Sláger a legnépszerűbb rádió? Szavazz!!
Hallgatsz rádiót? Ha igen, akkor milyet? Szavazz a zene.hu főoldalán!
Kimegy valaha a rádiózás a divatból (vagy nár nem is divat igazán)? Mindenesetre úgy tűnik nem áldozik le még egyhamar a zenehallgatás eme formájának. Kíváncsiak vagyunk, hogy olvasóink milyen csatornákat részesítenek előnyben.
Petőfis vagy, vagy inkább slágeres?
A Slágert és a Danubiust a nagy, országos adók között tartjuk számon, éppúgy, mint a Petőfi Rádiót. De lefogadnám, hogy talán senki sem állította még be magának a magyar közszolgálati adót. Mindeddig, hiszen a Magyar Rádió 2-es csatornája megújult. Az apró, tapogatózó változások helyett a problémát a gyökerénél ragadták meg: új arculat, megszűnő műsorok és olyan zenéké a repertoárban, ami nem igazán szerepel a "két nagy" "választékában". Fel tudja-e venni a versenyt - az immáron MR2 - Petőfi nevű adó - az örökzöld slágerekkel és az "igazi változatossággal"?
Helyi rádió vs. országos csatorna
Vajon az átlag rádióhallgató kiábrándult az gyér országos adók (értsd: mindenhol fogható) felhozatalából? A helyi rádiók kisebb közösségnek szólnak, de talán jobban ki tudják szolgálni a különböző zenei stílusok kedvelőit. Természetesen vannak olyan települések, ahol nem nagyon vannak még helyi adók és csak az országos rádiókat lehet hallgatni. A fővárosban más a helyzet: egymást érik a különböző stílusú, arculatú adók.
Online hallgatnivalók
Az internet és a széllessáv elterjedésével egyre nagyobb számban jöttek létre netes rádiók. Európa nyugati felén (pláne az USA-ban) egyre jelentősebbek a néhol milliós hallgatószámmal működő internetes rádiók. A technológia nagy előnye, hogy szinte bármilyen zenét játszó (vagy akár beszélgetős) adót lehet hallgatni. Meg sokkal könnyebb és olcsóbb is indítani egy-egy zenei csatornát. Vajon a sok kicsi netes adó lenyomja a profitot hajhászó kereskedelmi rádiókat?
De az is lehet, hogy egyáltalán nem hallgatsz rádiót. Nem is hallgattál, és nem is fogsz. Szavazz!!
-nagymester-
[2009.05.29.]