Ha szereti a jazzt, akkor azonnal írja fel a naptárjába: minden nap este 5 órakor megnézem a Zene.hu-t, ugyanis ekkor egy-egy népszerű jazzmuzsika felvételét mutatják be. Emellett a legfrissebb híreket is megtalálja a videó melletti keretben. Sőt ha lemaradt az aktuális csemegéről, ne szomorkodjon, hiszen ha feliratkozik jazz-hírlevelünkre, akkor rendszeresen mailben megkapja az érdekességeket. Az ajánló szerepét, minden nap a jazz egy-egy kiemelkedő, elismert alakja, vagy szakértője tölti be. Hétfőnként Ávéd János, szaxofonművész ajánlatát évezhetjük.
Az általános ajánlómtól függetlenül igyekszem egy magyar előadót, zenekart vagy lemezt is ajánlani, ami valamilyen módon kapcsolódik az ajánlott darabhoz. Ez semmiképpen sem hivatott azt sugallni, hogy a magyar zenészek külföldi zenészek epigonjaiként szándékoznának
megjelenni.
Az állandó zenei tanulás során sokféle zenéből táplálkoznak, sokféle inspiráció éri őket, melyre a zene egy adott pillanatában kétségtelenül hasonlítanak. Ez csak egy apró darabja annak kirakónak, amit egész életükben formálnak, a HAMÍSTATLAN SAJÁT ZENÉJÜKET, mely utánozhatatlanul és megismételhetetlenül a pillanatban születik.
Rieger Attila (gitáros) barátom gondolatát továbbgondolva, mely szerint "kortárs zene az, amit ma játszanak", úgy vélem minden "amit a magyarok játszanak, az magyar zene". A magyar zene, a magyar kultúra része, ezért ismernünk kell.
Bix Beiderbecke: In a Mist (szerző: Bix Beiderbecke) Bixology c. album 1927
Előadja a kornettos, zongorista, zeneszerző Bix Beiderbecke. Louis
Armstrong mellett, ő is a jazz improvizáció első nagy alakjai közül való. Ebben a darabban nagyon jól tetten érhető, az hogy Beiderbecke milyen sokat merít a századforduló impresszionista zenéjéből. Ez is ékes példája, annak a jazz és klasszikus zene már nem sokkal a jazz születése után kölcsönhatásba lépett egymással. Ez az egymásra hatás a mai zenékben is jól megfigyelhető.
Ha ez tetszett, akkor ajánlom meghallgatni: Fekete-Kovacs Quintet Symphonic Project
Korb Attila a MUZSIKUS: harsona, zongora, kornett, trombita, ének, hangszerelés, karvezetés. www.myspace.com/attilakorb
Leon Bismark „Bix” Beiderbecke már életében legendává vált. Szülei nem támogatták zenei pályáját, katonai iskolába küldték. Bix kimaradozott az iskolából, és rövid idő alatt főállású muzsikus lett belőle.
Azon szerencsés zenészek közé tartozott, akik képesek voltak megélni tehetségükből. Az 1920-as évek egyik legsikeresebb zenekara, a Paul Whiteman Orchestra tagjaként szinte minden álma megvalósult, azonban a poharat képtelen volt letenni. Korai halálát az alkohol okozta, 28 évesen. Halála után a legendák szárnyra kaptak, Dorothy Baker regénye, a „Young Man With A Horn” például romantikus hősként ábrázolta Beiderbecke-t.
Szeretne értesülni, minden nap a legújabb jazz slágerekről? Érdeklik a hírek a jazz világából? Iratkozzon fel a hírlevelünkre.