1980 januárjának egy ködös reggelén, a két főhősnek egyszerre támadt az a gondolata, hogy most azonnal egy zenekart kell alapítani, mindenféle zenei tudástól függetlenül. Még ott, a legendás Néva étteremben meg is alakult a Süket Fül Band. A névadás után már csak néhány apró részletkérdés volt hátra a világhírnévig. Az egyik ilyen kérdés, a zenekar felszerelése volt. Ennek megteremtése az akkori tervek szerint, ismerős, és ismeretlen emberek adományaiból történt volna. Az első komoly előrelépés az volt, amikor 600 forintért sikerült beszerezni egy dobfelszerelést. Megkezdődtek a próbák, amik abból álltak, hogy minden próbán különböző színűre festették át a dobot. Mire a színskálát kellőképpen kimerítették, a zenekar is megszűnt, hogy rövidesen poraiból újjá születve nagy lendülettel megkezdje pályafutását.
1980 szeptemberének egy esős délutánján újabb lépés a világot jelentő deszkák felé. Sikerült beszerezni az első MV-3 típusú erősítőt. Mindenki boldog volt, bár mai szemmel egy kissé indokolatlannak tűnik az akkori jókedv. Közben a kezdeti polihisztori zenetanulás a tagok között kezdett szétválni. Lett gitár, és gitáros, lett basszusgitár és basszusgitáros, és ráadásul tanulták a zenét., bár autodidakta módon.
Még az őszön csatlakozott a csapathoz néhány idősebb zenész, sőt az első koncert is elérhető közelségbe került, egy szilveszteri mulatság formájában, de szerencsére a rendezők időben lefújták. Mindenképpen különös élmény lett volna mindenki számára, azt a három dalt, amit akkor játszani tudtunk, hallgatni 8-10 órán keresztül.
1981 tavaszán, úgy este fél nyolc tájban megtörtént a tűzkeresztség. A zenekar harmad magával koncertet adott. A fellépés nem a legszebb pillanatai a csapatnak, de talán arra jó volt, hogy néhány későbbi dalszöveg alapjául szolgált, és a későbbi dobos felfigyelt a zenekarra. Ez a korszak szerencsére nem tartott túl sokáig, az idősebb zenészek lassan nyugdíjba mentek, meg szociális otthonba, így nem sikerült a zenekar lendületét visszafogni.
1981 nyarától az együttes becsületes neve MagánPraxis, már az új, és egyben a jelenlegi dobossal, énekessel. Billentyűs is került a csapatba, aki a b betű helyett gyakran nevezte hangszerét pillentyűnek,….csak úgy. Közben folyt az élet az akkori Kun Béla (ma Eötvös) gimnáziumban, …..és tanult zenélni a zenekar. A próbatermek változatosak voltak, garázs, gimi - osztályterem az akkori gimnázium igazgatójának engedélyével (és ez akkor nagyon nagy szó volt), OVIT fogadó állomás, és temetkezési vállalat koporsó raktára (ez komoly!!!) Ezen korszak érdekességei közé tartozik, amikor a basszer ujjai beszorultak a húrok alá, illetve, hogy a gitáros feltalált egy speciális szájgitárt……fazékból, de nem lett belőle szabadalom.
1982 tavaszán megtalálták egymást az akkori TVK ifjúsági klubbal, mely egymásra találás a zenekar és a klub számára is a kiteljesedést jelentette. A klub köszönhetően vezetőjének, teljes hátterével támogatta a MagánPraxist. Ezáltal felgyorsult a zenealkotás, és egyre több fellépést tudott vállalni a Praxis. Számtalan egyetemi klub (RockWell, BFK, Bercsényi…stb) szívesen látott vendége volt az együttes. A klubélet is szerves részévé vált a zenekar mindennapjainak, sőt, a klub a zenekar törzstagsága idején lett Mobil ifjúsági klub, és számtalan országos klubtalálkozó győztese. Havonta volt koncert, és ezeken a koncerteken, nem mindig volt tök sötét a kezdéskor, így nem minden alkalommal estek át saját hangszereiken, erősítőiken, a sötétben a színpadra lépő zenészek. A zenekar két énekese ontotta, a jobbnál jobb szövegeket, a zenéről pedig szokatlan mód, a zenészek gondoskodtak.
1983 valamikor úgy tavasszal előzenekarként játszik a csapat Polgáron az LGT előtt, ahol a „NAGYOK” (Presser, Karácsony, Somló, Solti) elismerő szavait is kivívták, a közönség szeretetén kívül. Pedig majdnem az LGT lett a szólógitáros kísérő zenekara. A takarító néni végül is meggyőzhetőnek bizonyult, hogy attól, hogy Demeter Viktor telefonál, még nem azt kell kiírni, hogy Demeter Viktor és az LGT.
1983 június valamikor szombaton, Budapesten a Műegyetem Bercsényi kollégiumában az Európa kiadó előtt…..ebben a formában ez az utolsó koncert, Jani a dobos két nap múlva érettségizik. Ő ezért sietett haza. Egy baráti zenekar énekese viszont a fogkeféjét hagyta otthon, ő meg ezért.
1984 valamikorja, erre nem tudok pontos dátumot. Sőt lehet hogy ez is 1983 valamikorja. A Start-Omega hanglemez pályázaton elindult a csapat maradéka, trió formában, mint NewMP, ahol az MP a MagánPraxisra történő konkrét utalásféleképpen jelent meg.
A végeredmény….koncert lehetőség a legendás Budai Ifjúsági Parkban, közönség, és a szakma előtt. Nagyon nagy élmény volt, akár kislemez is lehetett volna a dologból (és ez abban az időben nagyon nagy szó volt). A zenekar ekkor volt utoljára valamiféle MagánPraxis formában színpadon.
2007 szeptember 22 újra egy fedél alatt, ahol mindenkiről kiderül, hogy ők is….