2024. május 15. | szerda | Zsófia, Szonja nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások » Cikkhez

Felfrissül a piac: megszűnik a két vezető rádió

Erről október végén döntött az ORTT.

Teljes cikk »»»

Témaindítás: 2009.10.28.
Utolsó hozzászólás: 2009.12.02.
Hozzászólások: [86.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

evita65 2009.11.19. 13:17 • [76]
Üdvözlök Mindenkit.Én is esélyt adnék az új rádióknak,ha tiszta lett volna a pályáztatás.De irreális odaigérgetés,nem hiszem,hogy meggyőző bárkinek is.Ugyan ezért zárták ki a többi pályázót.Ilyesfajta egyettértés a pártokban,csak a költségtéritésük és a fizetésük alkalmával tapasztalható.Úgy mint tegnap is.Hasonló arrogenciát már többször tapasztalhattunk.Igy Én maradok az mp3-asomnál amig nem indul újra a kedvenc adóm."Furcsamód" ezt a barátaimnál is tapasztalom,akik ugymód a rivális adót hallgatták eddig.Éva
majoroci 2009.11.19. 11:07 • [75]
Helló mindenkinek! Szerintem teljesen meddő vita olyanról beszélni, amit még nem is hallottunk. Miért kell csípőből elítélni azt a két rádiócsatornát, amelyeknek a teljesítményét,műsorát még nem is hallottuk.Sok sok éven keresztül Sláger és Danubius, most pedig két uj csatorna amely ugyancsak értünk és nekünk szól. Feltételezzük, hogy ugyan olyan színvonalasan, vagy szinvonaltalanul, /kinek mi tetszik/ mint ahhogyan a korábbi két csatorna dolgozott. Szerény véleményem: ADJUNK ESÉLYT AZ UJNAK IS.
Ha szórakoztatóbb mint a korábbi volt, NYERTÜNK. Ha nem ugy is észreveszik a tulajok és akkor ismét van esély a régi visszahozására. A celebek pedig ugy is megélnek, ha mi nem támogatjuk Őket.
Kellemes zenecsatorna hallgatást mindannyiunknak.
charlen 2009.11.18. 17:29 • [74]
Teljesen egyettértek azzal, hogy a Hajóst is kirughatnák a Heti Hetesből! Csodálkozom is rajta, hogy eddig még nem szünt meg, mert ugye a saját próbálkozásait rendre leveszik a képernyőről.
12 évig vezetni egy reggeli műsort, szerintem megsüvegelendő teljesítményt!!!
Talán a Hajós se kommentálná így a dolgokat ha legalább 1 évet kibírtak volna mellette a kedves nézők!
Babo410: Ha nem tetszik a műsor akkor miért hallgatod???
Tudod a gombok azért vannak a rádión, hogy elkapcsold!!!
De stilus zavarban szenvedőknek tudtommal még nem csináltak rádiót.
Nekem a Slágerrel volt finom a reggeli kávé!!!!
babo410 2009.11.13. 10:42 • [73]
Azt nem értem pl. a Quimbytől, vagy a Kispáltól miért nem játszott soha egyik adóse semmit? Vagy pl hip hop zene miért nem szólhat? És még csak nem is egy Public Enemyre gondolok, hanem pl a Run DMC Walk This Way c. számára, vagy a Fat Boys és Chubby Checker közös dalára a The twistre, de még James Brown, vagy Louis Armstrong se szólt!. De még csak Koncz Zsuzsától se adtak le semmit, vagy Kovács Katitól, azt hónapokra előre elkapkodják mindkettőjük koncertjeire a jegyeket! De Edda, Bikini, Republic az szólhat. Azt a leggagyibb magyar előadók. Sztem ha 12 évig nem ők ömlöttek volna a csapból, meg nem léptek volna fel az összes FIDESZ rendezvényen, most nem sokan hallgatnák őket. Koncz Zsuzsa meg úgy lép föl telt ház előtt, hogy egyik rádió se játsza. És a Ghymes együttes úgy ért el platina státuszt, 2008 decemberében megjelent albumával, hogy a médiákban még csak ki se ejtették a nevüket. A Bikini és társai meg média nélkül sehol se lenne. De ha ilyen kereslet van a Ghymes együttes, Koncz Zsuzsa, stb. zenéi iránt, akkor miért nem játszák őket sehol? Nem fizetnek érte? Vagy mi az oka? Vagy ennyire begyöpösödött agyú zenei szerkesztői vannak a rádióknak? Ki tudja. Én üdvözlöm, hogy eltünik ez a két agymosó az éterből. Ha esetleg lehetett volna egy értelmes dalt is kérni a kivánságműsorban, de nem. Az is inkább arra volt, hogy beadják a hallgatóknak, hogy arra a sz**ra van igény, amit ők nyomnak. Azt nem! Ha nem lettem volna ott Esztergomban és a Budai várban a zsufolásig megtelt Ghymes koncerten, nem saját magam tapasztaltam volna többszőr, hogy Koncz Zsuzsa koncertjére ami decemberben lesz, nem lehet már október közepén egy db jegyet se kapni, akkor talán (de még akkor se) mondanám, hogy lehet ez kell. De miért nem volt hajlandó egyik adó se leadni vmi hallgathatót? Najó, néha. Talán a Queent tudnám idesorolni. De a kiviműsorban nem tudtam semmit kérni, mert amit küldtem volna vagy anyunak, vagy apunak, nem lehetett. Azt anyunak Koncz Zsuzsát akartam, Apunak meg a Born To Be a Wildet! Vicc. Azt kérhettem volna egy Republicot, amit utálok. Ennyit a Slágerről! Végre jön a jó zene ideje. Ja és miért hallgatják olyan sokan a Petőfi Rádiót? Mert jó zenét ad! És mikor még anno a Pest FM-en elkezdték játszani az Emil Rulezt, meg a Belgát rögtön milyen népszerűek lettek! Meg akkor volt nagy divat rappernek lenni, mikor a PestFM-en ment HIPhop műsor. Héla istennek azóta letisztultabb lett a hip hop kultúra, és a legtöbb divatrapper eltünt. (Vannak még, de sokkal kevesebben).Érdekes nem? Ha az embereknek mutatnak mást is a Bikinin, meg Eddán kívül, akkor lehet, hogy azt is megszereti. És Egyes előadók meg média nélkül is sikeesek. Én média nélkül is imádom a Ghymes együttest, Fankadelit, és ahip hop zenét, meg a népzenét. És sztem ami most folyik a két megszünő adó körül az csak egy kabaré. Nem más, mint egy műbalhé. Amíg nem volt Sláger, mindenki hallgatott mást. Most is ez lesz.
kewirag 2009.11.11. 16:28 • [72]
teljesen igaza van a hajósnak én is örülök, hogy végre vége a politizálásnak az uj csatorna próbálja ugyanugy megnyerni a régieket, a műsor minősége marad, csak a politika tünik el.!
beertourist 2009.11.10. 19:56 • [71]
Hajós András mondta nemrégiben a jujj.hu-n:
„Bochiban elsősorban a kollegát látom, aki kapott egy kis sokkot, hogy most mi lesz vele, és szerintem lehet, hogy egy kicsit túlreagálta” . magyarázta Hajós. Én nem tudom, hogy mi történne például velem, ha holnap a Heti hetes megszűnne. Az is furcsa, hogy végül is ez egy olyan megszűnés volt, amire lehetett számítani, hiszen a törvény által előírt napon és módozaton került erre sor. Ehhez képest kicsit műbalhénak éreztem, de hát ahhoz meg joga van egy műsornak, hogy magát egy kicsit turbózza meg sajnáltassa. Elmúlik percek alatt. Ami megmarad, az az, hogy a Danubius és a Sláger rádió megszűnik, ami ezt, mint könnyűzenész mondom – az utóbbi húsz év egyik legcsodálatosabb fejleménye.
Kedves Hajós "úr"!
Talán ha belegondolna, hogy milyen kevés minőségi zenekarunk és együttesünk van, nem támadná azokat az embereket, akik a minőségi zene fenntartásáért dolgoznak, és nem kell Győzőke, meg Ádámka hangjától halláskárosodást szenvednem. Abból a szempontból megértem önt, hogy ön a Gong show típusú műsorokkal ér el csekély eredményeket, melyeket túlértékel, de nekem miért szükséges nívótlan politikai rádiót hallgatnom nivós zenés műsorok helyett.
Azt sem értem, hogy köztudott, nem az üzleti elv érvényesült, ezt Hajós „úr” kiszámolhatja, egyszerű 8. általános matematika, hanem politikai osztozkodásnak lett a magyar nép áldozata.
Nem találja érdekesnek, hogy a két nyertes pályázó, 2009. szeptemberében egy hét különbséggel alakult meg, és a teáorok alapján éppen csak köze van a médiához.
A cég tevékenysége
9/1. Rádióműsor-szolgáltatás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/2. Erdészeti szolgáltatás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/3. Vegyestermékkörű nagykereskedelem
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/4. Film-, video-, televízióműsor-gyártás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/5. Hangfelvétel készítése, kiadása
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/6. Televízióműsor összeállítása, szolgáltatása
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/7. Számítógép-üzemeltetés
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/8. Hírügynökségi tevékenység
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/9. M.n.s. egyéb információs szolgáltatás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/10. Számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/11. PR, kommunikáció
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/12. Üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/13. Reklámügynöki tevékenység
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/14. Médiareklám
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/15. Piac-, közvélemény-kutatás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/16. Divat-, formatervezés
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/17. M.n.s. egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/18. Egyéb gép, tárgyi eszköz kölcsönzése
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/19. Immateriális javak kölcsönzése
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/20. Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/21. Követelésbehajtás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/22. M.n.s. egyéb kiegészítő üzleti szolgáltatás
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/23. Oktatást kiegészítő tevékenység
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
9/24. Számítógép, -periféria javítása
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
11. A cég jegyzett tőkéje
11/1.
Megnevezés Összeg Pénznem
Összesen 5000000 HUF
azaz ötmillió HUF.
Bejegyezés kelte: 2009/09/16
Hatályos: 2009/09/16 ...
(http://e-cegjegyzek.hu)
A törzstőkéjük mindkét cégnek 5-5 millió forint, ennyivel felelnek, ha az ortt be akarja hajtani azt a min. 350 millió forintot, amit be kell fizetniük, addig garázdálkodhatnak a frekvencián, és kockázatmentesen lutrizhatnak.
Én nem értem, hogy Hajós „úr” média személyiségnek nevezi magát, és mégsem áll ki a média szabadságáért, talán azért, mert kapott műsoridőt az egyik nyertes adótól.
Kívánom érjen el sikereket az új rádiók egyikén, és amikor a sajtószabadság helyre áll Magyarországon, és a régi rádiók visszatérnek, éllje át, amikor megszűnik az adója, talán akkor megérti, hogy nem minden a pénzről szól, és nem mindenki vállal fenékpucolást Magyarországon.

Ui.: Tisztelt Heti Hetes! Mi lenne ha kirúgnák a Hajóst?

Kriston Zoltán , Bp.
Előzmény: Erlkőnig • 2009.11.06. 17:14 • [70] • Előzménykövetés 
Erlkőnig 2009.11.06. 17:14 • [70]
Néhány korábbi hozzászóló politizált, és a két megszűben lévő rádió is politizál. Hajjaj! Pont én, miért ne politizáljak?
Nem a más hibáit nézem, hanem a szövegében megnyilvánuló egyéniségét, amely nem lesz hiteles a slendrián, hat elemis dumától.
A két vezetőnek mondott rádió frekvenciaengedélye lejár, természetes, hogy megszűnik. Újra kellett pályázni, és láss csodát, nem ők nyertek. Na bumm!!! Most miért kell ezen ennyit rinyálni. Nem az Állami Operaház szűnik meg, Nem az Állami Népiegyüttes, hanem egy üzleti vállalkozás. Az üzleti vállalkozásoknak ez a sorsa, függetlenül a tetszési indextől. Ráadásul a tetszési index semmilyen összefüggésben sincs a színvonallal.
bizso 2009.11.06. 10:56 • [69]
Légyszíves ne politizálj ebben a topicban és ne egymás hibáit nézzük, hanem a fórum témájáról beszéljünk iTT, ami a Felfrissül a piac: megszűnik a két vezető rádió.
Előzmény: Erlkőnig • 2009.11.06. 10:44 • [67] • Előzménykövetés 
bizso 2009.11.06. 10:53 • [68]
(kimoderált hozzászólás)
Előzmény: Erlkőnig • 2009.11.06. 10:44 • [67] • Előzménykövetés 
Erlkőnig 2009.11.06. 10:44 • [67]
Zseniális vagy Terraform!
Találtál egy elütést a húsz sorban, és nem tudod megkülönböztetni a helyesírási hibától.
Nézz szét inkább a saját szövegedben, meg a nyelvtankönyvben.
A lényegről viszont semmit sem írtál. Ilyenek vagytok ti komcsik, meg a bochkorék.
lap teteje
További oldalak «« 12 3 4 5 6 7 8 9 »»
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.05.14.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.05.13.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

A bíbor legmélyebb árnyalata - Glenn Hughes (nap)szemüvegén át
Április utolsó napja idén...

Lara Fabian ismét elvarázsolta Budapestet - képek
Lara Fabian, a világhírű énekesnő...

Megnéztük a The Show - a Tribute to ABBA műsorát - képekkel
Mefisztóland a Katonában
Gunson innen, Gunson túl
Megnéztük a Honeybeast koncertjét a Budapest Parkban - képekkel
Az elveszett fejedelmek visszatértek a Barba Negrába  - ilyen volt a Lord of the Lost koncert
beszámolók még