2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Képgalériák
Férfias sokszínűség

Férfias sokszínűség - interjú három sármos zenésszel

3. Magyar Bálint

Merci karácsonyi reklám, Elmo, Jégvarázs – csak egy kis felsorolás abból a sokból, ahol Bálint hangját hallhatjuk. A lentiben született színész-szinkronszínész élete valamilyen módon mindig összekapcsolódott a zenéléssel, s a zene szeretetével. Miután felköltözött Budapestre, elvégezte a Zeneakadémia opera szakát; Milánhoz hasonlóan ő is bariton. A Madách Színház társulatának tagja, ahol többek között Az operaház fantomjában is láthatták eddig a nézők Raoulként.

„A Zeneakadémia után vágytam a klasszikus zenei felkérésekre, de a musical világa szippantott be. Nem ijedtem meg, mert a zene minden stílusban hatalmas erővel bír, és azért olykor volt esélyem egy-egy klasszikus zenei fellépésre is” – árulta el Bálint, akit a szinkron berkein belül is megtaláltak az énekes karakterek a rajzfilmek világából.

„Mondhatom, bármibe is kezdtem, a zene befurakodott mindenhová. A legjobb, hogy a rajzfilm-szinkronizálás segít egyfajta rugalmasságot tartani a hangomban, egyelőre nem érzem, hogy akár a beszéd-, akár az énekhangom ne tudna bármilyen stílushoz rövid időn belül alkalmazkodni, ha éppen váltanom kell a stílusok között. Klasszikus, rock, pop, musical, vagy az épp életem nagy részét kitöltő jazz.”

Tavaly év elején ónagy változás történt az életében: Gájer Bálintot váltotta énekesi poszton a Group'n Swing zenekarban. Színpadi tapasztalatainak s sokszínűségének köszönhetően egy merőben más karaktert tud hozni koncerteken, mint amit eddig láthatott a közönség, akik hamar elfogadták őt új frontembernek, s az ide DAL-ban már vele mutathajta meg a zenekar, mit is tudnak, hiszen a “Szeretni fáj” bekerült a legjobb 30 produkció közé.

„A zenekarral végre úgy érzem, ráléptem egy útra, ami a saját magam fejlődése/fejlesztése által elég hosszúnak tűnik, a szó legjobb értelmében. Soha nem gondoltam, hogy magamat bárkihez hasonlítanom kellene, azzal meg általában nem törődöm, hogy más hasonlít esetleg engem valakihez” – mesélt a kezdeti időszakról.

„A zenekarban a közös munka nagyon jó, érzékelem ezt a hangulaton, a koncertek utáni beszélgetéseken, borozgatásokon. Valamint érzem, hogy teszek azért, hogy fejlődjek, és ez hallható más számára is. Réka eleinte távolságtartó volt – egy nőnek ilyennek is kell lenni –, hiszen egy színpadi kapcsolat is úgy alakul, mint egy párkapcsolat. Csiszolódás, egymás megismerése, mindez egy folyamat. Mondhatom, ez a kapcsolat is fejlődik, alakul, igyekszem megbeszélni mindent, ami szakmailag, emberileg fontos ahhoz, hogy működni tudjak vele és a többiekkel.”

Videolink: Group'n Swing – Szeretni fáj

Következő koncertek:

Group'n Swing – január 15. 21:00 Orfeum
Balázs Elemér Group – január 28. 20:00 Budapest Jazz Club
Balkan Fanatik – február 13. 20:00 Akvárium

Fotók: Barta Imre (Group'n Swing)
Vígh György (Madár Tamás)

Írta: Rosta N. Napsugár

[2016.02.05.]

« előző oldal  (3. oldal)  

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még