6 tipp, amire figyelj, mielőtt koncertjegyet veszel
A Ticketpro a facebookon tájékoztatta a zenebarátokat. A közleményében arra hívja fel a figyelmet, hogy legyünk óvatosak és figyelmesek mielőtt másodkézből vásárolunk jegyet. Alábbiakban a jegyértékesítő cég tanácsait közöljük.
A következő néhány hónapban több olyan világsztárt is üdvözölhetünk Budapesten, akiknek a koncertjeire nálunk is hónapokkal előre elfogy minden jegy. Itt van rögtön a holnapi Roger Waters koncert, amire február óta nem lehet jegyet kapni.
Nyomj egy tetsziket, ha szereted a zenét.
Mindig sokan vannak, akik későn kapcsolnak, és már nem jutnak hivatalos forrásból jegyhez - másik oldalról pedig - épp emiatt - sokan vannak, akik meglátják ezekben az emberekben a lehetőséget, és kihasználják, hogy sokakban a "mindenképp ott akarok lenni a koncerten" érzés felülírja az ösztönös óvatosságot.
A jegy mellé adott blokk, vagy számla semmit nem bizonyít!
Ezért, hogy a másodkézből, interneten, aukciós portálokon vásárolt belépőjegy valóban élményt, és ne rendőrségi eljárást jelentsen, érdemes a következő néhány alapszabályt mindig szem előtt tartani:
- Ha egy mód van rá, mindig hivatalos viszonteladótól vásárolj belépőjegyet! A hivatalos viszonteladók listája megtalálható a www.ticketpro.hu weboldalon.
- Soha ne vegyél úgy jegyet, hogy azt előtte nem nézted meg alaposan!
- A koncertjegy eredetiségét csak és kizárólag a vonalkód érvényessége határozza meg. Hiába a jegyen fénynyomat, vagy UV jel, ha a vonalkód nem érvényes, nem fogsz tudni bemenni a koncertre!
- A jegy mellé adott blokk, vagy számla semmit nem bizonyít! Egyáltalán nem biztos, hogyha valakinek van a jegy mellé blokkja vagy számlája, akkor a jegy is eredeti.
- Ha egy koncertre minden jegy elkelt, nem életszerű, hogy valaki a jegyét "áron alul", vagy akár csak névértéken árulja! Ha ilyen ajánlatot találsz, bármilyen csábító is, ideje továbbállni!
- Mindig írjatok az eladóval adásvételi szerződést, amelyben rögzítitek az eladó adatait. Ezeket az adatokat mindig személyesen ellenőrizd le! Legyen rajta az eladó neve, lakcíme, igazolványszáma, a megvásárolt jegyek 16 jegyű sorszáma, és ami a legfontosabb, feltétlen garantálja az eladó, hogy a jegy eredeti! Ha ezt az eladó nem írja alá, nem is érdemes vele üzletelni. Tényleg adnál valakinek 20.000 forintot egy papírcetliért, akiről azt se tudod kiféle miféle?
Ezt a néhány egyszerű gondolatot mindig tartsd szem előtt, mielőtt másodkézből jegyet vásárolsz!
Kérünk nyomj egy tetsziket, hogy ismerőseid is értesüljenek a hasznos tippekről.
[2011.06.21.]