2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Húsvét 2015: programok, jegyek itt
Húsvét a Budai Várban 2015 - jegyek, infok itt
Húsvét Szentendre 2015: programok a Skanzenben
Húsvét Debrecen 2015: programok itt
Húsvét 2015: hasznos infok Budapesten közlekedőknek
Húsvét 2015: várható időjárás
Húsvét 2015: a rendőrség is készül
Húsvét 2015: ünnepi műsorok a tévében
Húsvét 2015: Így telik az ünnep a Class FM műsorvezetőinél
Húsvét 2015: Mága Zoltán meglepetése a gyerekeknek
Húsvét 2015 program: jön a MOM Sport Piknik
Húsvét Szeged 2015: programok itt
Húsvét 2015 program: Bujákon kétnapos rendezvény lesz
Húsvét 2015: Erdő Péter bíboros ünnepi üzenete
Húsvét 2015 programok: Ópusztaszeren így ünnepelnek
Húsvét 2015: íme a boltok nyitvatartása
Húsvét 2016 - így locsolkodtak régen - video
Kapcsolatok
Húsvét 2015

Húsvét 2015: sokan itt töltik az ünnepeket

Idén is jól indult az év a szállásadóknak, már most 10 százalékos növekedés látható a tavalyi év első negyedévéhez képest a belföldi vendégforgalomban.

Az év első 3 hónapjában ismét bővülést tapasztalt a belföldi turizmusban a Szallas.hu, a következő időszaknak pedig újabb lökést adhatnak a 2013-ban feltöltött, május végén lejáró SZÉP-kártya összegek. A közelgő húsvéti hosszú hétvégén egyébként a wellness-kikapcsolódásé lesz a főszerep, sokan a fürdővárosokban töltik majd az ünnepeket.

Idén is jól indult az év a szállásadóknak, már most 10 százalékos növekedés látható a tavalyi év első negyedévéhez képest a belföldi vendégforgalomban, ráadásul 11 százalékkal többet költöttünk szállásra, átlagosan 48 204 forintot. „Ez utóbbi annak köszönhető, hogy egyre többen áldoznak nagyobb összeget – akár 50-100 000 forintot – belföldi szállásra. A családosok körében ugyanakkor tovább nőtt azok aránya, akik inkább apartmanban szállnak meg, ők idén eddig átlagosan 5000 forinttal költöttek többet – mondta Szigetvári József, a Szallas.hu ügyvezető igazgatója. – Az idei első negyedévben valamivel kevesebben fizettek SZÉP-kártyával, ugyanakkor a következő 2 hónapban ezen a téren növekedést prognosztizálunk, ugyanis a 2013-ban feltöltött összegeket május 31-ig lehet felhasználni.”

Vendégforgalom tekintetében még mindig Budapest és Eger vezet, a fürdővárosok népszerűsége viszont csökkenést mutatott az idei év első 3 hónapjában. A Szallas.hu statisztikái szerint Sárvár, Hévíz és Zalakaros is kikerült a 10 legnépszerűbb település rangsorából. Miskolctapolcát viszont egyre több fürdőzni vágyó választja, ennek köszönhető, hogy idén először kapott helyet a top10-ben. „Szemmel láthatóan nőtt a programturizmus és az aktív, városnézős pihenés iránti igény a magyarok körében, ráadásul ennek az idei, enyhe téli időjárás is kedvezett” – magyarázta Szigetvári József. Ezt bizonyítja az is, hogy Győr és Debrecen idén először tudott bekerülni a 10 legnépszerűbb úti cél közé, illetve Pécsre és Szegedre is többen látogattak el.

A húsvéti hosszú hétvégén viszont sokan inkább egy wellness-hotelben pihenik ki magukat, a szállásfoglalások alapján a fürdővárosok közül a legtöbben Miskolctapolcát, Hajdúszoboszlót és Egerszalókot választják. A többség 2 éjszakára marad, és átlagosan 41 000 forintot szán az ünnepi szállásra. A Szallas.hu adatai szerint a húsvét mintegy 70-80 százalékkal nagyobb forgalmat hoz egy átlagos áprilisi hétvégéhez képest. A húsvétra egyébként a szállodák többsége külön programmal készül: az ilyenkor megszokott ünnepi menün kívül többek közt plüssnyuszi szépségverseny, tojásvadászat, zenés nyusziváró, valamint locsolóbál várja a vendégeket.

Akadnak persze olyanok, akik már a nyaralásukat szervezik: a Szallas.hu előfoglalási adatai szerint idén rekordmértékben előrelátó a magyar, az elmúlt évekhez képest 51 százalékkal magasabb a nyári szálláshelyek foglaltsága. A külföldi úti célok tekintetében továbbra is Horvátország a legnépszerűbb a magyarok körében, a legkedveltebb városok pedig Medulin, Vir és Zadar. „A nyári foglalások alapján az is látszik, hogy egyre többen terveznek romániai utazást is, ők legtöbbször a parajdi sóbányát és a székely üdülővárost, Szovátát veszik célba” – tette hozzá a Szallas.hu ügyvezetője.

[2015.04.03.]

Megosztom:


	Húsvét 2015: ünnepi műsorok a tévében
Húsvét 2015: ünnepi műsorok a tévében

A kereszténység legnagyobb ünnepére a közmédia is méltó...


	Húsvét 2015: várható időjárás
Húsvét 2015: várható időjárás

Megnéztük milyen lesz az időjósok szerint az idő húsvétkor.

Húsvét 2015: Mága Zoltán meglepetése a gyerekeknek

Az észak-olaszországi Cremonából származó...


	Húsvét 2015 program: jön a MOM Sport Piknik
Húsvét 2015 program: jön a MOM Sport Piknik

Kikapcoslódás kicsiknek és nagyoknak.

 Húsvét Szeged 2015: programok itt
Húsvét Szeged 2015: programok itt

Jöjjenek a húsvéti program: ezt kínálják Szegeden.


	Húsvét 2015: programok, jegyek itt
Húsvét 2015: programok, jegyek itt

Összeállításunkban 2015-ös Húsvét programokat gyűjtöttünk...


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még