2025. május 25. | vasárnap | Orbán nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolatok
Legnépszerűbb csengőhangok

Ilyen még nem volt Magyarországon - a hétvégén tartják az első Budapest Feis-et

A történelmi rendezvényre közel 300 versenyzőt várnak a kontinens 29 ír tánciskolájából.

Az első magyarországi nemzetközi ír tánc bajnokság, a „Budapest Feis 2010” január 23-án és 24-én a Lőrinci Sportcsarnokban kerül megrendezésre. A rendezvény szervezői közel 300 versenyzőt várnak a kontinens 29 ír tánciskolájából.

Zimborán Gábor főszervezőtől megtudtuk, hogy Írországban, Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban, Kanadában vagy Ausztráliában az ír tánchoz kapcsolódó rendszeres versenyzés hétköznapi dolognak számít, az európai kontinensen azonban csak 2003-ban rendezték meg az első hivatalos nemzetközi feis-t, vagyis táncversenyt.

A helyi ír tánciskolák által szervezett versenyeken és az évente megrendezésre kerülő Európa Bajnokságon a magyar táncosok sikert sikerre halmoztak, az első magyar bajnokság megszervezése azonban eddig még váratott magára. A szervezők a budapesti verseny megszervezésével újabb fejezetet nyitnak a magyarországi és egyben az európai ír tánc történetében is.

Sok, de rövid versenyszámokat ígérnek

- A bajnokság két napján megközelítőleg 220 versenyszámra kerül sor; az ír tánc bajnokságok a táncok jellegéből adódóan sok rövid versenyszámból állnak, melyeken a táncosok egyedül vagy kisebb csoportokban versenyeznek, tánctechnikai tudásuktól függően különböző szinteken. Egy-egy versenyző több kategóriában is nevezhet, így egy táncos akár 10-15 különböző egyéni koreográfiával vagy csoportos versenyszámban is indulhat ugyanazon a bajnokságon. A leglátványosabb műsorszámokat, a budapesti Open bajnoki címért folyó küzdelmet szombaton este, a showdance kategóriában induló produkciókat vasárnap délután tekinthetik meg a látogatók – folytatta Zimborán.

Zárásként elmondta a táncversenyt megnyitó gála 22-én este 20 órakor kezdődik a Rózsa Művelődési Házban; a gálán fellépnek a Blackbird Tánciskola táncosai, a Con-Fusion Dance kortárs ír tánc társulat valamint a Greenfields együttes.

- zene.hu -
 

[2010.01.19.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Hitel kínál magánszemélyek becsületes szolgáltatás [2025.05.24.]
gazda szolgáltatás [2025.05.24.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Jubileumot ünnepeltek a Madách Színházban - képriport
Másfél év alatt több mint 100-szor...

Egy év után újra megnéztük a Triászt a Barba Negrában
Kihagytunk egy évet a Triász...

“Néhány óra múlva egy új világban ér földet.”: Utoljára szólt Sidivel a Tankcsapda
Bemutatták "Mágus - 1920: A káprázat születése" musical showt - képriport
Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
beszámolók még