2020. május 31. | vasárnap | Angéla, Petronella nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
Oldal.info

 
 
 

Pénteken folytatódik a Fölszállott a páva - jön a negyedik elődöntő

A negyedik, utolsó elődöntővel folytatódik a Fölszállott a páva idei gyerekévada, péntek este ismét tizenkét produkciót láthatnak a nézők.

    A Duna Televízióban 19 óra 30 perctől sugárzott műsorban a gyerekek ezúttal is négy kategóriában - énekes szólisták és énekegyüttesek; hangszeres szólisták és zenekarok; táncos szólisták és táncospárok; néptáncegyüttesek - mérhetik össze a tudásukat. Az előző évekhez hasonlóan 48 produkció áll a Fölszállott a páva színpadára, karácsony előtt pedig kiderül, kik lesznek a kategóriák legjobbjai és ki lesz 2019-ben a nézők kedvence.


    A negyedik élő adásban a táncos szólisták és táncospárok között Busai Bori és Makula Zoltán (Jászberény), Lipusz Bendegúz (Zalaegerszeg) és Sándor Benjámin Solt (Szekszárd) mutatkozik be.

    A táncegyüttesek közül a kistarcsai Pannónia Néptáncegyüttes Barkóca csoportját, a szennai Zselici Dönögéket és a miskolci Szinvavölgyi Prücskök Néptáncműhelyt láthatják a nézők.

    Az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában a Kumánovich testvérek (Horvátzsidány) mellett Ölveczky Emma (Érsekcsanád) és a Szejke Barka testvérpár (Hódmezővásárhely) lép színpadra.

    A hangszeres szólisták és zenekarok közül a Legényes zenekar (Eger), Maier Cseperke (Rátka) és Nagy Bálint (Kaposszerdahely) adja elő produkcióját.

    A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.

    A műsorban egy különleges produkciót, a fennállásának 30. évfordulóját jövőre ünneplő sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttest láthatják a nézők. Az erdélyi együttes a Szerencsekrajcár című mesedarab részletét mutatja be.

    A MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.

    A jövő héten az első középdöntővel folytatódik a műsor. A szabadkártyák sorsáról a középdöntőkben már a nézők szavazhatnak.


MTI

[2019.11.28.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Noa énekstudió szolgáltatás » oktatás [2020.05.20.] apróhirdetés
Otthoni játékok
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu





beszámolók még