Nem okozott tragédiát az Operaházról lezuhanó szobor
Érdekes történetek a Magyar Állami Operaházból, amiről ma is sokan beszélnek.
Óriás robaj reszkettette meg 1939. január közepén délután az Operaház környékét. Az első pillanatban senki sem tudta, hogy mi történt: a Hajós utca sarkát porfelleg borította.
Kirohantak a színházból a munkások, a sarki kávéházból a vendégek és látták, hogy az Operaház épületének a homlokzatáról esett le egy körülbelül másfél méter magasságú szobor, leszakítva a párkányzat egy darabját s erősen kicsorbítva a szfinx mögött gránit lépcső két fokát. A lehulló alkotás senkiben sem tett kárt.
Fillérekért vették a látványosságot
A Magyar Királyi Operaház építése 1875. október 11-én kezdődött. Az építők már ezen a napon tudták, hogy minden beépítendő anyagot, berendezést és szakipari munkát csak hazai, a Magyar Királyság területén működő vállalkozótól rendelnek meg.
A ház legendás csillárja Mainzban készült és 12.000 forintért vásárolták, és 1884 nyarán szerelték fel a nézőtér mennyezetének közepén található füstelvezető szellőzőkürtőbe, melyet két darab acél sodronykötél tart. Eredeti és mai állapotában is egy kézi csörlő segítségével engedik le a földszinti nézőtéri székekig. A 21 mázsás csilláron jelenleg 220 db fényforrás működik.
Ajánljuk! A nyerő ötlet! YouTube videóból mp3!
- Bíró -
[2009.03.26.]