Könyv és lemez a 30 éves tatai Kenderke Néptáncegyesületről
A tatai Kenderke Néptáncegyesület fennállásnak harmincadik évfordulójára könyv jelent meg a három évtizedről, lemezt állítottak össze a táncosokat kísérő zenekar önálló népzenei anyagából, emellett egy zenei betétekkel színesített hangos mesekönyv is készült.
A könyv érdekessége, hogy 98 szerzője van: a Kenderkében táncoló diákok és szülők és velük évtizedek óta partneri viszonyt ápolók írtak arról, milyen érzés ehhez a műhelyhez tartozni - mondta Kun Katalin, a Kenderke Művészeti Iskola igazgatója csütörtökön az MTI-nek.
Az egyesület első tíz évében néptánccsoportként működött, majd 1991-ben a szülők kezdeményezésére alakult meg a Tatai Kenderke Néptáncegyesület. A szervezet épületet kapott az önkormányzattól, amelyet azóta felújítottak és megvásároltak.
A Tatai Kenderke Művészeti Iskola 1996-ban nyílt meg, ezzel az országban és Európában elsőként alakult a nemzeti kultúrára épülő önálló néptánciskola. A művészeti iskola fenntartója 2003-tól a Tatai Református Egyházközség.
Az intézményben a tanulók életkora az óvodástól az egyetemista korosztályig terjed, a legidősebb táncosok 15-20 éve vannak az együttesben. A tanulók létszáma folyamatosan nő, már meghaladja a 400 főt. Az iskola a 30 éves évfordulót egy pénteken kezdődő egyhetes programsorozattal ünnepli.
[2011.11.11.]