Gondoltad volna, hogy Mike Oldfield közel van a 60-hoz?
Ismét elsöprő sikerek
Később a Warner Musichoz szerződött. Régebb óta dédelgetett tervét valósította meg először, 1992-ben kiadták a Tubular Bells II-t. A lemez hatalmas kritikai és közönségsiker. Az eredeti Tubular Bells szerkezetét és főbb témáit költözteti új köntösbe, de legtöbb darabja teljesen új kompozíció. A következő, 1994-es The Songs of Distant Earth című instrumentális album Arthur C. Clarke egyik sci-fi regényét zenésítette meg.
A hatásos zene mellett érdekessége, hogy egy számítógépes játék is tartozott hozzá. Ezután kelta népdalokat és népdal ihletésű szerzeményeket tartalmazó lemezzel jelentkezett (1996 Voyager). Ez utóbbinak sikere azonban megintcsak mérsékeltebb, ezért Oldfield újra előveszi legsikeresebb témáját:
Négy évvel később megjelent a Tubular Bells III. A lemez nem követi olyan szorosan az eredeti Tubular Bells vonalát, mint a Tubular Bells II, de a főbb témákat azért itt is fel lehet ismerni. Több helyen érezhető a techno hatása. Egy korábbi, de ki nem adott dal is található a lemezen, a Man In The Rain című szerzemény stílusában a Moonlight Shadow-ra hasonlít.
Az új évezred elején Oldfield néhány programozóval megtámogatva számítógépes játék fejlesztésével kezdett foglalkozni. 2002-ben jelent meg a játék, és vele egy tokban inkább csak ennek kísérőzenéjeként a Tres Lunas album. Bár ez a zene is instrumentális, egyre kevéssé emlékeztet a korábbi Oldfield munkákra, egyszerűbb felépítés és dallamok, szintetikusabb hangzás jellemzi.
A Tubular Bells 30. évfordulójához közeledve újra felvette az eredeti albumot, hogy a korábbi technikai hibáktól mentes felvételt hozzon létre (Tubular Bells 2003). Közben továbbra is fejleszti számítógépes játékát. 2005-ben a Tres Lunashoz hasonló zenével jelentkezik dupla lemezen, Light + Shade címmel. Tavaly önéletrajzi kötetet jelentetett meg, Changeling címmel. Ez év márciusában jelent meg Music of the Spheres című, klasszikus zenei albuma.
Ajánljuk! Mike Oldfield 3 legnagyobb slágere - szerintünk
– forrás:hu.wikipedia.org –
[2009.05.15.]