2025. június 13. | péntek | Antal, Anett nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Képgalériák
Füredi Nikolett
Kapcsolatok
Budapesti Operettszínház
Musical

Füredi Nikolett önként mondott le a külföldi szereplésekről

Zenerégész sorozatunkban leporoljuk a múlt emlékeit, és felidézzük a mai dátum legemlékezetesebb zenei eseményeit. Tekintsük meg, mi történt szeptember 10-én! Ezen a napon ünnepel a kiváló musicalszínésznő Füredi Nikolett

Ma Nikolett, Hunor, Ciprián, Edgár, Erik, Miklós, Mikolt, Tardos, Zalán napja van.

19 évesen Evitát énekelt – ez volt élete első musicalszerepe. A távoli országokban is népszerű Füredi Nikolett amellett, hogy szeptember 10-én született, a névnapját is ma ünnepli.

Nem volt szándékos a szüleim részéről – mondta nevetve a musicalszínésznő. - Ráadásul a páromnak is ebben a hónapban van a születésnapja, így minden évben összevonjuk az ünnepeket.

Idén viszont másképp lesz - tudtuk meg Nikitől. 2007 tavasza ugyanis nagy változásokat hozott az életében. A mindig mosolygós musicalszínésznő úgy döntött, lemond a külföldi szereplésekről és összeköltözik kedvesével. Azt is elárulta, hogy férje most lesz 40 éves, így ezúttal nem veszik egy kalap alá a két évfordulót.

Most költöztünk közös otthonunkba, így az én születésnapomon nem lesz nagy ünneplés. Jövőre viszont hétágra szólót tervezek, mert akkor leszek 30 éves.

Az énekesnő fiatal kora ellenére rengeteg fellépést tudhat a háta mögött. Tehetsége már óvodás korában kitűnt. 10 éven keresztül énekelt a Magyar Rádió és Televízió Gyermekkórusában, közben furulyázni, fuvolázni és hegedülni tanult. Többször szerepelt kórus- és koncerthangversenyeken - nemcsak hazánkban, hanem Franciaországban, Svájcban, és Japánban is.
Középiskolás korában kezdett el érdeklődni a musicalek iránt. Két évig Toldi Mária Vasutas Zeneiskolájában, majd a Continuo Zeneiskolában képezte magát. Színészettel 17 évesen kezdett komolyabban foglalkozni: Földessy Mária színjátékországa után a Gór-Nagy Mária Színitanodába felvételizett. A tanodás évek alatt pedig Németországban és Ausztriában koncertezett a Várkonyi Mátyás által dirigált társulattal.

Az Evita sikere után Nikolett végleg elkötelezte magát a musicalek mellett, s egy külföldi szervezésű gála keretében bejárta egész Nyugat-Európát. A fellépések sora áprilisban ért véget, mikor egy meghallgatás után megkapta a Budapesti Operettszínházban játszott Elisabeth című darab főszerepét. Ekkor döntött úgy, hogy felhagy a külföldi szereplésekkel és párjával, akivel már egy éve megesküdtek, közös otthonba költözik. Az új szerepben nyáron debütált - vitathatatlan sikerrel. Így a 2007/2008-as évadban a Rómeó és Júlia, valamint a Mozart! előadásain kívül Elisabeth-ként is láthatjuk őt.

-Pogonyi Nóra-

(Fotó: Geberle Berci)


Események:

1964
Elkészült Rod Stewart első "Good Morning Little Schoolgirl" című kislemeze.
1966
A Monkees megjelentette a "The Last Train to Clarksville"-t
1973
A BBC betiltotta a Rolling Stones Star, Star című dalának sugárzását.
1980
A Rolling Stones megjelentette a "She's So Cold" -ot
          Megjelent Prince "Uptown" című száma.
1990
Las Vegasban megnyílt a Hard Rock Café.

Született:

1585
Ercole Porta zeneszerző
1588
Nicholas Lanier zeneszerző
1779 Louis Alexandre Piccinni zeneszerző
1823
Adolf von Doss zeneszerző
1836
Karl Merz zeneszerző
1866
Tor Bernhard Vilhelm Aulin zeneszerző.
1869
Caro Roma zeneszerző
1941
Christopher Hogwood angol karmester, hárfaművész
1946
Don Powel a Slade dobosa
1949
Barrie Barlow angol zenész a Jethro Tull együttes egykori tagja.
1950
Joe Perry gitáros az Aerosmith együttes tagja.
1968
Megszületett Guy Ritchie angol származású rendező, forgatókönyvíró, Madonna férje (A ravasz, az agy és két füstölgő puskcső, Blöff).
          Big Daddy Kane rapper.
1978
Füredi Nikolett musical színésznő

Elhunyt:

1922
Szendy Árpád zongoraművész, zeneszerző, zenepedagógus.
1957
Csuka Béla gordonka- és viola da gamba-művész.
1999
Alfredo Kraus spanyol operaénekes

[2007.09.10.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.06.06.]
gazda szolgáltatás [2025.06.03.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Budapesten startolt el az Iron Maiden jubileumi turnéja
Fennállásának ötven éves...

Megnéztük a Follow the Flow nyolcadik Budapest Park koncertjét
A múlt heti esős koncertek után...

Harmincadik jubileumát ünnepelte a brit Arena zenekar az Analog Music Hallban
Megnéztük a Nagy Carson Coma Reunion koncertet a Budapest Parkban
Megnéztük a Fiesta 25 koncertet a Barba Negrában
David Garrett elhegedülte a nótánkat az MVM Dome-ban
AWS koncerttel nyitott a Park - képriport
beszámolók még