Nézd meg a világsztárok zseniális táncelőadását az Arénában
A Grúz Legendát világszerte több mint ötmillió ember látta. A csapat októberben Magyarországra érkezik legújabb Samaia előadásukkal.
A Grúz Legenda létrehozásának ötlete 1999-ben pattant ki egy amerikai producer és egy francia rendező fejéből, akik Tbilisziben járva rabjai lettek a helyi kultúrának. A következő tíz esztendőben az általuk létrehozott társulat bejárta a világot, Nyugat-Európától Kínán át az Egyesült Államokig rengeteg helyen léptek fel – összesen több mint ötmillió néző látta őket. A Grúz Legenda nem véletlenül tett szert világhírre. Ilyen tüzes temperamentum, ilyen elsöprő energia ritkán látható és érezhető a világ színpadain.
Mi is a Samaia? Grúzia és a Kaukázus évszázados tánc- és zenetörténetén végigtekintő lenyűgöző produkció, amely a legkorszerűbb professzionális showműsorokra jellemző színpadtechnikát használja. Az ősi mesék varázsát idézik a színpadra az elképesztő tudású grúz táncosok, előadóművészek, énekesek. A mágikus előadásmód, a színpompás ruhák és díszletek tökéletes képet adnak a Kaukázus ősi kultúrájáról, szemet gyönyörködtető látvánnyal gazdagítva a nézőket.
A Samaia allegorikus mese a jó és a gonosz harcáról, a háborúkról és győzelmekről, szeretetről és gyűlöletről, életről és halálról, a grúz nép bátorságáról és büszkeségéről. A történet több tucat elbeszélést fűz össze, amelyeket ének, zene és tánc formájában mesélnek el nekünk az előadók. Láthatunk párbajt, esküvőt, kardtáncot – lenyűgöző technikai tudású előadóktól. A nézők egyértelmű kedvence az előadás azon része, amelyben a gyerekek lépnek a színpadra – a jövő sztárjai, akik máris elképesztő tehetségek.
A Kaukázus világhírű táncművészete mellett az évezredes múltra visszatekintő grúz többszólamú éneklésben is gyönyörködhetünk: a Samaia előadás csúcspontja a legrégebbi grúz himnusz, a Chakrulo, az UNESCO által elismert zenei remekmű.
Az előadásra 2011. október 22-én 19 órakor Budapesten, a Papp László Sportarénában kerül sor.