2026. február 9. | hétfő | Abigél, Alex nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Következő programok ugyanitt
Sztárestek zongorával: Asmik Grigorian
[2026. február 13.
péntek 19:00]
Ludwig van Beethoven: Fidelio
[2026. április 18.
szombat 18:30]
Ludwig van Beethoven: Fidelio
[2026. április 19.
vasárnap 11:00]
Ludwig van Beethoven: Fidelio
[2026. április 21.
kedd 18:30]
Ludwig van Beethoven: Fidelio
[2026. április 24.
péntek 18:30]
     
 
Két Operaház Budapesten
Dátum: 2005. október 24.
hétfő 20:00
Helyszín: Magyar Állami Operaház
 
     

Operarészletek, absztrakt mesék, tűzijáték és számtalan egyéb különleges látványelem várja a látogatókat október 24-én este az Operaház előtt.

Két Operaház Budapesten

Operarészletek, absztrakt mesék, tűzijáték és számtalan egyéb különleges látványelem várja a látogatókat október 24-én este az Operaház előtt.

Egy francia cég, a VLS, Magyarországon egyedülálló fényszínház-bemutatóján hatalmas képernyővé változik az Operával szembeni Balettintézet épülete, s a mozgóképeket felhasználó bemutatkozó vetítés során a nézők kívülről-belülről, olykor akár egyszerre két példányban is megcsodálhatják az Ybl Miklós tervezte csodálatos épületet.

Egy speciális utcai fényszínházzal mutatkozik be október 24-én este 8 órától a VLS Budapest és a Magyar Állami Operaház. Az előadás folyamán a francia cég egy Magyarországon eddig ismeretlen technikával mozgóképeket és művészi animációt vetít az Operaházzal szembeni Balettintézet homlokzatára, s ezáltal az épület átalakul. Olyannyira, hogy erre az estére a Balettintézetből Operaház lesz, opera-részletek, varázslatos színházi világok, absztrakt mesék, tűzijáték és sok meglepetés kel életre az épületen. Az Andrássy úton sétálók forralt bor és pogácsa kíséretében csodálhatják meg a fényszínházat ezen az estén.

Az előadás kreatív munkáit az ismert francia művész, Jean-Michel Jarre és az Eurodisney látvány-grafikusa készíti. Négy projektor, 2048x1080 pixel High Definition felbontásban, összesen 25 000 ANSI Lumen fényerővel hozza majd létre a még sosem látott összhatást, a hatalmas felületnek köszönhetően 2800:1 kontraszt arányban.

Pár szó a VLS-ről:
VLS megalakulása óta folyamatosan az újításokat keresi. Ma elmondhatjuk, hogy VLS a High Definition videó kivetítés tekintetében első Európában.
Vezető pozíciót tölt be egyrészt a Christie videó projektorok minősége és ereje, másrészt kiemelkedő know-how és képszerkesztési tapasztalatának köszönhetően. A VLS rendelkezik ma a világon a legnagyobb HD nagy teljesítményű videó projektor gépparkkal.
Célja, hogy lehetővé tegye művészek és kreatívok számára, hogy munkájuk kódolhatóvá, így kivetíthetővé válhasson.
Ezzel a stratégiával lehetővé vált, hogy a piac minden szegmense élhessen ezzel a forradalmian új lehetőséggel. Lehetővé teszi, hogy esemény- és rendezvényszervező cégek természetes felületeken is (várak, múzeumok, gyárak…) ajánlhassák partnereiknek, hogy kommunikációjukat, üzeneteiket óriás méretben és HD minőségben kivetíthessék.

[2005.10.19.]


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Tom Odell varázslatos világába csöppentünk a Papp László Arénában
2025. november 16-án...

Power metal kánaán a Barba Negraban - Battle Beast koncerten jártunk
2025. december 02-án...

Karácsony után is igazi az Igazából karácsony
Öt évtized két órában - Nazareth koncertem jártunk
A káosz teremtményei - The Rasmus koncerten jártunk
Megnéztük a Neoton: Finálé című koncertjét - képekkel
Notre-Dame de Paris az Arénában - képekben
beszámolók még