Gyönyörű darab lett a Képes magyar zenetörténet könyv
A könyvet több mint 400 színes kép és 140 percnyi hangzó anyag illusztrálja. Kárpáti János zenetörténész szerkesztette a könyvet, 19 magyar zenetörténész írta a tanulmányokat.
Az újabb zenetörténész-generációknak - Kodály Zoltán, Szabolcsi Bence és Rajeczky Benjamin tanítványainak - széles körű kutatásai nyomán számos, korábban rejtőző kódex, zenei kézirat és nyomtatvány került napvilágra, melyek gondos tanulmányozása és publikálása lehetővé tette, hogy zenetörténetünk számos fehér foltját ki tudjuk tölteni. Mindezek az új eredmények, felfedezések azt mutatták meg, hogy a magyarországi zenei gyakorlat szervesen illeszkedik az európai zene történetének folyamatába.
Lájk, ha szeretsz olvasni.
A jelen kötet kiadásával lehetővé tesszük, hogy a művelt magyar társadalom összetettebb képet alkothasson a magyarországi zenekultúra történetéről. Az összegyűjtött, képekben és hangzó formában őrzött dokumentumokhoz az egyes témák legkiválóbb ismerői írtak tanulmányokat, a kötet így a magyar zenetudomány közös produktuma, melyet az egy-egy csomópontra irányuló tanulmányok láncolata alkot.
Vedd meg a könyvet 20 % kedvezménnyel itt
Nem rendszeres zenetörténet, mely híven követné a műfajok, szerzők, művek, események sorát, hanem önálló tanulmányok sorozata, ám ezek a tanulmányok a témák megfelelő kiválasztása révén és a kronológia alapján mégis logikus történeti folyamattá állnak össze. Kötetünk az illusztrációkkal (több mint 400 képpel) és a 140 percnyi hangzó anyaggal érzékletes képet rajzol az évezredes magyarországi zenekultúráról.
Még több ajándék tippért klikk
[2012.12.18.]