2025. augusztus 11. | hétfő | Zsuzsanna, Tiborc nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Gubik Petra főszereplésével debütál a Rebecca a Dóm téren
Gallusz Nikolett és Janza Kata váltja egymást a Rebeccában
A tépelődő lord: Dolhai Attila játssza a Rebecca férfi főszerepét
Szaszák Zsoltnál a rejtély kulcsa a Szegedi Szabadtéri Rebeccájában
Horror, realizmus és varázslat - páratlanul látványos Rebecca készül a Dóm téren
A tánc ereje egy sokoldalúságában klasszikus musicalben - Tihanyi Ákos koreográfus a Rebeccáról
Amerikai díva a Riviérán - Udvaros Dorottya is színre lép a Rebeccában
A főhősök támasza: Bálint Ádám a Rebeccában
Rebecca: képzelet és valóság határán
Füredi Nikolett csatlakozik a Rebecca csapatához
Rebecca: plusz előadás a Szegedi Szabadtéri Játékokon
Itt a Rebecca szereplőbeosztása: két Mrs. Danvers a Dóm téren
Elrajtolt A 3 testőr!
Kapcsolatok
Szegedi Szabadtéri Színpad

Új szereplő a Rebeccában: Szőcs Artur ismét a Dóm téren!

Elismert művész csatlakozik a Szegedi Szabadtéri Játékok Rebecca című produkciójához. A Levay-Kunze musical 2025-ös előadásain, július 18-án, 19-én, 20-án, 25-én, 26-án és 27-én Szőcs Artur formálja meg Jack Favell alakját.

Intrikusi szerepkörben tér vissza Szőcs Artur a Szegedi Szabadtéri Játékokra. A neves művész prózai és zenés szerepekben és rendezőként is tevékeny közreműködője a hazai színházi életnek, a Miskolci Nemzeti Színház Művészeti tanácsának tagja. A 94 éves csillagtetős teátrum közönsége eddig öt produkcióban találkozhatott alakításaival: a 2005-2006-os évadokban Újszegeden a János Vitéz címszerepét játszotta, majd 2007-ben debütált a Dóm téren, ahol két évadon át a Marica grófnő Liebenberg István szerepében láthatták a nézők. 2011-ben Valahol Európában Hosszújaként, 2014-ben a Háry János két szerepében, legutóbb, 2017-ben pedig Vízkereszt, vagy amit akartok című Shakespeare-vígjátékban Curio úr szerepében lépett hazánk legnagyobb színpadára.

A sokoldalú művész ezúttal a Szabadtéri Játékok egyik legjobban várt előadásához csatlakozik, a Béres Attila-rendezte Rebeccához csatlakozik, ahol Gubik Petra, Dolhai Attila, Janza Kata, Gallusz Nikolett, Udvaros Dorottya, Füredi Nikolett, Bálint Ádám, Szaszák Zsolt, valamint a szegedi és országos színpadok több kiválósága mellett lép színre. Medveczky Balázstól veszi át Jack Favell szerepét, új színekkel gazdagítva az úri társasághoz tartozó, ám stiklijeinek köszönhetően annak peremén lavírozó ficsúr szerepét. Favell a történetet holtában is meghatározó Rebecca kedvenc kuzinja, akit a rokoni szálakhoz mérten túlságosan is gyengéd érzelmek fűztek a Manderley-ház néhai űrnőjéhez. Kellemetlenkedésével, Rebecca rejtélyének firtatásával a főhősöket és más antagonistákat is ellenségévé tesz, szánalmas, fenyegető, de ugyanakkor humoros figura is lehet a közönség szemében.

Zenei anyag tekintetében is méltó feladat a színművész számára, a kiváló szerzőpáros ugyanis egy szinte revühangulatú, pikírt szólót írt a karakternek. A színész pályafutása során, akárcsak a Szegedi Szabadtérin, az ország több jeles színpadán is sikerrel jelent meg változatos operett- és musicalszerepekben, intrikus, bonviván, drámai hős és táncos komikus szerepekben egyaránt meggyőző, hangban is kidolgozott alakításokat nyújtva, így Favell szerepe is biztos kezekbe kerül nála.

Szőcs Artur már teljes erőbedobással próbál a Rebecca csapatával, a produkció vezető alkotói és nagyszerű színpadi partnerei útmutatását követve. A nézők hamarosan megismerkedhetnek az ő értelmezésében színre lépő karakterrel, és újra átélhetik, összesen hat alkalommal, a Daphne du Maurier regényén alapuló, nagyszabású musical izgalmait.

Jegyvásárlás

Szegedi Szabadtéri

 

 

[2025.07.06.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.08.02.]
gazda szolgáltatás [2025.07.29.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Lionel Richie koncertjén borsódzott a bőr, nosztalgiázott a közönség
A 76 éves (mégis...

Változik, de mindig önazonos - A Bánki-tó partján zúzott a Tankcsapda
A Tankcsapda...

Megnéztük Majkát és a Halott Pénzt a Siófoki Plázson - képek
Jennifer Lopez Budapesten is megidézte a múltat, miközben reményt adott a folytatáshoz
A világ egyik legelismertebb kortárs zongoraművésze Budapesten koncertezett
Minden, amit az Ugly Kid Joe koncertről tudni kell - megnéztük őket a Barba Negraban
Guns N’ Roses koncert Budapesten: három és fél óra a rock történelem főutcáján
beszámolók még