2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Quimby Falshang
Több fronton ünnepel a Quimby
Meg kell becsülni ezt a zenekart
Képgalériák
Képek a buliról
Kapcsolatok
Quimby
Szilvási Gipsy Folk Band
Legnépszerűbb csengőhangok

Szép volt Quimby

Quimby Falshang és Szilvási Gipsy Folk Band ismét a Gödörben játszott.

Már megint eltelt egy év... Ha máshonnan esetleg nem venném észre, akkor abból biztos, hogy ismét Falshang van a Gödörben. Ami persze nem baj, csak egy állapot. Az elővételes jegyeket elkapkodták, annak rendje és módja szerint; ahogy ezt mostanság már megszokhattuk, ha a Quimby játszik. Szombaton délután 5 órakor pedig hatalmas sor kígyózott a még megmaradt jegyekért, de mint később kiderült, megérte kivárni a sort.

Rendezés: katasztrófa
Egy apró észrevétel: a beengedés és a ruhatár kritikán aluli volt... Egy ajtón keresztül ötösével-hatosával engedték be az embereket, emiatt a sor vége állandóan fent volt az Erzsébet téren a lépcső tetején, közben pedig ott volt mellette egy másik dupla ajtó – zárva. A ruhatárban csendesen agonizál az oda rendelt személyzet, ez nem változott semmit a koncert végére sem, sőt akkor már szinte meg kellett velük kűzdeni, hogy hajlandók legyenek dolgozni. De tényleg: négyen kersetek egy olyan kabátot a végén, amin nem volt sorszám, miközben 800 ember várt a kabátjára - sorszámmal...

A KONCERT
A bemelegítést az igen hosszú nevű John Alvarez Másik’s Budapest Traveling Heart Circus (huh!) vezényelte a bár részben. Róluk majd biztos hallunk még a jövőben. A Quimby  11 felé kezdett a szokásos energiával. Nagyon jó volt látni a srácokat, minden koncertet élveznek, kis performance-okkal tarkítják az előadásaikat. Most például egész koncerten díjátadtak. Azaz a koncert előtt voltak az Fonogram díjátadón, majd innen véve az ihletet minden számuk valamilyen kategóriának a győztese lett.

Zenészek, ha találkoznak: Szilvási Gipsy Folks Band vs. Quimby
A koncert szépen haladt a maga medrében, a közönség csápolt, énekelt mulatott. A java pedig a ráadásban jött! Az öltözőben összefutott a két zenekar – a Szilvási Gipsy Folks Band utánuk játszott a bár részben – és ebből egy hatalmas örömzenélés lett a színpadon! Tessék elképzelni: a Quimby zenéje megspékelve egy roma gitárral, amolyan latinosan, egy kannával - Livius vigyázz, kitúrnak a zenekarból ! -, plusz egy énekessel, aki úgy nyomta a kontrákat a Tibi éneke mellé, hogy nagyjából most hallotta először a produkciót. Eddig is imádtam a cigányzenét és az igazi cigányzenészeket, ezek után meg pláne! Azt hiszem, hogy megismételhetetlen egyszeri élményben volt része annak, aki ennek szem és fültanúja volt. Azaz mégsem megismételhetetlen, mert a Szilvássy koncerten utána a Quimby szált be egy kis örömzenére!

Ebből még bármi lehet
Tudom, hogy nem sokat számít de én bátorítanám a srácokat, hogy ezt a véletlent vigyék valahogyan tovább. A színház is bejött nekik (Vízkerszt...a Vidámszínpadon), miért is ne születhetne ebből is valami maradandó! Minden esetre ezt az örömzenét köszönjük, szép volt! Kiváncsi vagyok, hogy a következő koncerten milyen meglepivel fog előrukkolni a zenekar.

Addig is marad a CD, meg a közelmúltban kiadott DVD (Family Tugedör), amin és is szerepelek egy szösszenet erejéig:)

-Aretuska-

[2007.03.05.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még