Most is nagy buli volt a Bónusz Electronic Music festival 2011
Vitathatatlanul Közép-Európa legnagyobb volumenű egynapos elektronikus zenei fesztiváljává lépett elő a Bónusz. A tavalyi évben meglehetősen nagy koncepcióváltáson átesett rendezvénynek idén is a Hungexpo négy csarnoka adott otthont, hogy még a tavalyinál is impozánsabb névdor magával ragadja a rajongókat.
Bónusz fesztivál 2011 egyértelműen legnagyobb szenzációja a Richie Hawtin által tavalyi évben (újra) életre keltett Plastikman Live 1.5 showja volt. Az audiovizuális show több okból kifolyólag is megérdemelhette ezt a címet. Az évi összesen 12 állomásból álló turné egyik állomása lett ugyanis így a Bónusz, ráadásul ez a show jelentette az európai debütálását a továbbfejlesztett 1.5-ös verziónak. Az egy órás live act tökéletességét nagyon nehéz lenne szavakkal leírni. Ezeknél talán többet elmondanak a mozgóképes anyagok!
Azonban nemcsak a Plastikman volt az egyetlen nagy húzónév az egyes számú arénában, hiszen itt volt még a többek között a tavalyi Hyperspacen is bizonyító Carl Cox, aki magával hozta a tőle megszokott funky-techno hangzást újból megtáncoltatva a közönséget. De a techno teremben pörgetett továbbá a Drumcode kiadó feje, a már évek óta visszajáró Adam Beyer. Az fiatalabb generációt idén, talán az utóbbi évek legnagyobb techno reménysége Gary Beck, valamint a 2010-es Hyperspace-n debütált Spektre duója képviselte a maguk robbanékony, energiával telített szettjükkel. Persze nem szabad elfeledkezni a hazai lemezlovasokról is, akik a külföldiek előtt melegítették a tömeget: Hot X, Coyote & Igor Do’urden, Budai, Collins, Nora Naughty és nem utolsósorban Profile 25 aka. SanFranciscoBeat aki itt mutatta be új Live actjét!
A kettes aréna a house jegyében lett berendezkedve. A legtöbben itt a brit legendát, Sashat várhatták, aki nem meglepetésre ismét egy fantasztikus szettel ajándékozta meg a lelkes publikumot. Folymatos utazás a dallamokon, talán így lehetne jellemezni az ő dj szettjét.
De nem szabad elfeledkezni New York-i Dennis Ferrerről sem, akit talán a legtöbben a „Hey Hey” című slágeréről ismernek, pedig munkássága ennél sokkal mélyebb és összetettebb. Mellettük fellépett még a hollandok egyik legnagyobb importterméke, Joris Voorn, kinek dj szettjét talán egy szóval lehetne jellemezni: energiabomba.
Kettes aréna színvonalát emelte még a progressive house izraeli képviselője és a Bedrock üdvüskéje: Guy J, de ebben a teremben játszott is az utóbbi 1 év legnagyobb house felfedezettje, Maya Jane Coles is. Hazai vonalról pedig tiszteletét tette az egyre nagyobb nemzetközi karriert befutó Jay Lumen, továbbá (a teljesség igénye nélkül) Chriss, Naga & Beta, Dandy.
2010-hez hasonlóan 2011-ben is megtalálhatták a nekük való arénát a trance stílus kedvelői is. A hármas aréna ugyanis pontosan ezeknek az embereknek kedvezett. 2009-es Bónusz után újra itt volt a holland illetőségű Ferry Corsten egy három! órahosszás szettel kápráztatta el a közönséget. egy kis részlet a szettjéből:
Corsten mellett a trance ütemekért volt még felelős az ugyancsak holland Jochen Miller és az angol származású Gareth Emery. Még Jochen inkább a feszesebb, masszívabb trance zenékért volt a felelős, addig Gareth sokkal inkább dallamosabb szettet játszott a magyar publikumnak. A közönség felprögetése itt az osztrák Dj Observernek jutott, akinek már nem ez volt az első ilyen szerepe Magyarországon, hiszen ő is rutinos Bónuszosnak vallhatja már magát. Innen sem maradhattak el a magyarok, név szerint: Jutasi, Sterbinszky illetve Poleposition.