Erős női ének, kompjúterek, elektronikus dobok, klasszikus ízt adó fafúvósok, felvett zajok és talált hangok mindez, egy szokatlan szürreális hangzásvilágot, atmoszszférát kölcsönöz az Anez zenekar dalainak. Ezt hallhatjuk december 16-án a Gödörben exkluzív vizualitással kísért bemutatkozó koncertjükön.
Hitvallásuk a zene, ők hangot, zajt, egyaránt magukhoz ölelnek, nincs csúnya vagy szép… Elektronikusan alternatív kategóriába sorolják őket, habár ezt a besorolást többszörösen újraértelmezték. Zenei attitűdjük nyitott, kísérletező, akár az egészen bizarr szintekig is.
A tudatállapotok színes skáláját járják körbe dalaikon keresztül: a meditatív állapotoktól egészen a gyönyörű felszabadult őrületig. Koncertjeik által katarzist, ámokfutást, mély érzelmeket váltanak ki, energiákat mozgatva meg a hallgatóban. A zsigerekig hatol. Megráz, és megsimít! Rád kiabál és elcsitít. A dallamokat erős vizualitás kíséri, amit mindenki maga módján értelmezhet saját lelke tükrében.
Egyszerre meditatív, lírai, miközben monotonon, erőszakos, lüktető, gépi. Hallgatva kiülhetünk saját vállunkra szemlélődni, tombolni, vagy csak álmodni..
A formációt egy szerzőpáros alkotja: Szalai Anesz (ének, vokálok, billentyű,zeneszerzés) és Demeter Zoltán (Zeneszerzés, hangszerelés, basszusgitár, billentyűk, kütyük). A magyar szövegekért Müller Péter Sziámi a felelős, az angol átiratot pedig Zozi készítette.
A 2009-es EP után most első nagylemezünkön dolgoznak, ami egyből duplalemez (külön angol és magyar nyelven).
Elektronikus zene, de nem a klasszikus értelemben vett tánczene, inkább sajátos ötvözete az új technikák alternatív felhasználásának, egyedi hangzásvilágot eredményezve...
A koncerten közreműködők: a Liszt Ferenc Zeneakadémia fúvóskvartettje.