Százötventagú zenekarral lépett fel a világrekordra készülő akrobatapáros
Egy akrobatikus produkcióhoz alapvetően hozzátartozik a zene. A muzsika vezeti a nézőt az előadáson. A dallamokat és ritmusokat a Rippel fivérek is szívesen használják a műsorukban, de magánemberként is jó barátságban vannak a muzsikával.
– Dolgoztunk már
Ennio Morricone, Vangelis, Terminator, Mátrix, Kosheen, vagy
Missy Eliott zenékre, sőt arra is volt példa, hogy komolyzenére kellett bemutatni a produkciónkat. Ezt az Andrea Bochiellivel közös koncerten adtuk elő, ahol százötventagú szimfonikus zenekar játszott egy gyönyörű, lassú lírai zenét. Hihetetlen élmény volt! – árulta el a Zene.hu-nak a
Rippel Ferenc, aki testvérével Viktorral javában készül az ötödik világrekordjukra, amire október 22 -én kerül majd sor.
Ezt a rekordot a száguldás, a motorok és a vadság szavakkal lehet jellemzi, amihez leginkább rockzene illik. Ezért a fiúk végül az Ac/Dc és a Metallica mellett döntöttek.
Ferenc kérdésünkre elmondta: – A zene a minden. A zene navigálja végig a nézőt azon az úton, amit mi kijelöltünk. A zene az a kifejezés, ami csukott szemmel is élvezhető, de ha a produkciónkat hozzátársítják, akkor egy teljes audiovizuális élményt teremtünk, amitől úgy emlékeznek ránk a nézők, hogy ez a két őrült fiú ismét egy csúcsdolgot alkotott.
Maganemberkent Viktor rap es reggae rajongó, de a magyar zenéktől sem irtózik, ha az
Irigy Mirigy, vagy esetleg
Ganxsta Zoli. Ferenc pedig zene műgyűjtő, mar többezer CD-vel rendelkezik és ezek között elsősorban a liraibb zenek szerepelnek, mint
Enya, Enigma, Norah Jones, de a kedvencekhez tartozik meg bármilyen lounge vagy drum and base szerzemény!
- Bíró Zsolt -
[2006.09.24.]