Érdemes megismerni őket! A Fekete Teve nem egy újabb tini-banda
Folytatjuk rovatunkat, amelyben zenekarok és zenészek mesélhetnek magukról, tevékenységükről és mindarról, amelyet fontosnak tartanak megosztani a közönséggel. A Fekete Teve zenekar is úgy gondolta, hogy bemutatkozik a zene.hu olvasóinak, így most a róluk szóló írást olvashatjátok.
A tavasszal együtt megérkezett a Fekete Teve legújabb lemeze is. A 23:25 című albumon könnyen emészthető, kissé trükkös punk-pop számok mellett már líraibb dalok is helyet kaptak.
Az együttes 2003-mas megalakulása óta megállás nélkül dolgozik, s végre úgy tűnik munkájuk meghozta gyümölcsét. Idén március elején megjelent második nagylemezük 23:25 címmel. – A szám arra utal, ha a lemezt az adott időpontban kezded el hallgatni, pont éjfélre ér véget.
„Amikor elkezdtük, koncepció volt, hogy próbáljunk minél többféle elemet vegyíteni, mert sokan vagyunk, és sokféle zenét szeretünk. Ez kezdetben punkos, ritkán egy kicsit ska-s témákat jelentett. Első komoly stúdiómunkánk a 2007-es „Mi szólunk a rádióból” című lemez, melyen még kifigurázó szövegekkel és vidám dallamokkal tarkított első számaink szerepelnek. Ettől kezdve folyamatosan koncertezünk szerte az országban, több tehetségkutatón végeztünk az élen és számtalan városban és nagyobb fesztiválon játszottunk azóta. 2009-ben mutattuk be a 4 számos „Jó reggelt!” című EP-t, mely lényegében bevezetése volt 2010-es nagylemezünknek.”
Érdekes koncepció alapján készült a lemez
Az albumon most is helyet kapott a már megszokott punk-pophangzás, ám előtűnik néhol egy kis elektronikus és lírai dallam is. Érdekes koncepciókkal dolgoztak a srácok, sajátos hangszerelésükkel igazán egyedi stílust sikerült teremteniük az együttes számára. Az új lemezen háttérbe szorultak a már jól meszokott ska/ska-punk motívumok, melyek igazán „mulathatóvá” tették anno zenéjüket, s mostanra inkább a mainstream felé húznak ők is.
Aki azt állítja, hogy a Fekete Teve egy újabb tini-banda, nem is tévedhetne nagyobbat. Igaz, hogy a szövegek többnyire szokványos témákról (szakítás, szerelem…stb.) szólnak, abszolút nem egy futószalagon gyártott anyagról beszélünk. A sajátos megfogalmazás és különleges hangszerelés miatt valami igazán egyedi élményben lehet részünk. Az albumon található például olyan szám, melyben egyszerre 12 vonós hangszer szólal meg, de ha néhánnyal tovább klikkelünk találkozhatunk üstdobbal, szaxofonnal, zongora szólóval és tangóharmonikával is.
Az album érdekessége továbbá, hogy konkrét lemez formájában nem adták ki, a számok kizárólag elektronikus úton érhetők el. A feketeteve.hu honlapról az összes szám ingyenesen letölthető!
Összességében tehát egy friss, fiatalos és könnyed albumról van szó. Ha valakinek kicsit is tetszenek az új számok, mindenképp ajánlom, hogy látogasson el 1-2 koncertre, mert a Fekete Teve élőben határozottan még ütősebb, mint a felvételen.
Tagok – szerepek:
Sugár Andor – ének, basszusgitár
Oláh Gábor –ének, billentyűk
Nagy Dániel – dob
Káposztás Tamás – gitár, vokál
Seress Bence – szaxofon, vokál
Sugár János – trombita, gitár
- zene.hu -
[2010.08.30.]