A cívis város számos remek zenészt adott már a hazai könnyűzenének, s úgy tűnik, soha nem merülnek ki a tartalékai. Persze a My Gift toYou még az út elején jár, de ha komolyan veszik a hobbizenekari projektet, szép jövő előtt állnak.
A My Gift to You egy hobbizenekari projekt, születése Nagy Attila nevéhez fűződik, aki korábban a Lights Go Out nevű formációban nyúzta a gitárt.
Most azonban úgy gondolta, ideje valami másba, valami újba kezdeni. Nem volt váratlan vagy éppen hirtelennek mondható ez a lépése, ugyanis már az LGO idejében is dolgozott olyan témákon, amelyeket azonban az anyazenekar 2009-es feloszlása okán nem valósított meg.
A fiatal zenész azonban nem hagyta ennyiben terveit és ötleteit, sokkal inkább demó formáján rögzítette és megőrizte az ihletett pillanatokban megfogant témákat. A felvételeket otthoni-stúdiós környezetben örökítette meg.
Később, az élet és a munka összehozta Márta Alexszel, akivel hamar megtalálták a minden tekintetben közös hangot és gondolkozást, így Ati döntött: Alexnek helye van a MGtY mikrofonja előtt. Ám a történet még mindig nem volt kerek, valami még nagyon hiányzott, valamik, amik igazi zenekarrá érleljék a két, már meglévő tagot…
Kialakult a létszám
Kikre számíthatott volna Attila, ha nem barátaira, akik segítő kezüket nyújtottak, hogy az álomból valóság legyen, s a project életképessé váljon. Így került a My Gift to You munkaasztalához Szakajda ’Szaki’ Tibor (Neck Sprain, Desperado), mint dobszakértő, Méhes János – aki több Tankcsapda lemezt is hangmérnökölt már -, mint hangmérnök, Barna József (a Hope the Last gitárosa), aki a stúdiózáshoz szükséges körülményeket biztosította, végül Szabó Máté és Árva Peti, ex-LGO tagok.
A létszám tehát teljessé vált, a MGtY hadrendje kialakult, most már csak el kellett kezdeni a munkát, azt az alkotó folyamatot, amelynek eredményeként olyan dalok születnek, amelyeket a közönség elé lehet tárni, s persze jó esetben szép sikereket elérni velük.
Ennek tudatában a fiúk ez év májusban rögzítették első dalukat Under Pressure címmel. A szám jellegzetes hc, poszt-hc hangzással bír, helyenként underground hiphopos megszólalással. A dal hangzásvilága, - különösen a verse szekciót lekísérő részek - lelkesítően hatott Alex-re, aki hamar szöveget és dallamot szerzett az alapnótára.
Egy pincében kötöttek ki
A felvétel érdekessége, hogy pincei körülmények között történt, a csapat szülővárosában, Debrecenben. A pince most már biztosan büszke tulajdonosa Barna József tette lehetővé a srácoknak, hogy Múzsájuk ideiglenes szentélyeként használják ingatlanját. Több se kellett a srácoknak, ha már ideiglenes otthonra lelket a muzsikálás ezen szakaszára, névvel is ellátták a pincét: így kapta a poénos RAJ STÚDIÓ elnevezést.
A felvétel keverését Ati és Szaki végzete, majd Méhes János – akinek a srácok nagy köszönettel tartoznak – maszterelés alá vette a nyersanyagot. Ez szeptember elejére készült el, s Ati ekkora már nagyjából be is fejezte a tervezgetett animációt, amely tetszetősen passzol a zene és a szöveg világához.
Mit hoz a jövő?
Természetesen a továbbiakhoz van már egy halom ötlet a talonban, amelyet a csapat a következő hetekben- hónapokban kíván befejezni-megvalósítani. A cél leginkább az, hogy a közel másfél év alatt ’papírra vetett’ széljegyzetszerű Ati-témák, végül kidolgozott minőségben kerüljenek a nagyvilág szeme elé.