Könyvek, amiket nem érdemes kihagyni 1.
Olvasnivalót ajánlunk, természetesen maradunk a zenei vonalon. Elsőként Zenei lexikon gyerekeknek könyvre hívjuk fel a figyelmedet.
A Zenetörténet gyerekeknek című kötetben Klári és Frici, a két zenekedvelő gyerek egy időgép segítségével eljutott a zene fejlődésének különböző színtereire, így egészen közelről szemlélhették az őskor, az ókor, a középkor, a reneszánsz, a barokk, a klasszikus és romantikus kor zenei világát, még a Broadwayre is elkerültek.
A Zenei lexikon gyerekeknek is az ő élményeikre épül, hiszen a két gyerek az ének- és zeneórákon, balettelőadásokon, hangszeres koncerteken, hangversenytermekben és barátokkal, ismerősökkel folytatott beszélgetéseken szerzett információikat osztják meg egymással - és így olvasóikkal is.
Rövid, könnyen érthető lexikoncikkek
Tudás- és érzelemviláguk alapján értékelik a legnagyobb zeneszerzőket, ismertetik a komolyzenei, népzenei és könnyűzenei hangszerek sajátságait és működését, magyarázzák a legfontosabb zenei műfajokat. Maguk is benne élnek a zenében, és a bűvkörükbe vonzzák azokat, akik többet akarnak tudni a zene világáról.
A gyerekek beszélgetéséből és a rövid, de könnyen érthető, több mint 250 lexikoncikk, a 200-nál több rajzos és fényképes illusztráció és a számos kottapélda alapján az érdeklődők megismerhetik:
a zenetörténet fő korszakait, a legnagyobb zeneszerzők életét és munkásságát, a régi és a ma is használatos hangszerek tulajdonságit, az alapvető zenei műfajok (concerto, opera, szvit, musical stb.) sajátságait, a hangjegyírás történetét, a komolyzene, a könnyűzene és a jazz alapfogalmait, a leggyakrabban előforduló előadási jelek értelmét, a latin, olasz, francia, német és más nyelvű szakszavak jelentését és kiejtését.
Iratkozz fel a Zene.hu hírlevelére és nyerj!
[2009.09.07.]