2024. április 27. | szombat | Zita nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Linkek
Ghettoradio
Kapcsolódó cikkek
Hihetetlen, hogy már 3 éve elment a magyar kiválóság - Antal Imre nem felejtünk
Több irányba és messzebbre: Realistic Crew - Freedom Eats Soul
Dalma újra a Realistic Crew-ban - villáminterjú Vranik Krisztiánnal
Akkezdet Phiai - Hisz Sztori (videó)
Akon, Shaggy és Sean Paul is fellép az agárdi strandra tervezett I. Part Fesztiválon
Megjelent Akkezdet Phiai második lemeze, a Kottazűr
Method Man hatalmas bulija a Pecsában - képpel, videóval
A Meshuggah is jön Tokajba
"A többség még ma is azt hiszi, hogy a bab is hús" - Siska Finuccsi és Tkyd interjú
Kapcsolódó Kiadványok
Akkezdet Phiai: Kottazűr
Akkezdet Phiai: Kottazűr (cd2)
Kapcsolatok
Akkezdet Phiai
Realistic Crew
Saiid
Kapcsolódó események
Akkezdet Phiai lemezbemutató
[2010. június 5.
szombat 20:00]

Amekkora kínlódás vette körül először, a végén olyan könnyen jött minden - Saiid interjú

GR: Az első lemezre 26 alapot készítettél. Ezúttal?


Saiid: A Kottazűr kb háromnegyedét én készítettem zeneileg. Vendég producerként adott még alapot DJ Slow. Átmentünk hozzá és meghallottuk azt a beat-et, ami a 30-semmi lett végül. Egy fantasztikus jó, ’93-’94-et idéző zene.

GR: A Golden Era…



Saiid: Abszolút aranykorszak. A második korongon vannak inkább az újítós dolgok. A Realistic Crew összesen három számot készített, egyet Krizo, egyet Csabi, (Chabz), egyet meg ketten, élőhangszeres dolgokkal kiegészítve, valamint Cadik készített még egy zenét, amin Sena és Zeek közreműködik. Ezen kívül Kunert Péterrel a Sadant-ből készítettünk egy közös alapot, amiben a gitárokat ő játszotta föl, én pedig dobot és effekteket pakolásztam mellé, ebből lett egy grunge-hop jellegü dolog, ami egészen furcsa hangulatú. Igazából ilyet még nem hallottunk mástól, ez egy nagyon speciális dolog a lemezen, mert nem tudtunk felhozni olyat, amihez hasonlítható. Alice in Chains, régi rock zenék, grunge-vonal, ’90-es évek eleje, amikor a Nirvana elkezdődött és azt a hangulatot összehegesztettük fúzióban a hiphoppal. Erre verses téma van, úgyhogy tényleg elég különleges szám.

GR: A közreműködők névsorát azon nevek képezik, akikkel korábban is dolgoztatok, viszont ugyanakkor nem találunk Barbárfivérek vagy akár más vendégnevet, holott hívtak vendégelőadónak titeket.

Saiid: Akik közreműködnek a lemezen zenei vagy emszí szinten azok hosszú évek óta barátaink, és ezért van az, hogy vendégségbe nagyon szívesen megyünk, és sokaknak szeretjük a zenéjét, de a saját lemezen csak azok szerepelnek, akik régóta barátok.

GR: Ez igaz a Wacuumairs-re is, mégsincs se Bobakrome, se Steve. Egyáltalán mi a helyzet a Wacuum-al? Nem is Wacuum gondozásban jött ki a lemez.

Saiid: A Wacuumairs egy label volt, amit címkének fordít a magyar ember. De nem valódi kiadóként működött valójában. Nem olyan cég volt, amin keresztülment az egész. A Bobakrome hangmérnökként dolgozott az első lemezzel, és hamar barátság alakult ki. Annak idején a Győremix!-et megkérdeztük, hogy tudna-e ajánlani valakit, aki ki tudja keverni a cuccokat, és mondjuk ért is ehhez a zenéhez -nem egy olyan stúdióban kever, ahol kizárólag rockzenéhez értő ülnek, és bambán néznek, ha azt kérjük, hogy koszos legyen egy pergő. Úgyhogy akkor Bobakrome-ot ajánlotta Győremix!. Ez egy munkakapcsolatnak indult, ami hamar nagyon jó barátságba csapott át, így nem volt kérdés, hogy rátegyük-e a Wacuumairs logót az albumra. Viszont az „csak” egy címke volt, de nem egy cég adta ki a lemezt. Az egy szerzői kiadás volt, amit mi finanszíroztunk, mi tettük össze az egészet.



GR: Steve? Rá nem gondoltatok?



Saiid: Gondoltunk, de, mint tudjátok, ő külföldön dolgozik már elég régóta, és ott csinálja a saját motyóját. De amikor ténylegesen belefogtunk a melóba, akkor Steve pont nem volt itthon. Azával pedig egy régi zenét szedtünk elő, szövegileg nincs rajta, de az első korongon a második zene dob és basszus részét együtt csináltuk anno. A zongorát én vagdaltam szét, ez lett a Hangerő című trekk. Ez egy régi cucc, és ez hallatszik is. Ezért gondoltuk, hogy jó lesz indításnak, mert abszolút régi hangzás. Egy 2005-ös zene, de emszí szinten ebbe nem hívtuk meg. Bobakrome-mal pedig egészen furcsa nézeteltérések lettek, amikről mi utólag szereztünk tudomást. Amikor nem olajozottan működik valami, akkor nem erőltetjük a dolgokat. Ez számunkra nagy szomorúság, mert amikor elkezdtük készíteni a mostani lemezt a Krome neve merült fel elsőként, hogy egyértelműen ő az egyik vendég a lemezen, legalább egy trekkben. Külön így készítettem zenéket is, Krome-ra gondolva, de aztán úgy alakult, hogy nem került rá.

GR: A Hisz sztori című klip miért szóló számból készült? Miért nem Újonccal közös?



Saiid: A Zenbud volt az első klip, ezt a Red Bull támogatásával készítettünk el, akkor igazából csak ki kellett választanunk egy trekket, hogy melyik legyen. A második klip rendező-operatőre Spáh Károly. Fantasztikus körülmények között, fantasztikus emberekkel dolgozhattunk: Suicidal Lifestyle, Elementary Force tagok, Pori, Kefe Owiz, Dóri. Iszonyat durva breaktáncosokkal, akikkel nagyon jó kapcsolat alakult ki. Kiderült, hogy nagyon szeretik, amit mi csinálunk, mi pedig sráckorunk óta nézzük őket, hogy mennyire durva táncosok. Az volt az ötlet, hogy szuperlassított táncot vegyünk fel hozzá, hogy mindenki lássa, mi történik, mert nagyon durva dolgokat csinálnak. 20-25 éve táncolnak, széttörik magukat a betonon, és ez egyáltalán nincs értékelve. Petinek tetszett, mint ötlet, de nem tudtuk egyik zenét sem ráhúzni erre, ezért adódott, hogy a szólótrekkem a Kiskece legyen az, mert az emberi történelmen vonul végig, hogy az ember mit csinált, „mire volt képes”. A break számomra a mai kor sámántánca, a bboyok a fizikát meghazudtoló módon olyan mozgásokat visznek véghez, ami emberfeletti.

GR: Most, hogy megjelent a lemez, hogyan tovább? Gondolom, nem hat év múlva szeretnétek kiadni a következőt. 



Saiid: Nem, nem szeretnénk addig várni vele. A következő project valószínűleg egy slam poetry-s lemez lesz, élőzenével hangszerelve, versekkel. Ez nagyon sok inspirációt adott nekünk, egy másik szövegvilág, másik ritmika. Peti pl. szigorú szabályok szerint konkrét szonetteket ír, szótagszámra pontosan, minden stimmel, én inkább a szabadverselés fele hajlok.



GR: Komolyan veszitek az időmértékes verselést.



Saiid: Akár azt is, Peti nagyon szigorú e téren. A meglévő szabályok szerint ír nagyon sok verset, szonett-csokrokat gyakran. Ennek a szabályok adják a szépséget. Én kicsit másképp állok hozzá, én a szabadverselést szeretem. Például van a Haszonett című versem, aminek a címe pont azért az, mert egyáltalán nem szonett verslábakban íródott. Valamint hazajött Fari barátom, akivel a Streetnoyz-t együtt kezdtük el 10 éve. Az előző album megjelenése előtt ment el fél évvel, és a mostani miatt jött haza hat év után Amerikából úgyhogy mindenképp elindítjuk Farival a Streetnoyz-os albumot. Ez azt jelenti, hogy mindketten csinálunk zenéket és emszíket hívunk meg.

GR: Mikor kezdődik az új lemez bemutató turnéja?
 


Saiid: A turné június 5-én a Dürer kertben indul, végignyomjuk a nyarat, végigmegyünk az országon.

GR: Mit szeretsz leginkább a lemezben?



Saiid: Nem is tudom… Azt, hogy elkészült. (nevet) Talán azt, hogy amekkora kínlódás vette körül először, a végén olyan könnyen jött minden, amikor ténylegesen elkezdtünk melózni. tele van spontán dolgokkal, és a komoly munkának sincs izzadtságszaga.



-tanga, Mr.Varga - ghettoradio.hu

[2010.05.07.]

« előző oldal  (2. oldal)  

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
beszámolók még