2024. december 23. | hétfő | Viktória nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolatok
Pink Floyd
Legnépszerűbb csengőhangok

Bravo Pink Floyd! 28 éve emelték A Falat és még mindig áll

1982. július 14-én mutatták be Alan Parker rendezésében "A fal" című filmet, mely a Pink Floyd három évvel korábban megjelent azonos című lemezéből, lemezéről táplálkozik. Az albumot a Rolling Stone magazin minden idők 87. legjobb kiadványának választotta, a mozi pedig…

Zeneileg nagyjából egyezik a két mű, a vázon nem is változtattak, viszont az abba beékelődött dolgokon igen (a hangszerelés szimfonikusabb lett, néhány dal vokáljába gyerekkórust tettek, de volt, amit lerövidítettek, átmixeltek, stb…)

A PF muzikális munkájára a progresszív rock sémáját húzzák, ezért mi a filmről mondhatnánk azt, hogy a metaforák progressziója tölti ki az egészet.

Rövid történet

Pink, a fiktív antihős élete áll a középpontban, akinek a fejlődését és életútját láthatjuk. Negatívumának oka, hogy a társadalom mindig elnyomta, apja meghalt a II. világháborúban, anyja utolsó várként belé kapaszkodott, nem engedte el sehova, túlságosan védelmezte. A főszereplő saját fantáziájába menekül és egy képzeletbeli falat épít maga és a külvilág közé. Minden rossz dolog, ami vele történik az életben, csupán egy újabb tégla a falban.

Sokat töpreng, hogy jó-e ezt a szerkezetet tartani, majd úgy dönt, hogy felfüggeszti a munkálatokat, híres rocksztár lesz és megnősül. Balul sül el ez a projekt, mert állandóan turnézik, mindenkivel távolságot tart, végül pedig megcsalja a nejét. Innentől fejeződnek be a fal építésének gyerekkorában elkezdett munkálatai.

Lassan megőrül, rászokik a drogokra, de hogy tudjon koncertezni, szert adnak neki, amitől olyanokat kezd látni, hogy ő egy fasiszta diktátor, az esemény pedig egy neonáci gyűlés, embereit a haszontalan tömegre engedi. Furdalja a lelkiismerete, ezért bíróság elé állítja magát, ahol arra ítélik, hogy rombolja le a falat…

Néhány érdekesség

Mindössze két számot nem használtak fel az eredeti VHS-en kiadott ’The Wall’-ban. A ’Hey You’ és a ’The Show Must Go On’ a rendező és a Pink akkori basszusgitárosa, Roger Waters film-filozofikus vitája miatt maradt ki. Ezek a dalok a kibővített változatokba kerültek be.

Töretlen az alkotás népszerűsége, hiszen egy 2005-ös DVD éves toplistán a 10. helyre volt elég az akkori több mint 20 esztendős mű. Persze ez idézőjeles, mert nem jelenti azt, hogy erre a mozira, ha lehet csak így említeni, bármikor is úgy fogunk emlékezni, mint egyre a sokból, hiszen a mondanivaló és a tartalom szép keverékében egy lett a sokból.

-Fábián Tamás/Wikipedia.hu-

[2010.07.14.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
AZONNALI PRIVÁT ONLINE HITELEK szolgáltatás [2024.12.18.]
EXPRESS HITELEK 30 PERCEN BELÜL szolgáltatás [2024.12.16.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Happy metal party az Analog music hallban
Happy Heavy Metal, azaz Freedom Call klub koncert az...

A cselló metal királyai újra elvarázsolták Budapestet - Apocalyptica koncert a Barba Negraban
A...

Phoebe és Jason: Egy elfojtott szerelem története 
Szabó Kimmel Tamás és Hermányi Mariann David Mamet drámájában a Centrálban - képekkel
Melodikus death metal szeánsz a Barba Negraban
Elbúcsúztunk a Sepulturatól  
Az olasz életérzést Budapesten is megmutatta az Il Volo
beszámolók még