2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Képgalériák
Rudolf - Szeged 2006 július
Kapcsolatok
Mészáros Árpád Zsolt
Dolhai Attila
Musical
Bereczki Zoltán
Kapcsolódó események
Rudolf – Az utolsó csók
[2006. július 29.
szombat 20:00]

Rudolf diadala a szegedi Dóm téren

Az idén 75 éves Szegedi Szabadtéri Játékok, a Vereinigte Bühnen Wien és a Budapesti Operettszínház nemzetközi koprodukcióban a világon elsőként Magyarországon mutatja be a Rudolf – Az utolsó csók című musicalt.

Frank Wildhorn és Jack Murphy, a Jekyll és Hyde szerzői legújabb darabjának szabadtéri világpremierje utáni előadások iránt óriási az érdeklődés. A darab ősbemutatója május 27-én a Budapesti Operettszínházban átütő sikert aratott. Most a szegedi közönséget is magával ragadta mind a zene, mind a világszínvonalú látvány (és a tavalyi Rómeó és Júlia előadásokból már minden bizonnyal jól ismert sztárok).

Az elmúlt hétvége mindhárom előadása teltházas volt, óriási siker, tomboló közönség!

Képek az előadásról. Klikk a képre!

A péntek esti szabadtéri világpremieren a darab első szereposztása lépett színpadra. Mindenkit lenyűgözött Dolhai Attila és Vágó Bernadett csodálatos kettőse. Bereczki Zoltán, mint Pfeiffer, a bábjátékos, narrátorként adott keretet a szerelmi drámának. Földes Tamás Taaffe grófja, Németh Attila Ferencz Józsefe, Polyák Lilla Stefániája, Janza Kata Larisch grófnője, a szegedi táncosokkal és statisztákkal kiegészült Musical Ensemble mindenkiben mély nyomot hagyott. Itt kell megemlíteni a profi fény-, hang-, piro- és színpadtechnikát, melyeket a szegedi előadásokra kiegészítettek a kőszínházas bemutatóhoz képest. A közönség hatalmas, véget nem érő tapssal jutalmazta a társulat munkáját.

A hétvége pikantériája a szombat este kilenckor kíméletlenül leszakadó eső volt. A vihart már előrejelző villámoknak köszönhetően a szervezők időben tájékoztatták a nézőket a várható fejleményekről, így mindenki fedezékbe vonulva várhatta, míg kitisztul az ég és elkezdődik az előadás.

Kerényi Miklós Gábor 11 órakor jelentette be a darab kezdését, megköszönve a közönség türelmét és kitartását. A második szereposztás bemutatkozása nagyszerűen sikerült. Azt gondolom, a több mint két órás várakozás mindenkinek előnyére vált. Mészáros Árpád Zsolt hihetetlen energiával alakította Rudolfot, Vágó Zsuzsi őszinte szenvedéllyel játszott. Szabó P. Szilveszter Pfeiffere titokzatos és borzasztóan eleven volt.

Az előadás negyed 3-kor ért véget. A hálás, de ugyanakkor kissé álmos és átfázott nagyérdemű vastapssal, hosszan ünnepelte a szereplőgárdát. A már lezajlott és a még hátralevő előadások láttán a Játékok vezetése már most tárgyal a jövő évi vendégjátékról.

J. Zsuzska

[2006.08.06.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még