A mágia mestere, Tom Jones Budapesten - képes beszámoló
Fergeteges bulit csapott a Budapest Sportarénában a kortalan szexbomba-dalnok, TOM JONES. Négy és fél évtized slágerei mellett legújabb, Praise & Blame című albumából is adott kóstolót.
„Jó újra itt lenni. Néhányan budapesztnek mondják, de mi, helyiek Budapestnek hívjuk.” – ezekkel a mondatokkal köszönti magyar rajongóit a mindmáig magával ragadó személyiségű és makulátlan hangú, wales-i születésű Sir Thomas Jones Woodward, azaz TOM JONES. Majd elmondja, hogy miután otthagyta az iskolát, tizenöt évesen elsőként egy magyar tulajdonosok üzemeltette cégnél kapott munkát, akikre szívesen emlékszik vissza.
A dramaturgiailag kevésbé hatásos, ám zeneileg ütős kezdést az énekes erős, tiszta és félreismerhetetlenül egyedi hangja teszi teljessé. A régi jó barát és zenekarvezető dobos, a billentyűs, az orgonista, a gitáros, a basszusgitáros, a három fúvós, valamint a két női vokalista alkotta zenekar fantasztikus egységben működik mindvégig. A hetedik X-et taposó, mozgásában visszafogottabbá vált, ám még mindig átütő erejű hanggal bíró lovag a Give A Little Love-val és a She’s A Lady-vel adja meg az alaphangot.
Az egész koncertet a kiválóan megkomponált fénytechnika teszi felejthetetlenül látványossá.
Képekben Tom Jones budapesti fellépése - klikk a fotóra
A folytatásban az egyik James Bond-filmmel azonos nevű betét, a Thunderball, majd a szintén filmzene What’s New Pussycat? intim bárhangulatot teremt a több ezer főt befogadó csarnokban.
Az énekes dalok közötti konferálásai humorral telítettek, a balladák szenvedélyesek és érzelemdúsak. Az 1964-es debütáló felvétele, a Chills And Fever, s az azt követő, rá jellemző, torkos kiáltás tökéletesen megágyaz az egyik legismertebb dalának, a Sexbombnak, ami közben a színpad előtt önfeledten ugráló és tapsoló hölgykoszorú formálódik. A nőkre még mindig erőteljes hatással lévő mágust folyamatos üdvrivalgás öleli körbe.
Egyszer csak a zenekar nagy része elvonul, Tom Jones – a dobossal és a gitárossal – harmadmagára marad. Ezután előadnak egy csodálatos dalt legújabb, Praise & Blame című albumáról, ami egy csontig hatoló zene. Az aréna lüktet, az embertömegre egyszerre áldás hullik hangjegyek formájában. Különleges, szívbe markoló dalcsokrot nyújt át lelkes közönségének: az általa az egyik legismertebb és legkedveltebb county-balladává tett Green, Green Grass Of Home, illetve a gyönyörű Detroit City alkotta blokkot egy igazi blues zárja.
Az erőteljesen spanyolos hangszerelésű Delilah-ra végérvényesen beindul a buli, egyként pulzál a csarnok. Jones – elővéve titkos fegyvereit – tűzijátékként indítja be a rock ’n’ roll-gépezetet. A hangfalak teljes erővel dübörögnek, a Mama Told Me Not To Come tovább fokozza a hangulatot. A You Can Leave Your Hat On-nál nekivetkőzik, azaz megválik zakójától.
A koncert élményutazás New Yorkból, máskor New Orleans-ból, Nashville-en keresztül, London érintésével, egyenesen Las Vegas-ba. A személyes idegenvezetőnk pedig nem más, mint Tom Jones, aki az egyik nagy kedvenc, az If I Only Knew-val lép be a diszkók világába. Egy biztos: negyven év után is így kell énekelni és hangulatot csinálni!
Íme egy kis videó a budapesti koncertről.
A közönség az énekes számára a világhírnevet meghozó It’s Not Unusual előtt, közben és után őrjöng a boldogságtól, nem akarja hazaengedni az előadót.
A tömérdek lábdobogásnak, valamint az elsöprő tapsviharnak köszönhetően Jones tovább szövi a szálakat a Great Balls Of Fire, a Hey Pocky Way és a búcsúdal Kiss-szel, kerek egésszé varázsolva a koncertet. Budapest a végén pedig állótapssal, táncolva adózik aktuális kedvence előtt.