2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Hamarosan hivatalba lép az új zeneigazgató
Japán és az USA után itthon is zenél Keller András
Kapcsolatok
Concerto Budapest Szimfonikus Zenekar
Komolyzene

A Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar következő évadja

A Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar 12 napos turnén vesz részt Spanyolországban, ahol 8 koncertet ad. Megvannak a következő évad műsorai is, a bérleteket már árulják.

A következő évad tervei
 
A 2008/2009 évadban folytatják az előző évadban átalakított műsorstruktúrát. A nagy sikerű klasszikus sorozat, a Fischer Annie bérlet keretében Mozart további 8 zongoraversenyét hallhatjuk Haydn Londoni szimfóniái mellett, a legkiválóbb hazai és külföldi vendégművészek előadásában, mint például Vashegyi György, Fejérvári Zoltán, Takács-Nagy Gábor, Csalog Gábor, Michel Dalberto és Oleg Maisenberg.
 
Romantikus bérlet elnevezéssel nagyzenekari sorozat indul, amelyben Dvořák csodálatos muzsikája az összekötő kapocs. Ebben a sorozatban lép fel korunk egyik legnagyobb hegedűművésze, Gidon Kremer, és immár visszatérő vendégként köszönthetjük Kocsis Zoltánt, Perényi Miklóst, Várjon Dénest és Kovács Jánost.
 
Folytatódnak a nagysikerű ifjúsági bérletek is, a Pinokkio és a Manó bérlet, ami elsősorban a jövő közönségének, a gyerekeknek szól, de tartalmas zenei élményt kínál akár az egész családnak is.
 
2009 tavaszán folytatódik a Bach és a XX. Század című sorozat, melyben itthon ritkán játszott XX. Századi zeneműveket és kortárs alkotásokat mutatunk be Bach örökérvényű zenéje társaságában. Ezzel a programmal a zenekar nem titkolt célja hidat építeni régi és új közé, más dimenzióba helyezve a kortárs zene befogadását és értését.
 
A közeljövőben egy Meglepetés-bérletettel jelentkezik a Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar, amely elé nagy várakozással néznek mind a szervezők, mind a zenekar. Reményeik szerint az a különleges összeállítás tovább emeli majd a zenekar rangját a zenei életben. A bérletek árusítása a 2008. május 5-én kezdődött a Telekom Zeneházban a jelenlegi törzsvásárlók részére.

-zene.hu-

[2008.05.05.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még