2025. augusztus 4. | hétfő | Domonkos, Dominika nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Linkek
Hagyományok Háza
Kapcsolódó cikkek
Szenzációs komolyzenei premier - Jazz kedvelőknek is!
Kapcsolatok
Hagyományok Háza
Bartók Béla
Kodály Zoltán
Sebő Ferenc
Lajtha László

Kiállítás a népzenekutató emlékére

Fotó- és dokumentumkiállítással emlékezik a Hagyományok Háza és a Néprajzi Múzeum a száztizenöt éve született és negyvenöt éve elhunyt Lajtha Lászlóra. A tárlat február 14-én 16.00 órától látható a Hagyományok Háza első emeleti kerengőjén.

A tárlat Lajtha László népzenekutató életének jelentősebb pillanatait, állomásait idézetekkel, népzenei feljegyzésekkel, kortársai gondolataival és archív fotókkal illusztrálja. A XX. század első felének Bartók Béla és Kodály Zoltán melletti legjelentősebb magyar zeneszerzőjének, népzenekutatójának és zenepedagógusának tudományos pályáját mutatja be, kizárólag kutatómunkájára fókuszálva.

A kiállítást Sebő Ferenc nyitja meg, közreműködik: Hetényi Milán (ének), Major Levente (hegedű), Molnár Péter (nagybőgő), Porteleki Zoltán (cimbalom), Vavrinecz András (hegedű)

A szakmai tervet Pávai István, a Hagyományok Háza Folklórdokumentációs Központjának vezetője készítette.

-ej/hagyomanyokhaza.hu-

[2008.02.12.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.08.02.]
gazda szolgáltatás [2025.07.29.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Jennifer Lopez Budapesten is megidézte a múltat, miközben reményt adott a folytatáshoz
Áprili...

Lionel Richie koncertjén borsódzott a bőr, nosztalgiázott a közönség
A 76 éves (mégis...

A világ egyik legelismertebb kortárs zongoraművésze Budapesten koncertezett
Minden, amit az Ugly Kid Joe koncertről tudni kell - megnéztük őket a Barba Negraban
Guns N’ Roses koncert Budapesten: három és fél óra a rock történelem főutcáján
Campus Fesztivál 2025: Fesztelen tombolás már az első napon és még jön Jason Derulo, The Chainsmokers, és a Tankcsapda is
Amerika Grammy díjas keresztény metal bandája a Budapest Parkban
beszámolók még