2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Szombaton felpörög a Rubicon
Bemutatkozik a Rubicon zenekar, jön a nagylemez
Duplázott az Ossian
A 10 legkeresettebb lemez a Zene.hu-n - október első fele
Szerelmet mindenkinek!: Rammstein - Liebe Ist für Alle Da
Arany János Népi Zenekara: Dalriada - Arany-album
Az egyenes végén jönnek a kanyarok: Tankcsapda - Minden jót
Exkluzív: további hírek a P. Mobilról
Kapcsolódó Kiadványok
Rubicon: A Holnap Tüze
Kapcsolatok
Rubicon
Legnépszerűbb csengőhangok
Kapcsolódó események
Ossianosok VIII. Nemzetközi Találkozója
[2009. november 28.
szombat 18:00]

Igényes, dallamos rockzene: Rubicon - A Holnap Tüze

A Rubicon ifjú tehetségekből álló, feltörekvő banda. Szépen haladnak: az első koncertjüket Kalapács előtt adták idén áprilisban a Wigwamban, aztán bejutottak az Emergenza tehetségkutató döntőjébe, kihozták A holnap tüze című első lemezüket, nemsokára pedig az Ossian, majd a Hard előtt fognak játszani!

Sok irányzat, sok zenekar hatott a fiúkra a Bon Jovitól a Symphony X-ig, igényes, dallamos rockzenét nyomnak!

A bemutatkozó anyaguk alapján nagyon vártam már az albumot, amely szeptemberben jelent meg a Hammer World újság CD-mellékleteként. Nagyon pozitív lemez lett A holnap tüze. Már a cím is sejteti, hogy itt nem elkeseredett, fájdalmas zene következik, hanem olyan dalok, amik az előretekintés, a továbblépés felé mutatnak. Vannak komolyabb, szigorúbb hangulatok, de a szövegek alapvetően pozitív végkicsengésűek, mindig hepienddel végződnek a dalok, legyen szó akár szerelemről, akár kudarcról.

Már a komolyzenei ihletésű Nyitányból kiderül, hogy tanult, profi zenészekkel van dolgunk. Különösen tetszik, hogy az énekes nem a „sikítozós” vokalistákat követi. A korábban a Gyöngyvér nevű goth metal zenekart is megjárt Orbán-Ducos Tamásnak igazán férfias a hangja, Matthew Barlow, az Iced Earth énekese jut eszembe róla. Ez utóbbi zenekar hatása egyébként több helyen tetten érhető (pl. Léleksivatag), nem nyúlás szintjén, hanem egyszerűen hasonló hangulatot sikerül megteremteniük, mint Jon Schafferéknek.

Kedvenceim az Őrangyal az ugrálásra késztető refrénjével, meg a szépen beleépített billentyűszólóval, a már említett Léleksivatag, ami egy lassan hömpölygő, húzós nóta, és a Csak bennem bízz, ami egy igazán szép dal lett nagy gitárszólóval.

Több dalt ki lehetne még emelni, mert jobbnál jobbak vannak az albumon, de inkább hallgassátok meg a lemezt!

Aki élőben is meg akarja nézni őket, az menjen el a november 28-ai Ossian koncertre a Petőfi Csarnokba!

-TZ-

[2009.11.09.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még