2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Sondheim szeretete maga a szenvedély - képekben a musicalkoncert
Népzene ünnepe Budapesten
Bach és Liszt díszcsomagolásban
Zorán: "Lehet ezt rosszallóan is fogadni, de..."
Kapcsolatok
Rolla János
Zorán (Sztevanovity Zorán)
Művészetek Palotája (MÜPA)
Komolyzene
Placido Domingo
Liszt Ferenc Kamarazenekar

Zorán egy jó cél érdekében lett nagykövet

A Halld a világot! (Hear the World) kezdeményezés magyar nagykövetei pénteken mutatkoztak be Budapesten. Rolla János, a Liszt Ferenc Kamarazenekar vezetője és Sztevanovity Zorán énekes, zenész olyan művészek mellett vállalt szerepet a nemzetközi mozgalomban, mint Plácido Domingo, Bryan Adams, Dionne Warwick, Bobby McFerrin, Harry Belafonte.

- A világon félmilliárd ember él úgynevezett hallásveszteséggel, számuk 2015-re várhatóan 700 millióra nő - mondta Kulcsár Enikő, aki bemutatta a mozgalmat és alapítványt a Művészetek Palotájában. Az emberek többsége nem is tudja, hogy romlott a hallása - fűzte hozzá.
Ezt erősítette meg Rolla János, is, aki nemrég egy vizsgálaton vett részt. Azt mutatták ki, hogy 8 ezer Hertz körül "luk van" a hallásában, ebben a tartományban gyengébben hall.

- A muzsikusok legfőbb érzékszerve a füle. De mi, zenészek is tehetünk róla, hogy általában romlik az emberek hallása, sőt a zenekarokban az egyik szólam, például az ütősök és a rézfúvósok fokozott megterhelésnek teszik ki az előtt ülő vonósokat. Ezért látni ma már nagyon gyakran a nagy zenekarokban hangterelő falakat a különféle szekciók között - mondta a Liszt Ferenc Kamarazenekar vezetője.

Zorán, a másik magyar nagykövet azt a kérdést fogalmazta meg, vajon mi az oka annak, hogy az emberek a látásuk romlását nem szégyellik, könnyedén elővesznek egy szemüveget, a hallásuk csökkenését azonban titkolják, ebből sok lelki problémájuk is adódik, hiszen egy idő után kirekesztettnek érezhetik magukat. Ő tehát a szemlélet megváltoztatását tartja a legfontosabbnak.

Az eseményen lejátszották Plácido Domingo videoüzenetét; a világhírű énekes-karmester ugyancsak azt hangsúlyozta, hogy az emberek elég nagy százaléka képtelen jól hallani, és ezt sajnos nem is ismerik be, pedig a bajukra remek megoldások vannak. A Halld a világot - Hear the World alapítvány azon munkálkodik, hogy a művész augusztusi pécsi koncertje idején találkozhasson a magyar nagykövetekkel és a kezdeményezés résztvevőivel.

A neves nagykövetek mellett a Montreux Jazzfesztivál is csatlakozott a kezdeményezéshez. Az alapítvány ősszel a Művészetek Palotájában tartandó vasárnapi, Cifra Palota elnevezésű gyerekprogram egyik eseményéhez kapcsolódik. A mozgalom vándorkiállítását is itt szeretnék bemutatni, és fölállítanák a hangszigetet és a zenészdobozt, amely külföldön sikert aratott, továbbá ingyenes hallásszűréseket szerveznek az országban.

- A Balogh József vezette Beethoven-programmal, amelynek célja halláskárosult gyerekek zenei nevelése, egyelőre nincs kapcsolatuk
- válaszolták az MTI érdeklődésére.

-MTI-

[2008.04.16.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még