2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Nagy Találkozás: Fekete Pákó is ott volt az esküvőn - fotóval
Tévedett az énekesnő! Fekete Pákó gyereke átaludta a Ramazurit
Újabb énekessel bővül a Celeb vagyok.... csapata - érdekes fotókkal
Fekete Pákó megérkezett a dzsungelbe - interjú a meglepetéssel
Kapcsolatok
Fekete Pákó (Oludayo Lapite)

Megtudtuk Pákó első művésznevét - csak röhögtünk

Érdekes, hogy az április 17-én születésnapját ünneplő népszerű celeb-énekes először nem Fekete Pákó néven kezdte "karrierjét". Hogy miért nem az első ötlet jött be? Cikkünkből kiderül.

Egy új produkciónál a legfontosabb egy jól csengő név megtalálása, nem volt ez másként a Magyarországon népszerű - 1969. április 17-én Nigériában született - Lapite Oludayonál sem. Megtudtuk, hogy a Fekete Pákóként ismert fiatalembert először nem ezen a néven akarták bevezetni a zenei bizniszbe. 

A sztori eleje még 1994-re nyúlik vissza, Lapite - nővéréhez hasonlóan - ösztöndíjjal érkezett Magyarországra és az ELTE-n nemzetközi jogot hallgatott. Teltek a napok, Pákó élvezte az egyetemisták életét, de rájött hogy nem jó ez így, váltani kell. Ráeszmélt, hogy őt csak a zene érdekli. Ez kézenfekvő volt, mivel hatéves kora óta a hangjegyek birodalmában él és Nigériában számos profi zenekarban játszott, mint kongás és énekes.

Magyarországon a - ma már nem létező - Afro Bongo tradicionális afrikai zenét játszó csapatban szerepelt először, később kongashow-val járta az ország több klubját.

Az előadónak eddig három lemeze jelent meg, a Kislány, vigyázz! (2002), a Kombiné (2005) és a A Csoki Csak A Szádban Olvad. A korongokon olyan magyar mulatós dalokat válogattak, amelyekre jól lehet kongázni.

A fránya kiejtése megint gondot okozott

Eleinte nem volt könnyű dolog a zenészpályán elindulnia, de végül találkozott az egyik kis kiadó embereivel. Ők adtak neki „nevet”, bár eredetileg Fekete Palkónak szerették volna elnevezni, de mivel ezt nem tudta rendesen kiejteni, ezért a Pákó mellett döntöttek.

Érdekes, már-már az anekdota kategóriába tartozik, hogy a botrányhős weboldalán éveken keresztül a Hírek rovatban „Pákó tegnap este megölt egy legyet véletlenül! ” információ szerepelt.

A honlap ma már megújult és az a „hír” lekerült az oldalról és szépen sorakoznak az újdonságok a Didikirályról. Április közepén a legaktuálisabb, hogy a népszerű lemezlovassal, Hamvai PG-vel elkészült Pákó új dala az Akamalago, ami ingyen letölthető a feketepako.hu-ról.

Pákó szerepelt az RTL Klub sikerműsorában, a Celeb vagyokban, ahol jó kapcsolatba került Delhusa Gjonnal. A zene.hu-nak adott interjúban erről is mesél Gjoni.

- Bíró Zsolt -

[2009.04.18.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még