2024. november 21. | csütörtök | Olivér nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
A Balázs Elemér Group az MTV-n
Szerdán indul a Jazz Fesztivál Budapesten
Magyar örökzöldeket dolgoz fel Balázs Elemér
Friss, ropogós, magyar: a legújabb hazai kiadványok
Kedvencekkel bővül a Dés László összkiadás
Kapcsolódó Kiadványok
Winand Gábor: Fabulas
Kapcsolatok
Winand Gábor
Elsa Valle
Ramón Valle
Eric Vloeimans
Legnépszerűbb csengőhangok

Mesék a barátságról Winand Gábor segítségével

Fabulas – a nagyon igényes papírtokban prezentált lemez címe önmagáért beszél: mesék, történetek hangzanak el rajta, egy igazán különleges és karakteres trió tolmácsolásában.

A történetek összekötő kapcsát Elsa Valle, a hazánkban élő, kubai származású énekesnő jelenti, ugyanis rajta keresztül ismerkedett meg, és kezdett közös munkába testvére, Ramón Valle és férje Winand Gábor. A zongora-ének duóban már 2007-ben is fellépett Budapesten, hozzájuk csatlakozott később Eric Vloeimans holland trombitás, aki már régi zenésztársa Ramón Vallénak. Így, trióban 2008 őszén mutatkoztak be a MOL Budapest Jazz Fesztiválon, a később lemezre rögzített anyaggal.

Winand Gábor énekest a magyar jazz-rajongóknak nem kell bemutatni, hiszen Babos Gyulával, Balázs Elemérrel, Vukán Györggyel is dolgozott együtt, továbbá szerepelt a Trio Stendhalban és az ESP zenekarban, hogy csak a néhány fontosabbat említsünk, de sokat játszik feleségével, Elsa Valléval, Szakcsi Lakatos Bélával és nemzetközi zenészekkel, és nem utolsó sorban saját kvartettjében.

Ramón Valle kubai zongorista tehetsége már fiatal korában megmutatkozott, és első munkáit hazai zenészekkel közösen végezte, Levitando című első lemeze 1993-ban jelent meg. Már ekkor kibontakozó sajátos stílusát nem elsősorban a kubai jazz, inkább a kifejező, lírai játék jellemzi. Európába való áttelepülése után (1998) számos országban turnézott nagy sikerrel, továbbá zeneszerzőként, hangszerelőként is bizonyította tehetségét.

A trombitás, Eric Vloeimans az igen erős holland jazz művelői között is kiemelkedik eredeti, sokszínű játékával, amely technikai tisztasága mellett megmaradt kísérletezőnek, akár humorosnak. Holland, amerikai és más nemzetközi produkció szereplője volt az elmúlt időkben, Donald Byrdtől Bugge Wesseltoftig.

Megvan az összhang

Három erőteljes, markáns zenész alkotja tehát a triót, de mégsem kell attól félni, hogy szétesnek a kompozíciók, illetve túlsúlyba kerül valamelyik hangszer (beleértve az énekhangot is). A zenei alapokat a duóként korábban már bizonyított Valle-Winand kettős építi fel, erre Vloeimans számára azt is mondhatnánk, csak fel kell tenni a díszítést.

A trombitajáték azonban úgy tudja kiegészíteni az énekhangot, néha unisonoban támogatva, néha finom improvizációkkal válaszolva arra, hogy teljes értékű részévé válik a zenének, maga is bekapcsolódik a mesemondásba. A Bulgarian love song bevezetőjében öröm hallani Winand fuvolajátékát is.

A helyenként latinos, máshol klasszikus zenei elemeket felvonultató dalok nagyobb részét Winand Gábor szerezte, a többi részét Ramón Valle jegyzi, illetve igazi gyöngyszemként egy Ernesto Lecuona feldolgozás (Siboney) is megtalálható a lemezen, Valle hangszerelésében.

Olyan zenét hallunk a lemezen, amely első hallgatásra elbűvöl, magával ragad saját varázslatos világába, nyugalommal tölt el, játékosságával mégis végig fenntartja figyelmünket; a három mesemondó türelmesen és komolyan tanít történeteivel. Nyári éjszakákon, nyitott ablaknál, vagy akár télen, egy szép vörösbor mellett is érdemes hallgatni, és minél többször tesszük föl, annál több részletét tárja elénk a fabulák összetett, de mégsem bonyolult világának.

– Takács Miklós –

[2009.06.23.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
A sürgos egyének közötti kölcsön kínálat szolgáltatás [2024.11.21.]
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.21.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még