Rangos díjakat adtak át a Magyar Operett Napján
Marik Péter, Szabó P. Szilveszter, Faragó András és Szerényi László vehetett át elismerést a Magyar Operett Napján. A társulat látványos gálaműsorral ünnepelt a Budapesti Operettszínházban.
Nyolcadik alkalommal ítélték oda az Év Operett és Musical Színésze elismeréseket, a Marsallbotot, valamint az Életműdíjat a Magyar Operett Napján. 2002 óta a műfaj ünnepe október 24., a nap, amelyen Kálmán Imre született 1882-ben, s melyen 1948-ban meghalt az operett másik jeles képviselője, Lehár Ferenc.
Természetesen elsősorban az ő műveikből, A montmartre-i ibolyából, a Luxemburg grófjából, A Csárdáskirálynőből, a Bécsi asszonyokból, A Bajadérból, a Cirkuszhercegnőből, a Giudittából, A víg özvegyből, A cárevicsből, a Cigányszerelemből és a Marica grófnőből hangzottak fel részletek a Budapesti Operettszínház ünnepi gálaműsorában, de nem maradtak ki a programból Ábrahám Pél, Huszka Jenő, Szirmai Albert, Zerkovitz Béla és Johann Strauss slágerei sem.
Az esti program második felében került átadásra az Év Operett Színésze, az Év Musical Színésze-díj, a fiatal tehetségeknek járó Marsallbot, valamint az Életműdíj. Mindegyiket dr. Balogh Gyula, az Oktatási és Kulturális Minisztérium szakállamtitkára, Éliás Tibor, a Musica Hungarica Kiadó igazgatója, a Magyar Operett Napja kezdeményezője és Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház színidirektora adta át.
Az életműdíjat Marik Péter kapta, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szerzett énekművész tanári diplomát. 1962-től ügyelőként dolgozott a Magyar Állami Operaházban, majd hat év után segédrendezői státuszt kapott. Leo Fall Pompadourjának René szerepére Vámos László főrendező hívta meg 1970 tavaszán. Ősztől már az Operettszínház tagja, első szerepe Lehár Ferenc A víg özvegyében Danilo, partnernője Németh Marika volt. Ezután a La Mancha lovagjában játszott, majd a Csárdáskirálynőben Edvint alakította. A Jászai-díjas énekes bonviván szerepkörben aratott nagy sikereket, volt Mr. X. a Cirkuszhercegnőben, Tasziló a Marica grófnőben, Józsi a Cigányszerelem, Szu Csong herceg A mosoly országában. Az utóbbi években látható a Mozart! című musicalben, a Menyasszonytáncban, A víg özvegyben, A Csárdáskirálynőben, A Bajadérban és az Elisabeth-ben.
Az Év Operett színésze Faragó András lett, aki hatalmas sikerrel lép színpadra estéről estére a Csókos asszonyban, A Csárdáskirálynőben, a Menyasszonytáncban, a Szentivánéji álomban, illetve a Szép nyári nap című Neoton musicalben.
Szabó P. Szilveszter az Év Musical Színésze elismerést vehette át. Több nagyszerű alakítás fűződik a nevéhez, többek között a konferanszié a Kabaréban, Bernardo a West Side Storyban, Angelo A kutya, akit Bozzi úrnak hívtak című darabban. Jelenleg is játssza a Halált az Elisabeth-ben, Jonelt a Menyasszonytáncban, Tybaltot a Rómeó és Júliában, Nyegust A víg özvegyben, Colloredót a Mozart!-ban, Oberont a Szentivánéji álomban, valamint A Szépség és a Szörnyeteg férfi főszerepét. 2004-ben és 2006-ban Súgó Csiga-díjat kapott, 2008-ban pedig Jászai-díjat.
A vándordíj Marsallbotot Szerényi László a tavalyi díjazott Kerényi Miklós Mátétól vehette át. A fiatal művész legutóbb a Szép nyári nap Sanyájaként aratott nagy sikert, de látható Rómeóként, Lysanderként és Matthew-ként is. A budapesti Corvinus Egyetemen végzett közgazdászként, majd a Budapesti Operettszínház Pesti Broadway Stúdiójában képezte magát.
- operett.hu alapján zene.hu -
|
Képekért klikk a fotóra |
[2009.10.27.]