelő erre is. És szegény zenészek sem voltak elkényeztetve a fénytechnika által. Mntha ők is csak a díszlet részei lettek volna...pedig a vonós lány és a dobos Feri is kitette a lelkét ebben a produkcióban. Köszönet nekik azért amit adtak. De a fénytechnika csak rontott a produkción nem pedig fokozta a katarzist, mint ahogy a NOXnál tette azt korábban.
Old Boy 2008.10.26. 01:56 • [18]
Ha már a kivetítőnél járunk...volt rajta élőkép is, nem csak animáció. Állítólag ezt a koncertett felvette a televízió. Szegény Szilvi (ha látszott egyáltalán) inkább tünt halálfejes rémnek mint annak a bájos énekesnőnek mint ami valójában. A zenekar megvilágítása botrányos volt. A produkció megjelenése ezáltal inkább válik a NOX és a sugárzó TV szégyenére mint dicsőségére. Ha már képernyőre akarják tenni a NOX-ot akkor azt tegyék az előző koncert DVDjükkel, mert az méltó lenne arra. A láthatóan sok energiával és táncossal készült koreográfiák is nagyrészt sötétben mentek le az összevissza cikázó fények alatt. Szilvinek straszok helyett pici fényforrásokat kellett volna ragasztgatnia a mikrofonjára, mert akkor jobban láttuk volna hogy merre is énekel a színpadon....
Old Boy 2008.10.26. 01:48 • [17]
Az ígéretekből görcsösen megvalósítani igyekezett látszat, vagyis a végeredmény még szánalmasabbá vált, mikor Szilva skálázva próbálta bebízonyítani, hogy milyen nagyszerű ez az "élő, interaktív technika" Még a legkisebb gyerekek se hitték el ezt az erőltetett és még csak az illuzió szintjét elérni sem kívánó módon kivitelezett kisérletet. Csak még szörnyűbbé tette a csalódást: " Becsaptak minket és még hülyének is néznek....? " Nem vártuk volna. A vetítökön megjelent animációkról meg ne is beszéljünk....Ez nem jövőbe mutató, hanem gagyi volt.... Talán néhány lett volna csak érdemes ez elött a közönség elött a bemutatásra...
lap teteje
További oldalak «« 1 23 4 5 »»
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.05.14.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.05.13.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Lara Fabian ismét elvarázsolta Budapestet - képek
Lara Fabian, a világhírű énekesnő...

Megnéztük a The Show - a Tribute to ABBA műsorát - képekkel
A világ legjobb ABBA tribute...

Mefisztóland a Katonában
Gunson innen, Gunson túl
Megnéztük a Honeybeast koncertjét a Budapest Parkban - képekkel
Az elveszett fejedelmek visszatértek a Barba Negrába  - ilyen volt a Lord of the Lost koncert
Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
beszámolók még