A világzenei albumokat bemutató koncertek után novembertől elkezdődik népzenei sorozat.
Édes Málé Trió - Úton - lemezbemutató és táncház - november 11. (előtte: Forgó, Nina Jazz, közreműködik Draskóczy Lídia és Tóth Viktor)
Az Édes Málé moldvai és gyimesi népzenét játszik hagyományos formában, ezen az estén a "régimódi" csángó muzsika mellett különböző
szemléletű népzenefeldolgozások is megszólalnak a másik két zenekar előadásában.
Az "Édes Málé"-t 2007-ben "főzték ki". Azóta több közös népzenegyűjtő úton jártak Gyimesben és Moldvában. A személyes találkozás az idős zenészekkel megalapozta az autentikus népzene iránti elhivatottságukat. A hagyományos csángó táncmuzsikát eredeti formájában, kevés hangszerrel szeretik a legjobban játszani és hallgatni is. Egyszerűen, mint amilyen egyszerű étel a málé.
Repertoárjukban a tánczene mellett dalok is szerepelnek hagyományos, hangszeres kísérettel. Az elmúlt 3-4 évben több hazai és külföldi fesztiválon, rendezvényen és táborban felléptek. Legjobban azokat a mulatságokat szeretik, amikor akusztikusan muzsikálhatnak és a közönség nem csak hallgat, hanem táncra is perdül.
A Tarsoly zenekar valamint a Folkbeats győztes és junior Prima 2011 díjas Guessous Majda Mária lemezbemutatója - november 18.
Guessous Majda Mária - Szívárványhíd: magyar, török és marokkói népzene találkozása egy félig magyar és félig marokkói lélekben. Vendégek: Barvich Iván (Sebő Együttes), Bobár Zoltán (Napra).
A fiatal Tarsoly együttes negyedik lett a Folkbeats autentikus népzene kategóriában. A zenekar többéves ismeretség és együttzenélés után alakult 2010-ben majd az év májusában különdíjat kaptak a Földváry Miklós népzene versenyen, októberben pedig Nívó-díjat a bonyhádi Országos Népzene Versenyen. Repertoárjukban szerepel kis-magyarországi és erdélyi népzene egyaránt. Felső-Maros mentétől egészen a Galga-mentéig szólaltatják meg zenészek, falvak muzsikáját.
A Tarsoly tagjai mind más tájakról származnak, talán pont ez az ami sokszínűvé teszi a bandát. Első, bemutatkozó lemezükön szeretnék ezt a színességet zene formájában átadni, sőt nem csupán a zenét, hanem annak egykori mindennapiságát, ízét.