2025. június 14. | szombat | Vazul nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Kapcsolatok
Airtist
Legnépszerűbb csengőhangok
Kapcsolódó események
Ausztrália Party és Airtist lemezbemutató koncert
[2008. február 1.
péntek 20:00]

Különleges buli, amiben Ausztrália lesz a központban

A kultúrák sokszínűségének megismerése érdekében "One World Project" néven egy egész éves programsorozat indul, mely a Kultúrák Közti Párbeszéd Európai Éve 2008. hivatalos programjának első helyen kiemelt magyarországi projektje.

A rendezvénysorozat keretében havonta egy-egy Tilos Rádió World Party-t rendeznek Budapesten és a vidéki nagy egyetemi városokban (Szeged, Debrecen, Pécs), mely koncertek, DJ-setek, workshop-ok, vizuális performanszok és kiállítások útján ismerteti meg a látogatókat egy adott kultúrkör – Ausztrália, Közel-Kelet, Afrika, az Euro-Mediterrán térség, India, Közép-Európa, Latin-Amerika, Távol-Kelet, Tibet – művészetével.

Ausztrália az első állomás

A World Party sorozat első állomása audiovizuális utazásra invitál Ausztráliába, „a vörös föld országába”. Arról, hogy minden érzékszervünkkel érezzük Ausztrália hangulatát, színes programok gondoskodnak, amelyek közül mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.

A buli Dreamtime mesékkel indul, majd az ausztrál bennszülöttek ősi hangszere, a didgeridoo veszi át a főszerepet, az autentikus hangzású Avaron, a kísérletező hangulatú Gudanjabro és magát „naturalbiodinamic tranceproject”-nek nevező Airtist tolmácsolásában. Ez utóbbi, érdekes felállású – didgeridoo, doromb, beatbox – zenekar az Ausztrál Party keretében mutatja be első, Wireless című nagylemezét.

A koncertek után DJ Ludmilla exkluzív ausztrál breakbeat válogatására pöröghetnek tovább a vendégek, majd AdamSalman, Zsaresz és Toma kalauzolnak a tribal-breakbeat-trance-fusion világába.

Vizuális élményben sem lesz hiány

A party vizuális atmoszférájának köszönhetően Ausztrália szinte tapinthatóan jelen lesz. Különleges panoráma-vetítési technikák alkalmazásával kápráztatják el a nézőket.

Tematikus hét a Tilos Rádióban

A Party-t megelőzően tematikus hetet tartanak a Tilos Rádióban. Amely azt jelenti, hogy január 26-tól február 1-ig lévő adásokba az ősi kultúrákkal foglalkoznak: Ausztrália, Kína, Egyiptom és Amerika ősi mítoszai, legendái és ma is hasznos bölcsességei kerülnek elő. Lesznek emellett beszélgetések szakértőkkel, miközben Tribal fúziós mixek lesznek hallhatóak a zenei műsorok jóvoltából.

– Interkulti/zene.hu –

[2008.01.27.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.06.06.]
gazda szolgáltatás [2025.06.03.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Budapesten startolt el az Iron Maiden jubileumi turnéja
Fennállásának ötven éves...

Megnéztük a Follow the Flow nyolcadik Budapest Park koncertjét
A múlt heti esős koncertek után...

Harmincadik jubileumát ünnepelte a brit Arena zenekar az Analog Music Hallban
Megnéztük a Nagy Carson Coma Reunion koncertet a Budapest Parkban
Megnéztük a Fiesta 25 koncertet a Barba Negrában
David Garrett elhegedülte a nótánkat az MVM Dome-ban
AWS koncerttel nyitott a Park - képriport
beszámolók még