Nyári vámpírbál-sorozat Budapesten - kisorsoltuk a VIP-jegyeket
A musicalirodalom talán egyik legcsodálatosabb darabjának magyar változata 2013. szeptember 01-jén ünnepli 200. előadását. Azonban addig is, nyáron több alkalommal tombol a vámpírláz Budapesten.
Tíz évvel a bécsi ősbemutatót követően, Magyarországra is eljutott a teljes mértékben magánvállalkozásban bemutatott, akkor felújított, azóta is teltházas előadásokkal futó, látványos produkció. Külön érdekesség, hogy a magyar változatot láthatta 2009-ben ismét Bécs, majd 2010-ben Antwerpen, legutóbb pedig 2011 szeptemberében Szentpétervár közönsége is.
A Broadway-től Tokióig elsöprő sikert arató musical hazai verziója nemcsak a nézők és a szakemberek által, nemzetközi viszonylatban is az egyik legjobb Krolock gróf megformálójának tartott Egyházi Gézának, a profi szereplőgárdának, hanem a Kentaur által tervezett díszleteknek, kosztümöknek, és nem utolsósorban a produkció mögött álló, Simon Edit producer vezette, hozzáértő és lelkes csapatnak köszönheti egyértelműen nagymértékű és pozitív visszhangját.
|
További képekért kattints a képre |
A budapesti szereposztás folyamatosan bővül, és egyben fiatalodik: eddig közel 2600 fiatal művész vett részt a produkció meghallgatásain.
A lendületes, izgalomban, érzelmekben, harapásokban és humorban bővelkedő darabot a látványos táncbetétek, a varázslatos fénytechnika és a kiváló szereplőgárda együttes megléte teszik megunhatatlanul élvezetessé. A zeneileg és színészileg egyaránt kifogástalanul szereplő, méltán elismert Egyházi Géza mellett kiemelkedő alakítást nyújtó, a tánckarral többször is, egyenrangú partnerként remekelő, lenyűgöző arcmimikával és hangi betétekkel agáló Pirgel Dávid (Herbert) egy felejthetetlen este fő okozói.
A 2013. szeptember 01-jén a 200. előadással jubiláló magyar változat töretlen sikeréről a kezdettől fogva teltházas előadások, a szereplőgárda lankadatlan lelkesedése, a közönség kétségbevonhatatlan szeretete, valamint a külföldről érkező – nem csak fanatikus rajongó – nézők tanúskodnak.
A szívvel és lélekkel összekovácsolt produkció meghatározó szereplője a darab megálmodója, szülőatyja, Roman Polanski által a rendezéssel megbízott, a 2007-es vérfrissítést a magyar változaton végrehajtó, majd az azt azóta Bécsben, Antwerpenben és Szentpéterváron is adaptáló Cornelius Baltus, aki a zene.hu-nak adott, exkluzív interjúban beszélt „gyermekéről”.
— Nem mindennapi teljesítmény – kiváltképp Magyarországon – egy magánvállalkozásból finanszírozott produkciót közel 200. alkalommal is színpadra állítani és sikerre vinni. A Vámpírok bálját többször, különböző országokban rendezte. Mennyiben más, mitől különleges a magyar változat?
— Az eredeti, 1997-ben, Bécsben bemutatott változatot – amelyben társrendezőként működtem közre – vittem tovább Németországba, amit a varsói előadás követett, ahol már egy lengyel díszlet- és jelmeztervezővel dolgoztam. Magyarországon, 2007-ben, Kentaurral ugyanezzel az elgondolással láttunk munkához: magyar hatásokkal akartuk bővíteni, átalakítani a színpadi megjelenítést. Ez aztán annyira sikeresnek bizonyult, hogy 2009-ben a bécsi felújítást nem az eredeti, hanem a budapesti változat alapján csináltuk meg.
Talán az is számít valamit, hogy egyre közelebb kerülünk a darab helyszínéül szolgáló Erdélyhez. [Felnevet.] Valami oknál fogva a darabra gyakorolt magyar hatás nagyon pozitív volt, így ezt vittük tovább Szentpétervárra.
— Roman Polanski mennyire része a produkciónak?
— A berlini változat óta aktívan már nem vesz benne részt. Ott alkalmaztam először nagyobb változtatásokat, dolgoztam át egyes részeket. Ennek ellenére a mai napig kikérem a véleményét, intenzív kapcsolatot ápolunk, hiszen mégiscsak ő az egésznek az ősatyja. Nagyon hálás vagyok, hogy a tulajdonképpeni „gyermekét” rám bízta. Azonban a feladat, hogy határokon átívelően továbbvigyem, felneveljem ezt a gyermeket, rám hárul.
— Lesz folytatás?
— A Vámpírok bálja mindig folytatódik. Halálra nevetem magamat, hogy sokszor gondoltam, itt a vége, fuss el vége. A vámpírok azonban halhatatlanok, olyanok, mint a gaz: mindig a legváratlanabb időben és módon jönnek elő. Szerencsére még mindig érdeklődés övezi a darabot.
— Milyen a magyar művészekkel való közös munka?
— A művészek tehetségesek, élénkek és sikeréhesek, de ami a színházrendszert illeti… Nem teljesen értem, hogyan csinálják ezt Magyarföldön. Őszintén szólva furcsállom, hogy nincs támogatás, és ezért nincs elegendő pénz semmire. Komoly hiányosságot érzek a magyarországi képzésben is, fogalmi zavarok vannak a tekintetben, milyennek is kellene lennie valójában a musicalszínháznak. A színház alapvető törvényeit sem tanítják, hogy hogyan kell viselkedni, így például azt, hogy nem rohanunk csak úgy keresztül a színpadon. Egy kicsit olyan itt, mint a vadnyugaton. Ellenben nem okoz problémát, sőt, valahol szeretem, hiszen ez egyfajta kihívás számomra.
— Egyházi Géza a produkció robusztus oszlopa, igazi őskövület a darabon belül. Mennyire tartja kiemelkedőnek?
— Nemcsak magyarországi tekintetben kiemelkedő. Számomra, az általam látott, illetve rendezett Krolock-ok közül egyértelműen benne van a legjobb háromban. Emlékszem, hogy szinte a semmiből jött, és öröm látni, hogy mivé vált. Gyönyörű az előadása, amit minden egyes alkalommal rendkívüli módon élvezek.
— A Vámpírok báljának Magyarországon belül milyen fejlődési perspektívája van?
— Ez innentől kezdve kizárólag anyagi kérdés. Támogatással ez a show sokkal lenyűgözőbb, szó szerint fenomenális lehetne. Le a kalappal Simon Edit előtt a töménytelen mennyiségű rosszindulattal, mohósággal és irigységgel szemben tanúsított, lankadatlan kitartásáért. Mindenkinek a hasznára válna, ha határozott állami – anyagi és erkölcsi – támogatással lehetne működtetni egy ilyen, egyébként is sikeres projektet.
NYEREMÉNYJÁTÉK
Játssz és nyerj 2x2 VIP-belépőt a Vámpírok bálja június 21-ei, illetve június 22-ei esti előadására!
Iratkozz fel a musicalhírek hírlevelünkre és ezzel be is neveztél játékunkba. FIGYELEM! Amennyiben már kapod a hrlevelet, akkor automatikusan részt veszel a sorsoláson. A nyerteseket június 19-én sorsoltuk és emailben értesítettük.
Íme a nyertesek:
- június 21, péntek, 19.00 óra: S. Katalin
- június 22. szombat, 19.30 óra. M. Ágnes
Ennek a játéknak ugyan vége, de a hírlevélre érdemes lent feliratkozni, mert többször sorsolunk a feliratkozók között.
Szereposztás:
Június 21. 19.00
Krolock: Egyházi Géza
Sarah: Török Anna
Alfred: Pásztor Ádám
Professzor: Jegercsik Csaba
Chagal: Pavletits Béla
Magda: Sári Éva
Rebecca: Csóka Vasass Kinga
Koukol: Umbráth László
Herbert: Pirgel Dávid
Nightmare I.: Mező Márió
Nightmare II.: Táborosi Márk |
Június 22. 15.00
Krolock: Egyházi Géza
Sarah: Simon Boglárka
Alfred: Mihálka György
Professzor: Pásztor Ádám
Chagal: Pavletits Béla
Magda: Baranyai Annamária
Rebecca: Kokas Piroska
Koukol: Umbráth László
Herbert: Pirgel Dávid
Nightmare I.: Mező Márió
Nightmare II.: Táborosi Márk |
Június 22. 19.30
Krolock: Langer Soma
Sarah: Réthy Zsazsa
Alfred: Mihálka György
Professzor: Jegercsik Csaba
Chagal: Pavletits Béla
Magda: Sári Éva
Rebecca: Csóka Vasass Kinga
Koukol: Umbráth László
Herbert: Pirgel Dávid
Nightmare I.: Mező Márió
Nightmare II.: Táborosi Márk |
Június 23. 17.00
Krolock: Egyházi Géza
Sarah: Török Anna
Alfred: Pásztor Ádám
Professzor: Sándor Dávid
Chagal: Pavletits Béla
Magda: Sári Éva
Rebecca: Kokas Piroska
Koukol: Umbráth László
Herbert: Pirgel Dávid
Nightmare I.: Mező Márió
Nightmare II.: Táborosi Márk |
Piros csizmák: Varga Kinga, Horváth Zita, Finta Gábor / Fekete vámpír: Túri Lajos, Finta Gábor / Fehér vámpír: Ködmen Krisztián, Túri Lajos, Házi Tamás / Ensemble: Ajtai Beáta, Szegő Adrienn, Várady Viktória, Sterl Alexandra, Pethő Dorottya, Gyimesi Petra, Szabados Tímea, Mikecz Kornél (kórusvezető), Tiborcz Fanni, Tóth Jonathan, Lopusny Anna (Dance Captan), Szabó Anikó, Demeter Nóra, Nagy Sarolta, Sallak Petra, Sinkó Réka, Kaló Judit, Kiss Ernő Zsolt, Csepi Ádám, Kelemen Krisztián, Király Béla, Juhász Richárd
Lájk ha kedveled A Vámpírok bálja előadást.
Fotók: Papp Dénes
- Aigner Ivan -
[2013.06.19.]