2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Képgalériák
Anton galéria
Kapcsolatok
Anton

Anton: Ma is aktuális a keringő

A napokban jelent meg Anton új albuma „Keringők” címmel. Így a remek énekessel folytatott rövid beszélgetésűnk fő témája természetesen a keringő volt.

– Szólóban új előadó vagy. Kezdjük egy rövid zenei bemutatkozással. Milyen zenei előéleted van?
– Színházi alapképzést kaptam a Pesti Barnabás Drámatagozaton, ahol énektechnikát is tanultunk. Ezek után a popzenei életben kezdtem el dolgozni, a Boogie Knigths, azt követően, pedig a Help! együttes tagjaként.

– Mi a kedvenc táncod? Nyílván, hogy erre azonnal rávágod, hogy keringő. Valóban ez a kedvenced?
– Szeretem a társastáncokat, általános iskolában én is jártam a mindenki számára kötelező tánctanfolyamra. Ezt követően évekig a diszkókban roptam bőszen tizenévesen. A keringőt különösen szeretem, de a táncosokat, akik velem dolgoznak együtt a színpadon, igazából csak csodálni tudom, hiszen ők versenyszerűen űzik mindezt.

– Könnyen tanultál meg keringőzni?
– Igen, könnyen ment, hiszen mindig is szerettem táncolni. Jelenleg Bogi a mentorom a csapatból, vele gyakorlunk együtt nagyon sokat.

– Hogyan csinálnál kedvet az táncolni nem tudóknak, hogy tanulják meg ezt a táncot?
– Elhívnám őket egy fellépésemre, hogy személyesen is átéljék, hogy mekkora élmény, ha profik táncolnak és emelkedett a hangulat. Egy ilyen élményből kiindulva talán többen rászánják magukat a tánctanulásra és rájönnek, hogy érdemes megtanulni. Van ebben a műfajban, ami kicsit feledésbe merült az elmúlt években, de napjainkban – úgy érzem – nagyobb az aktualitása, mint bármikor.

– Az új album 10 dal kerül fel. Melyik a kedvenced ezek közül?
– Az összes dalt szeretem, de ha mindenképp választanom kell, akkor az Önről álmodtam megint c. dalt nevezném kedvencemnek.

– Miért éppen ezek kerültek fel?
– Egy nagyobb dalcsokorból választottuk a dalokat, örökzöldek és saját szerzemények közül. Hosszas válogatás után alakult ki a végső sorrend, a tíz „befutó” dal.

– Őszinte választ kérek! Volt abba beleszólásod, hogy melyik dalt szeretnéd elénekelni, vagy a producered megmondta, hogy mit kell előadnod?
– A produkciónak kettő producere van, 50-50 százalékos „szavazati joggal”. A két producer egyike Pap Krisztián, a másik, pedig jómagam. Mi ketten állítottuk össze a dalokat, egyikünk sincs nagyobb szava a másiknál.

– A bulikon egy keringő showt csinálsz. Ennek keretén belül a közönségből is felkérsz jelentkezőket. Nem szokott gondot okozni a választás? Hogy fogadják a felkérést?
– Magyarországon sok az exhibicionista ember, jut belőle fellépéseimre is bőven, szóval a felkéréssel egyáltalán nincs gond. Én magam is szeretek emberekkel foglalkozni, sokszor kedves, vicces dolgok, sztorik kerekednek ki ebből és ez is a dolog szépségéhez tartozik.

– Mi a tapasztalatod, szeretnek keringőzni az emberek?
– Nagyon szeretik az emberek, és egyben hiányolják is ezeket a dalokat a mai zenei palettáról. A keringő halhatatlan műfaj, melyre mindig lesz igény előadótól függetlenül. Én örülök, ha elfogadnak, mint a műfaj előadóját és megpróbálok maximálisan megfelelni az elvárásoknak.

– Végül kiknek ajánlod az albumodat?
– Természetesen mindenkinek ajánlom, az egészen fiataloknak azért, hogy megismerkedjenek ezekkel a dalokkal is, az idősebbeknek, pedig azért, mert bennük ezek a dalok biztosan nagyon sok emléket idéznek fel. Egyszóval mindenkinek köszönöm, aki megtisztel figyelmével.


Bíró Zsolt

[2005.04.28.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még